Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ve vsetínském „věžáku“ vzniknou nové byty

22.07.2013
Ve vsetínském „věžáku“ vzniknou nové byty

Autor: archiv

Popisek: Vsetínský "věžák"

Vsetínská radnice připravuje rekonstrukci nejvyšší budovy ve městě - věžového domu u nádraží. Nepůjde však o rekonstrukci celkovou, ale pouze části interiérů v 8. až 12.podlaží, kde jsou situovány bytové jednotky.

Současných 70 malých garsoniér, které jsou ve velmi špatném technickém stavu, bude přestavěno na 36 bytů o velikosti 1 + kk až 3 + kk. Část „věžáku“, konkrétně 1. až 7. patro, kde se nachází především kancelářské prostory, byla postupně rekonstruována již v minulých letech. Nyní přichází na řadu obnova dalších podlaží, ve kterých je 70 městských bytů 1 + 0 o podlahové ploše 14 až 17 metrů čtverečných.

„Tyto byty již nevyhovují současným požadavkům, a proto jsme se rozhodli přestavět je na bytové jednotky větší, odpovídající současným trendům,“ uvedla starostka Iveta Táborská a dodala, že součástí přestavby budou samozřejmě i stavební úpravy stupaček a rozvodů, vnitřního vybavení včetně zdravotechniky, ústředního vytápění, elektroinstalace, výměna podlahových krytin a vnějších dveří, které budou protipožární.

Nově bude ve věžáku situováno 36 bytových jednotek, z toho dva byty 1 + kk (17 m2), dva byty 1 + kk (34 m2), 16 bytů 1 + kk (27 m2), osm bytů 2 + kk (54 m2) a osm bytů 3 +kk (74 m2).

Stavět se začne už příští rok

V současné době probíhají práce na projektové dokumentaci, zahájení samotných stavebních prací se předpokládá v příštím roce.

„Celkové náklady jsou předběžně odhadnuty na deset a půl milionu korun,“ přiblížila nákladnost projektu starostka s tím, že na financování město pravděpodobně použije hypotečního úvěru. „Samozřejmě však zjišťujeme i možnosti získání dotací z Evropské unie či státního rozpočtu,“ vyzvedla snahu co nejméně zatížit městský rozpočet Iveta Táborská.

Do zahájení stavebních prací by měly být všechny dosud obývané městské byty ve věžáku uvolněny. „Již v průběhu loňského roku jsme garsonky uvolňovali a cíleně je již neobsazovali novými nájemníky,“ řekla starostka Iveta Táborská.               

„Všichni zbývající nájemníci z domu1484 mají nájemní smlouvu na dobu určitou, která jim končí k poslednímu říjnu letošního roku. V průběhu měsíce května byli všichni písemně vyrozuměni, že jim tato smlouva končí, a že jim již nebude prodloužena. Z charakteru stávajícího nájemního vztahu nevyplývá nárok na přidělení náhradního bytu. V případě, že by však pro některého z nájemníků  bylo problematické si nové bydlení samostatně zajistit, jsou jim naši sociální pracovníci připraveni být nápomocni,“ uzavřela I. místostarostka Květoslava Othová. O nových bytech informovalo město Vsetín na svých webových stránkách.

 

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace