Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zapomněli zamknout svůj dům a přišli o peníze

24.09.2013
Zapomněli zamknout svůj dům a přišli o peníze

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Do rodinného domku v Krhové vnikl v noci zloděj. Majitelce ukradl peníze a cigarety. Pachatel se do domku dostal vstupními dveřmi, které zapomněli na noc majitelé uzamknout.

Když se devětačtyřicetiletá žena včera brzy ráno probudila a chystala se do práce, uviděla v kuchyni pootvírané skříňky. Přišlo jí to divné, ale vysvětlila si to tak, že zřejmě její syn, který bydlí v patře rodinného domku, u ní v kuchyni v době, kdy už večer ležela v posteli, něco hledal. Pak si potřebovala vzít něco z peněženky, přičemž přišla na to, že jí chybí 2000 korun. Přivolala policii. Během zadokumentovávání krádeže valašskomeziříčtí policisté zjistili, že syn zapomněl při pozdějším večerním příchodu domů uzamknout vstupní dveře. Zloděj tedy chodil po kuchyni a kradl, když nic netušící majitelka spokojeně spala. Pachateli hrozí v případě dopadení a prokázání viny za tr. čin porušování domovní svobody až dvouletý trest odnětí svobody.

Je důležité na svůj majetek myslet a učinit vhodná opatření proti krádeži. Rozhodně bychom neměli zapomínat na uzamykání dveří, a to nejenom když jsme doma, ale i když z domu odcházíme, byť jen na krátkou chvíli. Lidé, kterým někdo vykradl byt či dům, shodně popisují, že mají velmi nepříjemný pocit z toho, když pomineme ztrátu různých, mnohdy i cenných věcí, že jim někdo chodil po domě a přehraboval se v jejich osobních věcech.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace