Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rožnovský prostor: Jelínek žádá po starostce omluvu za název lhář

12.03.2013
Rožnovský prostor: Jelínek žádá po starostce omluvu za název lhář

Autor: Jiří Románek

Popisek: Starostka Blinková a zastupitel Jelínek, ilustrační foto

Nevinný dotaz zastupitele Ivo Jelínka (SNK ED) odstartoval na jednání zastupitelstva další z přestřelek, které už tak nějak patří do folkloru rožnovské komunální politiky. O co šlo tentokrát? Podle Jelínka přebírají zástupci města při slavnostních otevíráních staveb krabice s neznámým obsahem. Starostka Markéta Blinková (ODS) to ostře odmítla a v afektu nazvala Jelínka lhářem. Jenže, jak se později ukázalo, pravdu měl tentokrát opoziční zastupitel.

Etický kodex, který si před několika měsíci schválili zastupitelé, uvádí, že zastupitel po dobu výkonu svého mandátu nevyžaduje ani nepřijímá dary, úsluhy a laskavosti, případně jiná zvýhodnění, která by mohla jakkoli ovlivnit výkon jeho mandátu veřejné služby občanovi. Rovněž se nesmí dostat do postavení, ve kterém je zavázán oplatit prokázanou laskavost. Na skutečnost, že představitelé města jednají v rozporu s tímto kodexem, upozornil na červnovém zasedání zastupitelů Jelínek.

„Během otevírání rozhledny a polikliniky jste přebírali krabice. Co v těch krabicích, které přebíráte od spřízněných firem, je?“ tázal se místostarosty Aloise Vychodila (ODS) a starostky Blinkové Jelínek.

„Lžete. Dokažte mi, že jsem dostala krabici,“ zareagovala úsečně Blinková. Nepromyšlená reakce ji ale později dostihla, když i veřejně přístupná fotogalerie na webu města Rožnov odhaluje, že při přestříhávání pásky po rekonstrukci polikliniky první žena radnice v rukou skutečně krabici třímala. Tím ale Jelínkovi výrazně nahrála, protože z naprosto banálního dotazu se velmi pravděpodobně vyvrbí zajímavá kauza.

Olej do ohně přilil svou velmi nevěrohodnou odpovědí také Vychodil. Ten přijetí krabice přiznal. „Byl tam půllitr slivovice, který jsem vylil do umyvadla,“ reagoval Vychodil, čímž zřejmě definitivně odstartoval okurkový hon na čarodějnice.

Jelínek vzniklé situace totiž briskně využil a o několik hodin později, kdy se prokázalo, že mluvil pravdu, starostku obeslal dopisem, ve kterém žádá její veřejnou omluvu. Ta by měla viset na webu města až do konání příštího zastupitelstva. „Paní bakalářko, stydím se za vás a důrazně vás upozorňuji, že pokud nepřestanete lhát, zvážím odchod ze zastupitelstva města. Sedět v jedné místnosti s notorickou lhářkou je totiž pro mne morálně neakceptovatelné. Prastaré přísloví navíc praví, že kdo lže, tak krade. Nerad bych se však někdy dožil toho, aby se mi ztrácely věci při jednání zastupitelstva. Paní bakalářko, věřte, že na svou nápravu máte stále čas. Pokud si s tímto problémem nebudete sama vědět rady, rád vám pomohu najít odbornou psychologickou či psychiatrickou pomoc. Kdykoliv se na mne obraťte!“ vzkázal zastupitel doslova Blinkové.

(zdroj: Rožnovský prostor)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace