Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vsetínské základní školy získají modernější učebny přírodovědných předmětů

06.06.2014
Vsetínské základní školy získají modernější učebny přírodovědných předmětů

Autor: Archiv

Popisek: Ilustrační foto

Vsetínské základní školy Sychrov, Luh, Ohrada, Trávníky a Rokytnice, jejichž zřizovatelem je město Vsetín, se v letošním roce dočkají modernizace a zlepšení technického stavu zázemí pro výuku přírodovědných předmětů, především matematiky, fyziky, chemie a přírodopisu.

Město Vsetín na projekt „Člověk a příroda - učebny“ získalo dotaci na rekonstrukci v rámci výzvy Regionálního operačního programu Střední Morava. Celkové náklady na realizaci projektu jsou vyčísleny na 4.469 mil. korun, s tím, že dotace pokryje 85% nákladů.

„Cílem projektu je zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů, především matematiky, fyziky, chemie a přírodopisu. V některých školách byly tyto odborné učebny zařízeny při jejich otevření a v současné době již neodpovídají trendům moderní výuky,“ uvedl místostarosta Petr Kořenek.

Od začátku května probíhají práce na vybudování učebny přírodovědných předmětů na základní škole v Rokytnici, kterou žáci začnou používat od prosince letošního roku. Práce na učebnách ve zbývajících školách začnou od konce června a předání do užívání je naplánováno na konci prázdnin. V základních školách Ohrada, Trávníky a Sychrov dojde k vybudování nových učeben fyziky a chemie a ve škole v Luhu pak k vybudování laboratoře fyziky a chemie včetně technického zázemí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace