Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Rožnovský prostor: Omluva nestačí, odstupte

12.03.2013
Rožnovský prostor: Omluva nestačí, odstupte

Autor: Jiří Románek

Popisek: Jurkovičova rozhledna, ilustrační foto

Na základě rozhodnutí Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky ze dne 2. 7. 2012 se ruší povolení kácet 40 stromů na území Karlova kopce, kde je postavena Jurkovičova rozhledna. Proti tomuto rozhodnutí dle správního řádu není odvolání.

SNK ED a ostatní opoziční zastupitelé dlouhodobě upozorňujeme na zcela amatérsky připravenou akci stavby Jurkovičovy rozhledny. Ani dnes ani v budoucnosti tato stavba nezažije klidu a to díky neuvěřitelné aroganci a neschopnosti místostarosty Vychodila, jenž (jak je zvykem v ODS) fakta překrucuje, lže o problémech a svoji neschopnost primitivním způsobem svaluje na ty, kteří vidí dále než metr před sebe. A to podporován celým vedením.

Co to pro občany tohoto města znamená?

V prvé řadě zvýšení nákladů na dokončení celé zpackané akce (problém bude asi i pro nadsazené finanční prostředky na stavbu a v případě kontroly z EU je možné, že tyto prostředky již nedoplují do městské pokladny, přestože Commodum má stavbu zaplacenou z městských peněz).

V druhé řadě neustálé problémy s rostoucími stromy, které budou muset být pravidelně, po určitém čase káceny, aby bylo vůbec z nerozhledny někam vidět (pro pana Vychodila je asi překvapující, že stromy neustále rostou).

Za třetí poučení pro občany, že pro ně je zcela jiný metr, jak pro město. Žádá-li občan pokácet strom na vlastním pozemku, musí splnit řadu podmínek. Nesplní-li, má smůlu.

A vše si platí sám!

Další poučení pro občany spočívá v tom, že tito politici se domnívají, že oni jsou těmi, kteří rozhodují a neberou ohled na mínění ostatních. A to vždy. Občan by již konečně měl pochopit, že to jsou jeho peníze a že má nejen právo, ale i povinnost se starat, jak je město zadluženo. A věřte, že 53,8 % dluhové služby není málo. V podstatě jsme v pasti banky!

Jelikož kroky celého vedení, včetně výše jmenovaného pána, vytváří svými amatérskými činy neúnosnou situaci pro budoucnost našeho města, vyzýváme je nejen k omluvě panu F. Šulganovi, který byl neprávem pošpiněn, ale vyzýváme je k odstoupení.

Tím by městu - potažmo většině obyvatel - udělali tu nejlepší službu a nadále by již neškodili.

Pro pochybující a neinformované – situace je víc než vážná.

P. S. Pro úředníky – nebojte se, nehrbte se, nikdo vás nemůže vyhodit za správné a zákonné rozhodnutí. V tomto případě, kdy jste rozhodli pod nátlakem, se rychle můžete stát obětními beránky.

Za SNK ED zastupitelé L. Rousová, I. Jelínek

(zdroj: Rožnovský prostor)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace