Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rožnovský prostor: Prodej golfu se řeší dál

07.03.2013
Rožnovský prostor: Prodej golfu se řeší dál

Autor: Jiří Románek

Popisek: Golfový areál Rožnov pod Radhoštěm, ilustrační foto

Když vedení města v minulých týdnech podávalo stížnost na krajskou zástupkyni Marii Kodytkovou za její „nelogický, nestandardní až nezákonný“ postup v šetření prodeje golfového areálu, dost těžko mohlo tušit, jaká ironie osudu jej potká. Okresní žalobci totiž o případ přišli. Případ má nyní na stole právě Kodytková.

Prodej golfového areálu je záležitost tři roky stará. Některým opozičním zastupitelům ale nedá dodnes spát. Asi ponejvíce se v celé kauze angažuje Ivo Jelínek (SNK ED), který na zastupitele před lety kvůli odprodeji tohoto městského majetku podal žalobu. Podle něj Valašský golfový klub areál odkoupil za příliš nízkou cenu. Okresní zastupitelství případ již čtyřikrát odložilo, nadřízený krajský orgán jej ale vždy vrátil zpět k prošetření. Takový postup se ale radnici nelíbil, proto si najala právní pomoc. Výsledkem této spolupráce byla stížnost na krajskou zástupkyni Marii Kodytkovou.

„Rada města Rožnova pod Radhoštěm poukazuje na to, že právě postup JUDr. Kodytkové je ovlivněn ze strany některých zastupitelů, přičemž tato trestní kauza je již od svého vzniku zneužívána v rámci mediální kampaně při neoprávněném osočování konkrétních zastupitelů a vedeni města. Tyto útoky pak samozřejmě snižují vážnost těchto osob u spoluobčanů a je logické, že široká občanská veřejnost je takto zcela mylně informována o průběhu šetření rozhodujících skutečností v této trestní věci,“ napsala v dopise krajskému zastupitelství starostka Markéta Blinková (ODS).

Blinkové se nelíbí, že žádný ze znaleckých posudků neprokázal, že by byl areál prodán pod cenou. Až na jeden. Ten si nechal vyhotovit Ivo Jelínek, který následně na zpracovatelku účelově podal trestní oznámení. „Na Ing. Šárku Stuchlíkovou jsem po domluvě s mým právním zástupcem podal trestní oznámení, protože se koalice na radnici snažila její posudek zcela zdiskreditovat. Tvrdili, že s posudkem bylo účelově manipulováno s cílem, aby poškodil dobré jméno rožnovských radních, kteří schválili prodej golfového areálu. Policie na základě mého trestního oznámení posudek prozkoumala a zjistila, že je vyhotoven zcela podle zákona a všech platných norem,“ pochvaluje si Jelínek.

S postupem okresních žalobců nebyli krajští zástupci spokojeni. Proto jim případ před několika dny odebrali. Prodej golfového areálu, ale i prodej domu s byty na půl cesty, má nyní na starost právě Kodytková, která už dříve požadovala zpracování dalšího revizního posudku. Vedení města to v pátek nechtělo komentovat, protože oficiální informaci o této změně nemělo. Spokojený tak může být Ivo Jelínek. „Bojuji za to, aby se konečně nahlas řeklo rožnovské radnici, že takto pod cenou se prodávat městský majetek nesmí,“ tvrdil rezolutně opoziční zastupitel.

(zdroj: Rožnovský prostor)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace