Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za jedno ráno byli sraženi dva chodci

27.01.2014
Za jedno ráno byli sraženi dva chodci

Autor: archiv

Popisek: Dechová zkouška, ilustrašní foto

KRIMI Sobotní ráno se ve Valašském Meziříčí staly dvě dopravní nehody, kdy byl zraněn chodec. První dopravní nehoda se stala už o čtvrt na šest ráno ve Valašském Meziříčí na přechodu pro chodce na ulici Masarykova u odbočky na Byninu.

Po přechodu pro chodce ze strany autocentra přecházela dvojice chodců a to padesátiletá žena a sedmapadesátiletý muž oba z Valašského Meziříčí. Ze směru od Hranic na Moravě přijížděl k místu jednačtyřicetiletý muž s vozem Kia Rio. Tento řidič, taktéž z Valašského Meziříčí, začal u přechodu brzdit, ale i tak došlo ke střetu jeho vozidla se ženou. Tato po nárazu upadla na vozovku. S těžkým zraněním byla odvezena záchrankou do nemocnice.

Při střetu chodce a motorového vozidla dochází téměř vždy k poranění chodce

U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku, která neprokázala přítomnost alkoholu. Škoda na vozidle je odhadována na třicet tisíc korun.

Druhá dopravní nehoda se stala před osmou hodinou ranní ve Valašském Meziříčí ulici Šafaříkova. I zde se jednalo o přechod pro chodce a to v prostoru odbočky do sídliště Štěpánov. Osmatřicetiletý řidič z Rožnovska přijížděl k přechodu od Hrachovce. Všiml si přecházející skupinky dětí od Štěpánova, začal brzdit, ale vozidlo Ford Mondeo na kluzké vozovce pokračovalo dále. Řidič provedl úhybný manévr, aby se vyhnul přecházejícím, ale i tak došlo k mírnému střetu pravého boku vozidla s jedenáctiletým chlapcem. Chlapec utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici.

I u tohoto řidiče provedli policisté dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu a i zde byl výsledek zkoušky negativní. Škoda na vozidle nevznikla. Obě nehody nadále policisté nadále šetří.

Při střetu chodce a motorového vozidla dochází téměř vždy k poranění chodce. Zvláště v tomto období, kdy jsou vozovky kluzké z důvodu náledí nebo sněhové pokrývky, by měli chodci sledovat pozorně provoz a vstupovat na přechod až ve chvíli, kdy vozidlo bezpečně zastavilo. Pro řidiče platí obdobné. Předvídat delší brzdnou dráhu a proto na přítomnost chodců reagovat daleko dříve a to dovoluje opět jen věnování se zcela řízení motorového vozidla a provozu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace