Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Echo Valašska: Jelínek obvinil vedení města z úplatkářství

12.03.2013
Echo Valašska: Jelínek obvinil vedení města z úplatkářství

Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Popisek: Rožnov pod Radhoštěm, ilustrační foto

Skutečnost, že zasedání rožnovského zastupitelstva bývají bouřlivá, je již delší dobu veřejnosti známa. Výjimkou nebylo ani rokování zastupitelů ve čtvrtek 14. června. Hned na úvod došlo k ostré slovní výměně mezi starostkou Markétou Blinkovou (ODS) a opozičním zastupitelem Ivo Jelínek (SNK-ED). Jelínek začal palbu těžkým kalibrem. Obvinil starostku a místostarostu Aloise Vychodila (ODS) z příjímání úplatků a porušování Etického kodexu zastupitele města Rožnov pod Radhoštěm. Blinková veškerá obvinění odmítla a Jelínka označila za lháře.

Příčinou sporu byly dvě dárkové krabice s neznámým obsahem, které Blinková s Vychodilem veřejně obdrželi při otevírání Jurkovičovy rozhledny a polikliniky. Ačkoliv se podle všeho jednalo o pouhou pozornost, Jelínek trvá na striktním dodržování nedávno podepsaného etického kodexu zastupitele, kde doslova mj. stojí:„Zastupitel nevyžaduje ani nepřijímá dary, úsluhy a laskavosti, případně jiná zvýhodnění, která by mohla jakkoli ovlivnit výkon jeho mandátu veřejné služby občanovi“. Starostka přijetí krabice u rozhledny popřela: „Pane Jelínku, lžete!“Diskuse se potom točila kolem toho, kdo lže, co v krabicích bylo, zda jejich předávání někdo viděl apod. Jelínek argumentoval, že na fotografii ze stříhání pásky u polikliniky je vidět Blinková s krabicí v ruce spolu s náměstkem hejtmana Zlínského kraje Liborem Lukášem (ODS).

K odhalení tajemství krabic se odhodlal až místostarosta Alois Vychodil. Podotkl, že krabici přijal, protože nechtěl dělat ostudu na veřejnosti. „Já vám, pane Jelínku, řeknu, co v ní bylo. Bylo v ní půl litru slivovice, kterou jsem později vylil do umyvadla," doplnil už ale poněkud naivně místostarosta, čímž ovšem Jelínka a zřejmě i ostatní přihlížející příliš neuspokojil. S prostinkým svědectvím na podporu Vychodila přispěchal radní Lubor Kmenta (ČSSD): „Pan Vychodil má pravdu, to samé řekl i mně, když jsem se ho na to ptal.“

Jelínek v rozpravě s Vychodilem ještě několikrát připomněl etický kodex, na základě kterého nesmí nikdo ze zastupitelů přijímat žádné krabice. Nakonec enfant terrible rožnovského zastupitelstva označil vedení města za všiváky, kteří berou úplatky, načež starostka požádala o zaznamenání tohoto silného výroku do zápisu z jednání.

(zdroj: Echo Valašska, autor: rd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace