Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Královnu lidových písní Jarmilu Šulákovou ve Vsetíně navrhli na státní vyznamenání. Tento víkend bude patřit právě jí

24.10.2017
Královnu lidových písní Jarmilu Šulákovou ve Vsetíně navrhli na státní vyznamenání. Tento víkend bude patřit právě jí

Autor: ČT / repro

Popisek: Jarmila Šuláková zemřela 11. února tohoto roku

Poslední říjnový víkend bude na Vsetíně patřit vzpomínce na nejznámější českou zpěvačku lidových písní, národní umělkyni a čestnou občanka města Vsetína, paní Jarmilu Šulákovou, která zemřela 11. února ve věku nedožitých 88 let. „Jako poctu této valašské legendě, za její mimořádný přínos v oblasti interpretace valašské lidové písně, její popularizaci a zachování kulturního dědictví, jí na březnovém zasedání vsetínští zastupitelé udělili Zvláštní cenu in memoriam,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.

V pátek 27. října bude od 15 hodin na Valašském Slavíně v Rožnově pod Radhoštěm odhalen symbolický náhrobek Jarmily Šulákové jejímž autorem je vsetínský akademický sochař Miroslav Machala. „Náhrobek znázorňuje postavu ženy s tradičními prvky obvyklými právě pro Jarmilu Šulákovou – šátkem a kotulou a jeho výška je 140 centimetrů,“ doplňuje místostarostka Hlaváčová.

Akci zaštítil Daniel Herman

V neděli 29. října od 16 hodin bude v prvním patře vsetínské radnice otevřeno vzpomínkové místo pro veřejnost. Jeho součástí budou některé osobní věci, které věnovala městu dcera Jarmily Šulákové Zuzana. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout pamětní medaile, různá ocenění, kroj, ale i kopii portrétu paní Šulákové, jejímž autorem je akademický malíř Karel Hofman. Od 17 hodin pak ve velkém sále domu kultury uctí Vsetín v rámci vzpomínkového koncertního pořadu památku Jarmily Šulákové, která bude první držitelkou Zvláštní ceny in memoriam. V pořadu vystoupí cimbálové muziky, které byly Jarmile Šulákové doprovodnými tělesy po celá desetiletí, ale i její současníci a následovníci. Vstupenky si mohou zájemci zakoupit v kině Vatra. Akce se koná pod záštitou ministra kultury České republiky Daniela Hermana.

Dostane Jarmila Šuláková od prezidenta ocenění?

Město Vsetín podalo také prezidentu České republiky návrh na udělení státního vyznamenání in memoriam pro Jarmilu Šulákovou, které se předává 28. října v Den vzniku samostatného československého státu.

Zdroj: tisková zpráva

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace