Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nové centrum stolního fotbalu vzniklo v rožnovském Společenském domě. Fandím lidem, kteří nesedí doma, prohlásil senátor Valenta

11.12.2016
Nové centrum stolního fotbalu vzniklo v rožnovském Společenském domě. Fandím lidem, kteří nesedí doma, prohlásil senátor Valenta

Autor: albi.cz

Popisek: Stolní fotbal - ilustrační foto

Rožnov pod Radhoštěm se stává městem, které bude populární nejen valašským skanzenem, ale také stolním fotbalem. V tamním Společenském domě bylo totiž začátkem prosince otevřeno zbrusu nové tréninkové centrum stolního fotbalu. To vytvoří zázemí nejen pro české reprezentanty, ale také pro všechny, kteří by se chtěli začít profesionálně věnovat tomuto novodobému sportovnímu odvětví.

„Jsme velmi rádi, že o stolní fotbal je v Rožnově pod Radhoštěm tak velký zájem. Věřím, že nové tréninkové centrum, které se nám podařilo díky partnerům otevřít, bude dalším významným impulsem pro rozvoj stolního fotbalu nejen v našem městě, ale také v celé České republice,“ uvedl Radek Drda ze spolku FoosForLife.

Právě FoosForLife patří k nejúspěšnějším klubům, které reprezentují ČR na mnoha evropských i světových soutěžích. Zlatou medaili si odvezli například z mistrovství světa v jednotlivcích do devatenácti let, z mistrovství republiky družstev nebo ze soutěže dvojic SWISS Open, která se konala v roce 2016 v Curychu.

Nadace Synot

„Stolní fotbal je atraktivní sport, který v poslední době táhne čím dál více mladých lidí. Proto v novém rožnovském centru chystáme pravidelné tréninky, ale také semináře, turnaje škol nebo další doprovodné aktivity, jako například výjezdy na turnaje nebo další fotbálkovou zábavu,“ dodal Radek Drda s tím, že v centru jsou umístěny čtyři stolní fotbaly. Do budoucna by se měl jejich počet zvýšit na šest.

Slavnostního otevření nového centra stolního fotbalu se zúčastnil také senátor Ivo Valenta. „Fandím lidem, kteří nesedí doma, ale mají chuť a zájem se scházet, sportovat a udržovat tolik potřebnou spolkovou činnost. Rožnov pod Radhoštěm je navíc spojen s mým dětstvím a já jsem rád, že se právě v tomto městě tak úspěšně rozvíjí klub stolního fotbalu. Přeji novému trénikovému centru, aby přilákalo co nejvíce zájemců, ze kterých vzejdou další úspěšní čeští reprezentanti,“ uvedl senátor Ivo Valenta.

Vznik nového centra podpořila Nadace SYNOT, město Rožnov pod Radhoštěm, Petr Plasgura nebo TV Beskyd.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace