Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Za jedno ráno byli sraženi dva chodci

27.01.2014
Za jedno ráno byli sraženi dva chodci

Autor: archiv

Popisek: Dechová zkouška, ilustrašní foto

KRIMI Sobotní ráno se ve Valašském Meziříčí staly dvě dopravní nehody, kdy byl zraněn chodec. První dopravní nehoda se stala už o čtvrt na šest ráno ve Valašském Meziříčí na přechodu pro chodce na ulici Masarykova u odbočky na Byninu.

Po přechodu pro chodce ze strany autocentra přecházela dvojice chodců a to padesátiletá žena a sedmapadesátiletý muž oba z Valašského Meziříčí. Ze směru od Hranic na Moravě přijížděl k místu jednačtyřicetiletý muž s vozem Kia Rio. Tento řidič, taktéž z Valašského Meziříčí, začal u přechodu brzdit, ale i tak došlo ke střetu jeho vozidla se ženou. Tato po nárazu upadla na vozovku. S těžkým zraněním byla odvezena záchrankou do nemocnice.

Při střetu chodce a motorového vozidla dochází téměř vždy k poranění chodce

U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku, která neprokázala přítomnost alkoholu. Škoda na vozidle je odhadována na třicet tisíc korun.

Druhá dopravní nehoda se stala před osmou hodinou ranní ve Valašském Meziříčí ulici Šafaříkova. I zde se jednalo o přechod pro chodce a to v prostoru odbočky do sídliště Štěpánov. Osmatřicetiletý řidič z Rožnovska přijížděl k přechodu od Hrachovce. Všiml si přecházející skupinky dětí od Štěpánova, začal brzdit, ale vozidlo Ford Mondeo na kluzké vozovce pokračovalo dále. Řidič provedl úhybný manévr, aby se vyhnul přecházejícím, ale i tak došlo k mírnému střetu pravého boku vozidla s jedenáctiletým chlapcem. Chlapec utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici.

I u tohoto řidiče provedli policisté dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu a i zde byl výsledek zkoušky negativní. Škoda na vozidle nevznikla. Obě nehody nadále policisté nadále šetří.

Při střetu chodce a motorového vozidla dochází téměř vždy k poranění chodce. Zvláště v tomto období, kdy jsou vozovky kluzké z důvodu náledí nebo sněhové pokrývky, by měli chodci sledovat pozorně provoz a vstupovat na přechod až ve chvíli, kdy vozidlo bezpečně zastavilo. Pro řidiče platí obdobné. Předvídat delší brzdnou dráhu a proto na přítomnost chodců reagovat daleko dříve a to dovoluje opět jen věnování se zcela řízení motorového vozidla a provozu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace