Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Echo Valašska: Jelínek chce omluvu, Blinková podá trestní oznámení

12.03.2013
Echo Valašska: Jelínek chce omluvu, Blinková podá trestní oznámení

Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Popisek: Blinková přebírá dar, ilustrační foto

Napjatá situace mezi vedením Rožnova a zastupitelem Ivo Jelínkem (SNK-ED) začíná nabírat obrátky. Jelínek žádá po starostce Markétě Blinkové (ODS) písemnou omluvu, ta jej naopak vyzvala k okamžitému odchodu ze zastupitelstva města. Navíc na Jelínka hodlá podat trestní oznámení.

Spor mezi vedením města a zastupitelem se rozhořel na červnovém zastupitelstvu, kde Jelínek starostku Blinkovou a místostarostu Aloise Vychodila (ODS) obvinil z úplatkářství a označil je za všiváky. Důvodem drsného útoku byly dárkové krabice, které měli zmínění představitelé města obdržet od firem při otevírání Jurkovičovy rozhledny a rekonstruované městské polikliniky. Starostka Jelínka nazvala lhářem. Zastupitel proto napsal Blinkové otevřený dopis, v němž žádá omluvu, která by měla být umístěna do příštího zasedání zastupitelstva na webových stránkách města. „Označila jste mne za lháře, ačkoliv se později zjistilo, že lhářem jste vy sama ... Jsem znechucen touto vaší politickou (ne)kulturou plnou lží a pomluv. Měla byste se zamyslet nad tím, jak politickou morálku a kulturu v Rožnově opět vrátit na normu ... Žádám vás, abyste se nad sebou zamyslela a své chování přehodnotila, protože jako první žena rožnovské radnice, vrháte ostudu na celé naše městečko,“ napsal Jelínek a naznačil, že by za jistých okolností mohl zastupitelstvo opustit. „Paní bakalářko, stydím se za vás a důrazně vás upozorňuji, že pokud nepřestanete lhát, zvážím odchod ze zastupitelstva města. Sedět v jedné místnosti s notorickou lhářkou je totiž pro mne morálně neakceptovatelné,“ pokračuje zastupitel a dodává: „Věřte, že na svou nápravu máte stále čas. Pokud si s tímto problémem nebudete sama vědět rady, rád vám pomohu najít odbornou psychologickou či psychiatrickou pomoc. Kdykoliv se na mne obraťte!“

Starostka Blinková záhy odpověděla, rovněž otevřeným dopisem, který adresovala pouze „některým médiím“, která nepřekrucují fakta. Hned v úvodu konstatovala, že Jelínek zneužil některé její výroky s cílem dehonestovat její osobu v očích občanů města. Než se dala do podrobného vysvětlování jednotlivých obvinění, vyčetla mu také, že informace čerpá pouze z bulváru. „Svým podivným chováním nepřímo Vašim voličům vzkazujete, že Vaše práce pro město Rožnov je pochybná, neboť nedovedete získat běžné informace obvyklou cestou a unáhleně reagujete na články v bulváru,“ napsala Blinková a potvrdila, že zastupitele nazvala lhářem. „Ano, přiznávám, že jsem Vás na posledním zastupitelstvu označila lhářem a stále na tomto výroku trvám. Lhářem zcela určitě jste, pokud tvrdíte, že jsem dostala jakýkoliv dárek nebo pozornost při otevírání Jurkovičovy rozhledny.“Závěrem dopisu starostka ocenila Jelínkův nápad odejít ze zastupitelstva. „Podporuji Váš nápad Vašeho odchodu ze zastupitelstva města. Vyzývám Vás tímto k převzetí osobní zodpovědnosti a k Vaší okamžité rezignaci. Neustálé překrucování, lhaní, vulgarity a vymýšlení nejsou pro město přínosem. Kolikrát již byla prokázána pravda a vy se ani jednou neomluvil! Proto prosím odstupte a předejte své místo v zastupitelstvu člověku, který bude konstruktivní opozicí a ne kuriozitou, která je celému Valašsku pro smích. Myslím si, že Rožnov si to nezaslouží,“ uzavřela Blinková.

Ivo Jelínek starostce vzkázal, že její výzvu na odstoupení nevyslyší a počká si, jak policie naloží s podaným trestným oznámením.

(zdroj: Echo Valašska, autor: rd)

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace