Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rožnovský prostor: Prodej golfu se řeší dál

07.03.2013
Rožnovský prostor: Prodej golfu se řeší dál

Autor: Jiří Románek

Popisek: Golfový areál Rožnov pod Radhoštěm, ilustrační foto

Když vedení města v minulých týdnech podávalo stížnost na krajskou zástupkyni Marii Kodytkovou za její „nelogický, nestandardní až nezákonný“ postup v šetření prodeje golfového areálu, dost těžko mohlo tušit, jaká ironie osudu jej potká. Okresní žalobci totiž o případ přišli. Případ má nyní na stole právě Kodytková.

Prodej golfového areálu je záležitost tři roky stará. Některým opozičním zastupitelům ale nedá dodnes spát. Asi ponejvíce se v celé kauze angažuje Ivo Jelínek (SNK ED), který na zastupitele před lety kvůli odprodeji tohoto městského majetku podal žalobu. Podle něj Valašský golfový klub areál odkoupil za příliš nízkou cenu. Okresní zastupitelství případ již čtyřikrát odložilo, nadřízený krajský orgán jej ale vždy vrátil zpět k prošetření. Takový postup se ale radnici nelíbil, proto si najala právní pomoc. Výsledkem této spolupráce byla stížnost na krajskou zástupkyni Marii Kodytkovou.

„Rada města Rožnova pod Radhoštěm poukazuje na to, že právě postup JUDr. Kodytkové je ovlivněn ze strany některých zastupitelů, přičemž tato trestní kauza je již od svého vzniku zneužívána v rámci mediální kampaně při neoprávněném osočování konkrétních zastupitelů a vedeni města. Tyto útoky pak samozřejmě snižují vážnost těchto osob u spoluobčanů a je logické, že široká občanská veřejnost je takto zcela mylně informována o průběhu šetření rozhodujících skutečností v této trestní věci,“ napsala v dopise krajskému zastupitelství starostka Markéta Blinková (ODS).

Blinkové se nelíbí, že žádný ze znaleckých posudků neprokázal, že by byl areál prodán pod cenou. Až na jeden. Ten si nechal vyhotovit Ivo Jelínek, který následně na zpracovatelku účelově podal trestní oznámení. „Na Ing. Šárku Stuchlíkovou jsem po domluvě s mým právním zástupcem podal trestní oznámení, protože se koalice na radnici snažila její posudek zcela zdiskreditovat. Tvrdili, že s posudkem bylo účelově manipulováno s cílem, aby poškodil dobré jméno rožnovských radních, kteří schválili prodej golfového areálu. Policie na základě mého trestního oznámení posudek prozkoumala a zjistila, že je vyhotoven zcela podle zákona a všech platných norem,“ pochvaluje si Jelínek.

S postupem okresních žalobců nebyli krajští zástupci spokojeni. Proto jim případ před několika dny odebrali. Prodej golfového areálu, ale i prodej domu s byty na půl cesty, má nyní na starost právě Kodytková, která už dříve požadovala zpracování dalšího revizního posudku. Vedení města to v pátek nechtělo komentovat, protože oficiální informaci o této změně nemělo. Spokojený tak může být Ivo Jelínek. „Bojuji za to, aby se konečně nahlas řeklo rožnovské radnici, že takto pod cenou se prodávat městský majetek nesmí,“ tvrdil rezolutně opoziční zastupitel.

(zdroj: Rožnovský prostor)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace