Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Echo Valašska: Kauza rožnovského golfu se znovu vynořila

07.03.2013
Echo Valašska: Kauza rožnovského golfu se znovu vynořila

Autor: Jiří Románek

Popisek: Golfový areál Rožnov pod Radhoštěm, ilustrační foto

Ačkoliv se už zdálo, že rozruch kolem prodeje golfového hřiště v Rožnově utichnul, opak je pravdou. Kauza, kvůli které si nejdříve vjeli do vlasů rožnovští zastupitelé, se nyní stala příčinou rozporů i mezi státními zastupiteli. Několikrát znovuotevřený případ se proto nyní bude řešit v Olomouci.

Vše začalo v roce 2009, kdy město prodalo golfový areál Valašskému golfovému klubu za necelých 19 milionů korun. Opozici se obchod bez znaleckého posudku a jedinému zájemci zdál velice prodělečný a zastupitel Ivo Jelínek podal na své kolegy v zastupitelstvu, kteří pro prodej zdvihli ruku, trestní oznámení. Vsetínská kriminálka ale případ odložila. Následně si každá strana nechala u odborníků vypracovat posudky, které ovšem byly protichůdné. Opozice tvrdí, že město přišlo díky nevýhodnému prodeji minimálně o 10 milionů. Radnice oponuje, že vše bylo v pořádku a nechala si u přerovské právní kanceláře vypracovat nový posudek.„Myslím, že potvrdil, že nedošlo k žádnému pochybení. Už se z toho stal folklor, takže jsme chtěli požádat někoho nezávislého, kdo situaci posoudí. Chybu jsme neudělali a chtěli jsme to dát jasně najevo," uvedl pro MFD rožnovský místostarosta Václav Mikušek.

Jestliže příliš neudivuje, že kauza rozděluje rožnovské zastupitelstvo, je o to překvapivější, že zcela protichůdné názory na věc mají státní zastupitelé. Zatímco vsetínský žalobce Petr Bareš má za to, že k trestnému činu nedošlo, olomoucká státní zástupkyně Marie Kodytková si myslí přesný opak. Jádro sporu spočívá v ocenění prodaného pozemku, čili bonity půdy. Podle Kodytkové není možné, aby znalec ocenil pozemek golfového areálu jako obyčejnou ornou půdu. Chtěla proto po vsetínském zastupitelství nový revizní posudek, pokyn ale Vsetín odmítl splnit. Olomouc proto vsetínskému zastupitelství případ odebral a přidělil jej Marii Kodytkové.

Rožnovská radnice mezitím poslala na Kodytkovou stížnost jejímu nadřízenému. Spis, který si obě zastupitelství dlouho navzájem přehazovala mezi sebou jako horký brambor, je tak nyní u náměstka krajského zastupitelství.   Ten by měl prověřit, zda Kodytková postupovala správně. 

(zdroj: Echo Valašska, autor: rd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace