Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ve Vsetíně to vzali z gruntu. Rozbili drogový gang a teď jdou na velmi citelnou prevenci. Revolution Train míří na vsetínské nádraží

26.03.2018
Ve Vsetíně to vzali z gruntu. Rozbili drogový gang a teď jdou na velmi citelnou prevenci. Revolution Train míří na vsetínské nádraží

Autor: revolution train

Popisek: Jeden z vagónů Revolution Train

Projekt Revolution Train, jehož cílem je protidrogová prevence, přijíždí znovu na Vsetín. Objeví se ve městě už v úterý 27. března. V dopoledním programu nahlédnou do útrob šesti vagónů žáci základních škol a od 14.30 hodin bude protidrogový vlak přístupný zdarma také veřejnosti. Poslední z prohlídek začne v 18.20 hodin.

V loňském roce se projekt Revolution Train poprvé objevil i na Vsetíně a byl pozitivně hodnocen nejen pedagogy, žáky základních a středních škol, ale také veřejností. Město Vsetín společně s firmami Servis Climax a Austin Detonator proto zafinancovalo příjezd protidrogového vlaku i letos.

„Dopolední program pro školy bude navíc rozšířený o nabídku služeb v oblasti protidrogové prevence od Městské policie Vsetín a místních neziskových organizací, jako jsou Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ZRNKO patřící pod Charitu Vsetín, AGARTA z.s. či NA CESTĚ, z.s.,“ doplnila Simona Hlaváčová místostarostka města Vsetína.

Pervitinový gang

V říjnu minulého roku se kriminalistům Policie ČR podařil husarský kousek. Rozbili velký smotanec varen a distribuce pervitinu. Při realizaci, která probíhala od 3. do 10. října na několika místech Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, policisté postupně zadrželi 26 mužů a 6 žen ve věku od 23 do 57 let. Při zadržení policisté přistihli na dvou místech podezřelé osoby přímo při vaření pervitinu. V jednom domě probíhala poslední fáze výroby pervitinu a v dalším byla výroba drogy zrovna po dokončení. Na některých místech jsme přistihli i odběratele drog, kteří už čekali na dokončení výroby pervitinu.

V rámci realizace kriminalisté provedli 8 domovních prohlídek, při kterých zajistili 5 varen pervitinu a další věci důležité pro trestní řízení jako laboratorní vybavení, velké množství chemických látek, hotový pervitin a také větší množství věcí majetkového charakteru, které mohou pocházet z trestné činnosti. Prevence má rozhodně smysl.

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace