Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chudák? Ani smykem! Česká televize zařídila Donutilově rodině neuvěřitelné příjmy. Nejdříve vydělával senior, teď kasíruje junior

03.01.2017
Chudák? Ani smykem! Česká televize zařídila Donutilově rodině neuvěřitelné příjmy. Nejdříve vydělával senior, teď kasíruje junior

Foto: ČT

Popisek: Četníci z Luhačovic: Pavel Zedníček, Martin Donutil a Robert Hájek

Ředitel veřejnoprávní ČT Petr Dvořák, který má podle všech dosavadních zjištění velké ambice rychle vypsat výběrové řízení a znovu se nechat zvolit do čela této báječně dotované „firmy", má zřejmě své jasné oblíbence. Mezi ty se může lehce zařadit a započíst také Miroslav Donutil se svým synem Martinem. ČT nejprve nalila miliony do seriálu Doktor Martin, aby už v té době a v tichosti připravila další seriál, tentokrát Četníky z Luhačovic.

„Dramaturgie ČT je rozmístěna mezi pár lidí, ti vybírají, ti platí, ti diktují. Jejich jména vám říkat nyní nebudu, protože by to na mne ukázalo," sdělil náš zdroj z České televize. „Seriály Doktor Martin a Četníci z Luhačovic ale stály balík, honoráře nevyjímaje," doplnil.

Pátrání KrajskýchListů.cz ukázalo, že honorář špičkových hereckých osobností, Donutila nevyjímaje, může stát až 18 tisíc za jeden natáčecí den. Pakliže by jich bylo 200 do roka, takový výrazný herec vydělá za rok na nový byt. O příležitosti navíc nemá Donutil senior nouzi. „Teď, když je tolik medializovaný po Sluhovi dvou pánů, po něm bude chtít sáhnout dost tvůrců," dodal náš zdroj.

Připomeňme, že inscenace Carla Goldoniho v režii loni zesnulého Ivana Rajmonta byla v repertoáru divadla dvaadvacet let. Národní divadlo lístky na představení vydražilo za zhruba 170 tisíc korun. „To bylo opravdu velmi bouřlivé, velmi krásné a velmi dojemné. A je to nezapomenutelné. Dojatý jsem byl hodně," uvedl po posledním představení Donutil.

Jeho honoráře z České televize díky Doktorovi Martinovi, jak jsme již uvedli, mohou být až v řádech milionů.

Miroslav Donutil jako Doktor Martin, foto ČT

Na podobný žebřík začal šplhat i jeho mladší syn. Drží totiž jednu ze stěžejních rolí v novém seriálu Četníci z Luhačovic. Ti vycházejí zcela jistě z námětu, který v minulosti vytvořil režisér Moskalyk se svými Četnickými humoreskami. V těch luhačovických se dále představí Pavel Zedníček, Vica Kerekes nebo Igor Bareš. „ČT výše honorářů nesděluje," uvedl další z naších ´veřejnoprávních´ zdrojů.

Co ale řekl takzvaně mimo záznam, bylo, že jde o tisícovky za den. K tomu je ovšem nutné připočíst i početný štáb, jako například střih, klapku, režii, světla a samozřejmě i catering. „Umíte si představit, kolik se toho projí," dodal.

Hlavní roli v Četnících z Luhačovic dostal Donutil junior: Na začátku seriálu přicházejí dva mladí kluci – mladý pán z lepších poměrů Zdeněk Cmíral a vesnický sirotek Martin Láska – z vojenského přijímače místo na frontu přímo na četnickou stanici v Luhačovicích, píše ČT.  Hrají je právě Martin Donutil a Robert Hájek.

Série historických detektivek z počátků první republiky přitom přináší dvanáct příběhů, které onu dobu před téměř sto lety popisují, jak ji nejspíš neznáme. Jako historickou etapu, kdy morálka a zločinnost byly ovlivněny ještě před pár měsíci probíhajícím válečným konfliktem, nejkrvavějším v dějinách. Jako čas, kdy se vojáci vraceli z fronty, často překvapeni tím, co doma nalezli. Jako dobu, kdy válečný černý obchod zplodil společenskou vrstvu zbohatlých kšeftmanů i chudé, kteří neměli na jídlo. A jako moment, kdy se osádky četnických stanic, které nový stát převzal po monarchii, musely rychle oprostit od zlé pověsti „rakouského četníka“.

O Miroslavu Donutilovi vzniklo v poslední době hned několik článků. Vesměs se týkaly Sluhy dvou pánů a také ´báječných příjmů", jichž se nechce zbavit, ačkoli by měl jít na operaci kolena. To uvedlo kupříkladu bulvární vydání deníku Aha!

Dodejme rovněž, že Donutil se svou manželkou Zuzanou mají dva syny. Starší syn Tomáš pracuje jako informatik a mladší syn Martin je, jak vidno, hercem.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .        

Vložil: Zdeněk Svoboda