Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hejtman Čunek opět nocoval venku. Vstupným na akci byly trvanlivé potraviny, kterých téměř sto padesát návštěvníků přineslo úctyhodných sto kilogramů

29.11.2016
Hejtman Čunek opět nocoval venku. Vstupným na akci byly trvanlivé potraviny, kterých téměř sto padesát návštěvníků přineslo úctyhodných sto kilogramů

Autor: Hans Štembera

Popisek: Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek

Předluženost, rozvod, alkohol, domácí násilí, dluhy, ztráta zaměstnání, nevýhodná půjčka nebo partnerské problémy – to jsou nejčastější důvody, kvůli kterým se všichni můžeme velice rychle ocitnout na ulici.

Otevřít problematiku bezdomovectví široké veřejnosti a setřít tak předsudky ostatních vůči lidem, kteří se ocitli mnohdy souhrou nešťastných náhod bez domova, a tím i na okraji společnosti, si vzali za cíl organizátoři akce Noc venku, která se konala na vsetínském zámku. Vstupným na akci byly trvanlivé potraviny. Téměř sto padesát návštěvníků tak přineslo úctyhodných sto kilogramů.

Až polovina žen utíká před agresorem

„Cílem akce, která se na Vsetíně konala již podruhé, je poukázat na problém bezdomovectví a podpořit služby a organizace, které se o lidi bez domova starají,“ uvedl Michal Trčálek z Azylového domu pro ženy a matky s dětmi, který je společně s Elimem Vsetín organizátorem akce.

Mezi letošními spáči byl i hejtman Jiří Čunek

Mezi letošními spáči byl i hejtman Jiří Čunek

„Nejčastějším důvodem bezdomovectví je zadluženost, kdy lidé nezvládají splácet nejen samotné půjčky, ale nemohou si zaplatit ani bydlení a energie. U mužů jsou to také závislosti, u žen pak domácí násilí. Až polovina se jich ocitne u nás v azylovém domě právě proto, že utíkají před agresorem,“ vyjmenovává Michal Trčálek.

Na odvážné spáče čekal certifikát

Pro návštěvníky byl připraven bohatý program a největší zájem byl o dětská divadla a koncert dětské kapely z Alceda. I letos měli zájemci možnost vyzkoušet si, jaké to je přespat venku, a tak si na kartonech ustlalo osm mužů a pět žen. Odvážné spáče ráno čekal originální certifikát, který organizátoři předali již podruhé také hejtmanovi Jiřímu Čunkovi nebo vsetínskému zastupiteli Tomáši Husovi.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace