Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Echo Valašska: V Rožnově se rozhořela aféra „Krabicagate“

12.03.2013
Echo Valašska: V Rožnově se rozhořela aféra „Krabicagate“

Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm

Popisek: Vychodil, Blinková, Mikušek - ilustrační foto

Otevřený dopis starostce města Rožnova Markétě Blinkové a její odpověď zastupitelovi Jelínkovi.

Otevřený dopis starostce města Markétě Blinkové

Paní bakalářko Markéto Blinková,

tímto vás žádám o veřejnou omluvu, která bude umístěna do příštího zasedání zastupitelstva města na webových stránkách města. Označila jste mne za lháře, ačkoliv se později zjistilo, že lhářem jste vy sama. Kdyby vám to stále nedošlo, tak mluvím o krabici, kdy jste řekla, že máte dobrou paměť a žádnou krabici jste vy sama ani po rekonstrukci polikliniky, ani při otevření Jurkovičovy (ne)rozhledny nepřevzala. Lhala jste.

Dle fotografie, která dnes vyšla v tisku a fotografie, která je umístěna dokonce i ve fotogalerii na městských stránkách, jste všechny zastupitele a občany města oklamala. Navíc jste před kamerou pořizující záznam z celého zasedání zastupitelstva pronesla pomlouvačným a hanlivým tónem informaci o tom, že já, Ivo Jelínek, jsem lhář. Jsem znechucen touto vaší politickou (ne)kulturou plnou lží a pomluv. Měla byste se zamyslet nad tím, jak politickou morálku a kulturu v Rožnově opět vrátit na normu. Přitom mějte vždy na paměti, že to, co jste si dovolila vy (osočit svého kolegu, který měl doteď pochopení pro vaše politické i životní úlety, z prachsprosté lži), si ještě nikdo nikdy nedovolil.

Žádám vás, abyste se nad sebou zamyslela a své chování přehodnotila, protože jako první žena rožnovské radnice, vrháte ostudu na celé naše městečko.

Paní bakalářko, stydím se za vás a důrazně vás upozorňuji, že pokud nepřestanete lhát, zvážím odchod ze zastupitelstva města. Sedět v jedné místnosti s notorickou lhářkou je totiž pro mne morálně neakceptovatelné. Prastaré přísloví navíc praví, že kdo lže, tak krade. Nerad bych se však někdy dožil toho, aby se mi ztrácely věci při jednání zastupitelstva. Paní bakalářko, věřte, že na svou nápravu máte stále čas. Pokud si s tímto problémem nebudete sama vědět rady, rád vám pomohu najít odbornou psychologickou či psychiatrickou pomoc. Kdykoliv se na mne obraťte!

Kromě omluvy vás, paní bakalářko, ještě prosím o informaci, co bylo v oné krabici (úplatku, všimného či jak to nazvat), kterou jste dostala od firmy Commodum při otevření zrekonstruované polikliniky Rožnov.

V neskonalé úctě Ivo Jelínek, zastupitel města Rožnova

 

Otevřený dopis zastupiteli Ivo Jelínkovi

Vážený pane zastupiteli.

Úvodem konstatuji, že jste opět zneužil některé mé výroky s cílem dehonestovat mou osobu v očích občanů města. Dovolte mi, abych vše jasně a jednoduše vysvětlila.

1) Za prvé tedy k mému obvinění z poskytování lživých informací o propouštění úředníků. Jako obvykle jste čerpal informace z bulvárního týdeníku a vzhledem ke své naivitě jim i nepochybně naletěl. Je mi líto, že věříte nepodloženým informacím redaktora, který pravděpodobně nepochopil kontext celé naší korespondence. V žádném případě jsem nepotvrdila informaci o nějaké výměně vedoucích odborů MÚ či jejich propouštění. Pouze jsem uvedla, že jsem takovou neověřenou informaci také obdržela, a to formou anonymní spekulace zaslané redakci, na kterou jsem reagovala přiměřeným způsobem. Vše jsem ještě doplnila panu redaktorovi jasným příměrem, že tato spekulace je asi stejně tak pravdivá „jako možnost budování zoologické zahrady v Rožnově z dotace“. Jelikož se již nejedná pouze o mou osobu, ale o zavádějící informování veřejnosti, jsem nucena podat trestní oznámení.

2) Jako zastupitel města máte právo na veškeré informace, které Vám ze zákona úřad musí poskytnout. Ujišťují Vás, že seriózní informace určitě nenajdete na stránkách bulváru, ale cestou snazší a civilizovanější. Stačí položit dotaz na příslušná místa radnice. Svým podivným chováním nepřímo Vašim voličům vzkazujete, že Vaše práce pro město Rožnov je pochybná, neboť nedovedete získat běžné informace obvyklou cestou a unáhleně reagujete na články v bulváru.

3) Ano, přiznávám, že jsem Vás na posledním zastupitelstvu označila lhářem a stále na tomto výroku trvám. Lhářem zcela určitě jste, pokud tvrdíte, že jsem dostala jakýkoliv dárek nebo pozornost při otevírání Jurkovičovy rozhledny. Mimo jiné, toto Vaše obvinění jste dodnes neprokázal. Na to budete mít určitě dostatek času v trestně-právním řízení, současně i za obvinění z braní úplatků a nadávání do „všiváků“, které jste uvedl na jednání zastupitelstva dne 14. 6. 2012. Poslechnete-li si pečlivě záznam ze zastupitelstva ještě jednou, zjistíte, že větou „Mám poměrně dobrou paměť,“ odpovídám na Váš dotaz, zda si na předávání Polikliniky pamatuji, nikoli zda jsem převzala kazetu s dárkem. Ano, pamatuji. Tuto odpověď však není možné považovat za popření faktu, že jsme jako představitelé města obdrželi dárkové reklamní předměty.

4) Jak ukazuje fotografie, při slavnostním předávání rekonstruované polikliniky jsme dostali reklamní dárkové předměty. Dotazem na firmu či náměstka hejtmana si prosím zjistěte obsah kazety, o kterém prosím informujte. Jelikož jsme vázáni Etickým kodexem, mohu Vás ubezpečit, že úplatky ani jiná zvýhodnění, která by ovlivnila mou funkci a rozhodování, kazeta neobsahovala. Jako veřejný funkcionář jsem vázána zákonem č.159/2006 Sb. „O střetu zájmů“, který mi dává za povinnost každoročně oznámit výši příjmů, darů a závazků. Pakliže v mém přiznání nenajdete položku týkající se obsahu daného daru při předávání Polikliniky, mohu Vás ubezpečit, že neobsahovala nic v rozporu s platnou legislativou České republiky. Cituji zákon 159/2006: § 11 (1) Veřejný funkcionář je povinen přesně, úplně a pravdivě písemně oznámit, že a) během výkonu funkce získal jakékoliv peněžité příjmy nebo jiné majetkové výhody, zejména dary, s výjimkou darů uvedených v oznámení o majetku podle § 10, odměny, příjmy z podnikatelské nebo jiné samostatné výdělečné činnosti, dividendy nebo jiné příjmy z účasti nebo činnosti v podnikajících právnických osobách (dále jen "příjmy nebo jiné majetkové výhody"), pokud souhrnná výše příjmů nebo jiných majetkových výhod přesáhne v kalendářním roce 100 000 Kč; za peněžitý příjem nebo jinou majetkovou výhodu se pro tento účel nepovažují plat, odměna nebo další náležitosti, na které má veřejný funkcionář nárok v souvislosti s výkonem funkce podle zvláštních právních předpisů; do tohoto souhrnu se nezapočítávají dary, jejichž cena je nižší než 10 000 Kč,

Z tohoto zákona vychází i Etický kodex zastupitele.

Vaším mottem v předvolební kampani byla věta, že „nejhorší lží je upravená pravda“. Musím tedy s hořkým úsměvem říct, že se tohoto Vašeho motta skvěle držíte. Opravdu si myslíte, že za právě takového člověka se naši občané nestydí a chtějí, aby za ně mluvil a rozhodoval o jejich městě? Je cílem Vaši „politické“ angažovanosti pouze šikanování představitelů a zaměstnanců radnice a zjevná snaha poškodit pověst města před jeho občany a návštěvníky?

Jedna věc z Vašeho dopisu mě vskutku potěšila - podporuji Váš nápad Vašeho odchodu ze zastupitelstva města. Vyzývám Vás tímto k převzetí osobní zodpovědnosti a k Vaší okamžité rezignaci. Neustálé překrucování, lhaní, vulgarity a vymýšlení nejsou pro město přínosem. Kolikrát již byla prokázána pravda a vy se ani jednou neomluvil! Proto prosím odstupte a předejte své místo v zastupitelstvu člověku, který bude konstruktivní opozicí a ne kuriozitou, která je celému Valašsku pro smích. Myslím si, že Rožnov si to nezaslouží.

Z důvodů překrucování významu a vytrhávání informací z kontextu nebudeme některým médiím tento otevřený dopis poskytovat.

Markéta Blinková, starostka města Rožnov pod Radhoštěm

(zdroj: Echo Valašska)