Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak nákladný dar Miroslav Donutil ještě nikdy nedostal. Kdo kvůli němu pustil z kasičky pár milionů?

01.09.2015
Tak nákladný dar Miroslav Donutil ještě nikdy nedostal. Kdo kvůli němu pustil z kasičky pár milionů?

Autor: ČT

Popisek: Miroslav Donutil jako doktor Martin Elinger

Seriálům se vyhýbal jako čert kříži a i nejdražší nabídku svého života zprvu chtěl hodit do koše. Producent ale na něj vymyslel skvělou fintu.

Za celou kariéru se nechal zlákat pouze na Četnické humoresky a Hotel Helbich, tentokrát na něj ale šla produkce ‘od lesa‘ a podařilo se jí řádně, ale hlavně účinně pošimrat ego populárního bručouna. „Na Doktora Martina jsem kývl, protože mi producent Vratislav Šlajer řekl, že má možnost koupit práva na anglický seriál, který je úspěšný v Evropě, ale koupí je pouze tehdy, když budu hrát hlavní roli. A to se mi ještě nikdy nestalo, takže jsem slíbil, že slib to přečtu. Zjistil jsem, že je seriál velmi dobře napsaný, a tak jsem kývl,“ vysvětlil Miroslav Donutil své převratné rozhodnutí.

Miroslav Donutil jako doktor Martin

Miroslav Donutil jako doktor Martin

Uštěpačný nádiva

Seriál Doktor Martin představí Miroslava Donutila v roli špičkového chirurga, který opustil svoji praxi a stal se svérázným lékařem v malém podhorském městečku Protějov. Donedávna pracoval na specializovaném pracovišti v Praze a má vynikající renomé odborníka, zvyklého řešit složité případy. Jedna vlastnost mu ale chybí – schopnost komunikovat s lidmi. Jako chirurg, trávící většinu času na operačním sále, ji vlastně ani nepotřeboval. V novém působišti je to ale jinak. Střet jeho povahy s podhorským způsobem života začne brzy vršit řadu nečekaných i úsměvných situací. Svérázní pacienti a přidrzlá zdravotní sestra Irena, kterou Elinger zdědí i s ordinací po zemřelém doktoru Šimkovi, se těžko smiřují s odtaživým a uštěpačným Pražákem. Postupně si ale získává respekt jako zodpovědný profesionál, který rázně řeší zdravotní problémy obyvatel Protějova. Přes řadu konfliktů a nedorozumění si k sobě navzájem přece jen najdou cestu.

Jana Štěpánková a Milan Kňažko

Jana Štěpánková a Milan Kňažko

Každá epizoda nabídne samostatný příběh

Lékařská tematika je u televizních diváků velmi populární, tentokrát ale nejde o složité zdravotní situace v převážně nemocničním prostředí, ale hlavně o mezilidských vztazích a nových výzvách. „Elinger ujde velkou cestu v poznání, v konfrontaci s prostředím a ve vztahu k několika pro něj významným lidem. Těch je tam pro něj poměrně dost, takže je na co čekat. Každý díl je uzavřenou příhodou několika postav. Každý, kdo se na seriál bude dívat, má výhodu, že může vidět třeba první nebo třináctý díl a vždy najde příběh, který má svůj bod A a bod Z,“ říká Miroslav Donutil a kreativní producentka Kateřina Ondřejková dodává: „Seriál tvoří šestnáct epizod vždy s jedním lékařským případem. Zápletka je vyprávěna jako napínavý, někdy téměř detektivní případ. A právě v těchto okamžicích se strohý a napohled arogantní doktor nakonec projeví jako člověk s dobrým srdcem a silným smyslem pro morálku. Mirek Donutil má za sebou desítky, ne-li stovky skvělých rolí, ale myslím si, že jeho doktor Elinger bude role, v níž si jej celý národ bude pamatovat.“

Chybět nebude ani Jitka Čvančarová

Chybět nebude ani Jitka Čvančarová

Takový český doktor z hor

Doktor Martin je volnou adaptací původního formátu Doc Martin britské ITV, který distribuuje společnost DGR. S velkým úspěchem je vysílán již od roku 2004 a byl adaptován ve Francii, Španělsku, Německu, Holandsku a Řecku, pokaždé v hlavní roli s některým ze známých a respektovaných herců. Pro Českou televizi vznikl v koprodukci se slovenskou RTVS, ve spolupráci s producentkou Zuzanou Mistríkovou. Natáčelo se v beskydských exteriérech, převážně ve Velkých Karlovicích a jejich okolí. Doktor Martin vtrhne do našich domovů ‘pilotním‘ celovečerním filmem v pátek 4. září na ČT1 v hlavním večerním vysílacím čase. Šestnáctidílný příběh svedl dohromady známá osobnosti i nové tváře. Vedle Miroslava Donutila se můžeme těšit na Jitku Čvančarovou, Janu Štěpánkovou, Emílii Vašáryovou, Milana Kňažka, Václava Koptu a řadu dalších. Režii svěřila Česká televize do rukou Petra Zahrádky.

Čtěte také:

Chystají se noví Chalupáři. S Donutilem, filmaři vše vsadili na něj. Ale diváci radost nemají, prý z něj mají kopřivku. Kletba českých seriálů, píše kritička

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace