Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Echo Valašska: Audit Městských lesů Rožnov opozici nepřesvědčil

12.03.2013
Echo Valašska: Audit Městských lesů Rožnov opozici nepřesvědčil

Autor: Jiří Románek

Popisek: Kácení lesů, ilustrační foto

Výsledky hospodářského auditu společnosti Městské lesy Rožnov měli na programu zastupitelé na svém posledním zasedání 11. září. Z jeho závěrů vyplývá, že zákon porušen nebyl. Audit provedla na objednávku Městských lesů za 92 tisíc Mendelova zemědělská a lesnická univerzita Brno.

Opozice ale výsledkům auditu nedůvěřuje a tvrdí, že nešel do hloubky. Opoziční zastupitelé společnost Městské lesy, která je ve stoprocentním vlastnictví města, dlouhodobě kritizují za příliš velké náklady, nízké zisky a nepřiměřené vysoké platy zaměstnanců.

Vedoucí týmu auditorů Dalibor Šafařík z Mendelovy univerzity na námitky kritiků oponuje, že pokud by zadavatel zaplatil více, mohl být audit důslednější.

Současně Šafařík uvedl, že město nemá žádnou koncepci, jak s lesy nakládat.„Vlastník, tedy město, nemá ujasněno, proč ten majetek vůbec má,“ konstatoval vedoucí auditor.  Připustil také, že společnost má příliš vysoké režijní náklady a vysoce nadprůměrné mzdy zaměstnanců.

Opozice, která si nechala vypracovat svůj vlastní posudek, přesto nadále zastává názor, že Městské lesy hospodaří špatně. Vadí ji také, že si firma zadala audit sama na sebe. „Je neobvyklé, aby výstupy auditu, když si jej zadá jednatel a zároveň jej platí společnost, kterou řídí, byly nějakým dramatickým způsobem negativistické," uvedl na zastupitelstvu Tomáš Hradil z VV.

Zastupitel Ivo Jelínek zase zpochybnil výběr auditora. Zeptal se jednatele společnosti Městské lesy Josefa Fojtáška, zda volbu Mendelovy univerzity neovlivnila jeho známost s některými lidmi ze školy, kteří jsou pak zváni do Rožnova na myslivecké hony.

Fojtášek mu odpověděl, že Šafaříka ani jeho lidi nezná, na univerzitě nikdy nebyl a ani auditoři se nikdy nezúčastnili žádného honu. O zadání auditu prý rozhodovala valná hromada.

Auditem i opozičním posudkem se bude zabývat dozorčí rada Městských lesů Rožnov. S výsledky budou zastupitelé seznámeni na říjnovém zasedání

(zdroj: Echo Valašska, autor: rd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace