Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Echo Valašska: Čunek se musí Urbanové omluvit a vyplatit 80 tisíc

07.03.2013
Echo Valašska: Čunek se musí Urbanové omluvit a vyplatit 80 tisíc

Autor: Jiří Románek

Popisek: Marcela Urbanová, ilustrační foto

Vsetínský zastupitel a senátor Jiří Čunek se musí své bývalé sekretářce na radnici Marcele Urbanové písemně omluvit a navíc jí musí zaplatit za poškozenou pověst osmdesát tisíc korun. Častoval ji výrazy jako lhářka a prostitutka a několik let ji veřejně urážel a ponižoval. Verdikt vynesl ve středu Vrchní soud v Olomouci a v podstatě potvrdil rozhodnutí ostravského krajského soudu z loňského července.

Urbanová se původně za zničenou pověst domáhala odškodnění deset milionů korun a omluvu. „Paní Urbanové jsme přiznali větší rozsah omluvy, než jakou přiznal krajský soud. Potvrdili jsme i to, že se pan Čunek musí zdržet dalších výroků o tom, že paní Urbanová je lhářkou, a také jí má zaslat 80 000 korun jako morální odškodnění," sdělil ČTK mluvčí soudu Petr Angyalossy.

Jiří Čunek, který požadoval zrušení žaloby, není naopak s rozsudkem spokojen vůbec. Jeho právní zástupce Radek Závodný prohlásil, že podá dovolání k Nejvyššímu soudu. „Spokojeni s rozhodnutím určitě nejsme, s klientem budeme podávat dovolání,“ uvedl Čunkův obhájce.

Zcela uspokojena není ani žalující strana a rovněž nevylučuje dovolání k Nejvyššímu soudu. „Rozsudek vnímáme jako posun v náš prospěch, omluva je pro mou klientku velmi důležitá. Mám dojem, že případ dostává další smysl v tom, že judikatura ve věci ochrany osobnosti se posune a bude jasnější, co je a co není přípustné. Zasloužil by si ale dovolání k Nejvyššímu soudu k preciznímu zodpovězení všech otázek do budoucna. Rozhodneme se o něm až na základě písemného vyhotovení rozsudku,“ uvedla právní zástupkyně Urbanové Klára Samková.

Podle soudu si to Čunek nejvíce zavařil, když Urbanovou označil za lhářku. Práva své bývalé podřízené poškodil i dalšími tvrzeními v médiích a ve zveřejněné osobní korespondenci. Čunkovo chování označil soud za hulvátství. „Jiné výroky jsou na kraji slušnosti. Například tvrzení pronesená místopředsedou vlády na půdě parlamentu, že se Urbanová chovala jako prostitutka, je nevhodné, je to hulvátství. Některá vyjádření byla pouhými domněnkami žalovaného, jejichž cílem bylo Urbanovou dehonestovat,“ uvedl předseda senátu.

Vše odstartovala dnes již legendární korupční kauza z roku 2002, kdy měl Čunek jako starosta Vsetína převzít v souvislosti s privatizací městských bytů od realitní kanceláře půlmilionový úplatek. Když se pak podivným řízením osudu Čunek nečekaně ocitl ve vládě, nařídila tehdejší nejvyšší státní zástupkyně Vesecká na pokyn z „vyšších míst a ve vyšším zájmu“ stíhání předsedy lidovců zastavit.

(zdroj: Echo Valašska, autor: zk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace