Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Echo Valašska: Jelínek chce omluvu, Blinková podá trestní oznámení

12.03.2013
Echo Valašska: Jelínek chce omluvu, Blinková podá trestní oznámení

Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm

Popisek: Blinková přebírá dar, ilustrační foto

Napjatá situace mezi vedením Rožnova a zastupitelem Ivo Jelínkem (SNK-ED) začíná nabírat obrátky. Jelínek žádá po starostce Markétě Blinkové (ODS) písemnou omluvu, ta jej naopak vyzvala k okamžitému odchodu ze zastupitelstva města. Navíc na Jelínka hodlá podat trestní oznámení.

Spor mezi vedením města a zastupitelem se rozhořel na červnovém zastupitelstvu, kde Jelínek starostku Blinkovou a místostarostu Aloise Vychodila (ODS) obvinil z úplatkářství a označil je za všiváky. Důvodem drsného útoku byly dárkové krabice, které měli zmínění představitelé města obdržet od firem při otevírání Jurkovičovy rozhledny a rekonstruované městské polikliniky. Starostka Jelínka nazvala lhářem. Zastupitel proto napsal Blinkové otevřený dopis, v němž žádá omluvu, která by měla být umístěna do příštího zasedání zastupitelstva na webových stránkách města. „Označila jste mne za lháře, ačkoliv se později zjistilo, že lhářem jste vy sama ... Jsem znechucen touto vaší politickou (ne)kulturou plnou lží a pomluv. Měla byste se zamyslet nad tím, jak politickou morálku a kulturu v Rožnově opět vrátit na normu ... Žádám vás, abyste se nad sebou zamyslela a své chování přehodnotila, protože jako první žena rožnovské radnice, vrháte ostudu na celé naše městečko,“ napsal Jelínek a naznačil, že by za jistých okolností mohl zastupitelstvo opustit. „Paní bakalářko, stydím se za vás a důrazně vás upozorňuji, že pokud nepřestanete lhát, zvážím odchod ze zastupitelstva města. Sedět v jedné místnosti s notorickou lhářkou je totiž pro mne morálně neakceptovatelné,“ pokračuje zastupitel a dodává: „Věřte, že na svou nápravu máte stále čas. Pokud si s tímto problémem nebudete sama vědět rady, rád vám pomohu najít odbornou psychologickou či psychiatrickou pomoc. Kdykoliv se na mne obraťte!“

Starostka Blinková záhy odpověděla, rovněž otevřeným dopisem, který adresovala pouze „některým médiím“, která nepřekrucují fakta. Hned v úvodu konstatovala, že Jelínek zneužil některé její výroky s cílem dehonestovat její osobu v očích občanů města. Než se dala do podrobného vysvětlování jednotlivých obvinění, vyčetla mu také, že informace čerpá pouze z bulváru. „Svým podivným chováním nepřímo Vašim voličům vzkazujete, že Vaše práce pro město Rožnov je pochybná, neboť nedovedete získat běžné informace obvyklou cestou a unáhleně reagujete na články v bulváru,“ napsala Blinková a potvrdila, že zastupitele nazvala lhářem. „Ano, přiznávám, že jsem Vás na posledním zastupitelstvu označila lhářem a stále na tomto výroku trvám. Lhářem zcela určitě jste, pokud tvrdíte, že jsem dostala jakýkoliv dárek nebo pozornost při otevírání Jurkovičovy rozhledny.“Závěrem dopisu starostka ocenila Jelínkův nápad odejít ze zastupitelstva. „Podporuji Váš nápad Vašeho odchodu ze zastupitelstva města. Vyzývám Vás tímto k převzetí osobní zodpovědnosti a k Vaší okamžité rezignaci. Neustálé překrucování, lhaní, vulgarity a vymýšlení nejsou pro město přínosem. Kolikrát již byla prokázána pravda a vy se ani jednou neomluvil! Proto prosím odstupte a předejte své místo v zastupitelstvu člověku, který bude konstruktivní opozicí a ne kuriozitou, která je celému Valašsku pro smích. Myslím si, že Rožnov si to nezaslouží,“ uzavřela Blinková.

Ivo Jelínek starostce vzkázal, že její výzvu na odstoupení nevyslyší a počká si, jak policie naloží s podaným trestným oznámením.

(zdroj: Echo Valašska, autor: rd)