Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rožnovský prostor: Prodej golfu se řeší dál

07.03.2013
Rožnovský prostor: Prodej golfu se řeší dál

Autor: Jiří Románek

Popisek: Golfový areál Rožnov pod Radhoštěm, ilustrační foto

Když vedení města v minulých týdnech podávalo stížnost na krajskou zástupkyni Marii Kodytkovou za její „nelogický, nestandardní až nezákonný“ postup v šetření prodeje golfového areálu, dost těžko mohlo tušit, jaká ironie osudu jej potká. Okresní žalobci totiž o případ přišli. Případ má nyní na stole právě Kodytková.

Prodej golfového areálu je záležitost tři roky stará. Některým opozičním zastupitelům ale nedá dodnes spát. Asi ponejvíce se v celé kauze angažuje Ivo Jelínek (SNK ED), který na zastupitele před lety kvůli odprodeji tohoto městského majetku podal žalobu. Podle něj Valašský golfový klub areál odkoupil za příliš nízkou cenu. Okresní zastupitelství případ již čtyřikrát odložilo, nadřízený krajský orgán jej ale vždy vrátil zpět k prošetření. Takový postup se ale radnici nelíbil, proto si najala právní pomoc. Výsledkem této spolupráce byla stížnost na krajskou zástupkyni Marii Kodytkovou.

„Rada města Rožnova pod Radhoštěm poukazuje na to, že právě postup JUDr. Kodytkové je ovlivněn ze strany některých zastupitelů, přičemž tato trestní kauza je již od svého vzniku zneužívána v rámci mediální kampaně při neoprávněném osočování konkrétních zastupitelů a vedeni města. Tyto útoky pak samozřejmě snižují vážnost těchto osob u spoluobčanů a je logické, že široká občanská veřejnost je takto zcela mylně informována o průběhu šetření rozhodujících skutečností v této trestní věci,“ napsala v dopise krajskému zastupitelství starostka Markéta Blinková (ODS).

Blinkové se nelíbí, že žádný ze znaleckých posudků neprokázal, že by byl areál prodán pod cenou. Až na jeden. Ten si nechal vyhotovit Ivo Jelínek, který následně na zpracovatelku účelově podal trestní oznámení. „Na Ing. Šárku Stuchlíkovou jsem po domluvě s mým právním zástupcem podal trestní oznámení, protože se koalice na radnici snažila její posudek zcela zdiskreditovat. Tvrdili, že s posudkem bylo účelově manipulováno s cílem, aby poškodil dobré jméno rožnovských radních, kteří schválili prodej golfového areálu. Policie na základě mého trestního oznámení posudek prozkoumala a zjistila, že je vyhotoven zcela podle zákona a všech platných norem,“ pochvaluje si Jelínek.

S postupem okresních žalobců nebyli krajští zástupci spokojeni. Proto jim případ před několika dny odebrali. Prodej golfového areálu, ale i prodej domu s byty na půl cesty, má nyní na starost právě Kodytková, která už dříve požadovala zpracování dalšího revizního posudku. Vedení města to v pátek nechtělo komentovat, protože oficiální informaci o této změně nemělo. Spokojený tak může být Ivo Jelínek. „Bojuji za to, aby se konečně nahlas řeklo rožnovské radnici, že takto pod cenou se prodávat městský majetek nesmí,“ tvrdil rezolutně opoziční zastupitel.

(zdroj: Rožnovský prostor)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace