Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ve vsetínském „věžáku“ vzniknou nové byty

22.07.2013
Ve vsetínském „věžáku“ vzniknou nové byty

Autor: archiv

Popisek: Vsetínský "věžák"

Vsetínská radnice připravuje rekonstrukci nejvyšší budovy ve městě - věžového domu u nádraží. Nepůjde však o rekonstrukci celkovou, ale pouze části interiérů v 8. až 12.podlaží, kde jsou situovány bytové jednotky.

Současných 70 malých garsoniér, které jsou ve velmi špatném technickém stavu, bude přestavěno na 36 bytů o velikosti 1 + kk až 3 + kk. Část „věžáku“, konkrétně 1. až 7. patro, kde se nachází především kancelářské prostory, byla postupně rekonstruována již v minulých letech. Nyní přichází na řadu obnova dalších podlaží, ve kterých je 70 městských bytů 1 + 0 o podlahové ploše 14 až 17 metrů čtverečných.

„Tyto byty již nevyhovují současným požadavkům, a proto jsme se rozhodli přestavět je na bytové jednotky větší, odpovídající současným trendům,“ uvedla starostka Iveta Táborská a dodala, že součástí přestavby budou samozřejmě i stavební úpravy stupaček a rozvodů, vnitřního vybavení včetně zdravotechniky, ústředního vytápění, elektroinstalace, výměna podlahových krytin a vnějších dveří, které budou protipožární.

Nově bude ve věžáku situováno 36 bytových jednotek, z toho dva byty 1 + kk (17 m2), dva byty 1 + kk (34 m2), 16 bytů 1 + kk (27 m2), osm bytů 2 + kk (54 m2) a osm bytů 3 +kk (74 m2).

Stavět se začne už příští rok

V současné době probíhají práce na projektové dokumentaci, zahájení samotných stavebních prací se předpokládá v příštím roce.

„Celkové náklady jsou předběžně odhadnuty na deset a půl milionu korun,“ přiblížila nákladnost projektu starostka s tím, že na financování město pravděpodobně použije hypotečního úvěru. „Samozřejmě však zjišťujeme i možnosti získání dotací z Evropské unie či státního rozpočtu,“ vyzvedla snahu co nejméně zatížit městský rozpočet Iveta Táborská.

Do zahájení stavebních prací by měly být všechny dosud obývané městské byty ve věžáku uvolněny. „Již v průběhu loňského roku jsme garsonky uvolňovali a cíleně je již neobsazovali novými nájemníky,“ řekla starostka Iveta Táborská.               

„Všichni zbývající nájemníci z domu1484 mají nájemní smlouvu na dobu určitou, která jim končí k poslednímu říjnu letošního roku. V průběhu měsíce května byli všichni písemně vyrozuměni, že jim tato smlouva končí, a že jim již nebude prodloužena. Z charakteru stávajícího nájemního vztahu nevyplývá nárok na přidělení náhradního bytu. V případě, že by však pro některého z nájemníků  bylo problematické si nové bydlení samostatně zajistit, jsou jim naši sociální pracovníci připraveni být nápomocni,“ uzavřela I. místostarostka Květoslava Othová. O nových bytech informovalo město Vsetín na svých webových stránkách.

 

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace