Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Echo Valašska: Rožnovský klub VV vyměnil své dva zastupitele

12.03.2013
Echo Valašska: Rožnovský klub VV vyměnil své dva zastupitele

Autor: Věci veřejné Rožnov pod Radhoštěm

Popisek: Klub VV Rožnov p/R, ilustrační foto

Členové rožnovského zastupitelstva Tomáš Hradil a Miroslav Malchar (oba Věci Veřejné) rezignovali na své zastupitelské funkce. Pro zbytek volebního období je vystřídají jejich straničtí kolegové Radim Janča (36) a Drahomíra Koňaříková (38). Véčkaři obměnu provedli na základě usnesení přijatého bezprostředně po volbách do obecních zastupitelstev v roce 2010.

 „Po volbách, které pro nás podle našeho názoru nedopadly dobře, jsme dospěli k názoru, že pokud chceme příště uspět lépe, musíme dát prostor i jiným kolegům, aby se politiku takříkajíc naučili dělat. Je třeba vyslat signál občanům, že VV nejsou žádný spolek Hradila a Malchara, ale široká platforma lidí, která má zájem pracovat pro občany,“ vysvětlil důvody obměny Miroslav Malchar.

Zatímco Malchar s Hradilem byli klubem VV považováni za experty na ekonomiku, jejich nástupci se chtějí prezentovat jinou politikou. „Od prvopočátku se scházím s rodiči dětí, kteří mohou být postiženi plánovanou reformou školství. Společně s problematikou životního prostředí se proto více zaměřím na tuto oblast," uvedl budoucí zastupitel Radim Janča.

Koňaříková se chce zaměřit na školskou a sociální oblast. „Důležitá je podle mě informovanost občanů města o tom, co se na jednáních zastupitelstva rozhoduje, schvaluje a jak tato rozhodnutí ovlivní chod města a život občanů,“uvedla nová zastupitelka.

 „Tento krok je interní věcí každého subjektu, který má své členy v zastupitelstvu města. Ovšem skutečnost, že zároveň město obdrželo písemné vzdání se postu náhradníka od dalších desíti členů Věcí veřejných, je již velmi netradiční. A předpokládám, že tento krok si zapamatují především voliči,“uvedla starostka Blinková.

Rezignuje-li totiž zastupitel na své členství, automaticky za něj nastupuje první stranický kolega, který se na kandidátce už do zastupitelstva nedostal. Na místo dosavadních dvou zastupitelů ale nastoupí náhradníci z jiných volebních pozic - Janča z osmého místa (508 hlasů) a Koňaříková dokonce až ze dvanáctého (483 hlasů). Možná se náhradníkům, kteří byli na řadě, do zastupitelstva nechtělo, snad proto strana přistoupila k interní volbě. Ta prý byla jednomyslná.

 „V zastupitelstvu města nejde o první změny. V říjnu 2011 došlo k výměně u Sdružení nezávislých kandidátů Zdravý Rožnov. Místo Jarmily Mikuláškové nastoupil Karel Gardaš a v únoru 2012 nahradil Jaromír Koryčanský Martina Blahu,“ připomněl tiskový mluvčí radnice Tomáš Gross

(zdroj: Echo Valašska, autor: red)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace