Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Městská knihovna ve Valmezu připravila zajímavé prázdninové akce

03.08.2013
Městská knihovna ve Valmezu připravila zajímavé prázdninové akce

Autor: profimedia.cz

Popisek: Knihy, ilustrační foto

Vědomostní kvízy, pohyb v různých formách a vzdělávací hry přímo v Městské knihovně ve Valašském Meziříčí.

Tak bude vypadat druhý prázdninový měsíc ve valašskomeziříčské knihovně. V průběhu srpna si každou středu mohou děti spolu s kamarády, rodiči či prarodiči zasoutěžit na dětském oddělení. „Stačí správně odpovědět na vědomostní kvíz, který bude vždy připraven na jiné téma, a vyzkoušet si své pohybové schopnosti s herní konzolí Xbox 360,“ sdělila ředitelka městské knihovny Zdeňka Smahlová.

Ve středu 7. srpna mohou děti protáhnout své tělo v olympijských disciplínách - běhu na 100 metrů, hodu oštěpem, skoku do dálky, hodu diskem a v běhu přes překážky. Dále si mohou zahrát plážový volejbal či bowling. A především pro děvčata jsou 14. srpna připraveny taneční lekce. Fanoušci Harryho Pottera si po vyplnění Bradavického kvízu mohou 21. srpna vyzkoušet některá kouzla včetně létání na koštěti. Poslední prázdninová středa bude věnována opět sportu podle vlastního výběru dětí. S Xboxem 360 se skutečně zapotíte.

„Pro malé čtenáře připravila naše knihovna další novinku jako součást informačního vzdělávání dětí. Na dětském oddělení jsou k dispozici čtyři tablety, ve kterých jsou nainstalovány vzdělávací hry pro různé věkové kategorie. Nejmenší děti si mohou vyzkoušet omalovánky, pro starší jsou určeny piškvorky, mahjong a sudoku. Prostřednictvím populární Vysoké hry si mohou děti otestovat své vědomosti z historie, zeměpisu, filmu,“ doplnila Zdeňka Smahlová.

Pro čtenáře jsou k dispozici e-knihy a milovníci komiksů si mohou vyzkoušet čtení o kocouru Garfieldovi. Tablety nelze půjčit domů, ale kluci a holky se s jejich ovládáním mohou seznámit vždy v půjčovní době. O akcích informovalo město Valašské Meziříčí na svých webových stránkách.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace