Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak nákladný dar Miroslav Donutil ještě nikdy nedostal. Kdo kvůli němu pustil z kasičky pár milionů?

01.09.2015
Tak nákladný dar Miroslav Donutil ještě nikdy nedostal. Kdo kvůli němu pustil z kasičky pár milionů?

Foto: ČT

Popisek: Miroslav Donutil jako doktor Martin Elinger

Seriálům se vyhýbal jako čert kříži a i nejdražší nabídku svého života zprvu chtěl hodit do koše. Producent ale na něj vymyslel skvělou fintu.

Za celou kariéru se nechal zlákat pouze na Četnické humoresky a Hotel Helbich, tentokrát na něj ale šla produkce ‘od lesa‘ a podařilo se jí řádně, ale hlavně účinně pošimrat ego populárního bručouna. „Na Doktora Martina jsem kývl, protože mi producent Vratislav Šlajer řekl, že má možnost koupit práva na anglický seriál, který je úspěšný v Evropě, ale koupí je pouze tehdy, když budu hrát hlavní roli. A to se mi ještě nikdy nestalo, takže jsem slíbil, že slib to přečtu. Zjistil jsem, že je seriál velmi dobře napsaný, a tak jsem kývl,“ vysvětlil Miroslav Donutil své převratné rozhodnutí.

Miroslav Donutil jako doktor Martin

Miroslav Donutil jako doktor Martin

Uštěpačný nádiva

Seriál Doktor Martin představí Miroslava Donutila v roli špičkového chirurga, který opustil svoji praxi a stal se svérázným lékařem v malém podhorském městečku Protějov. Donedávna pracoval na specializovaném pracovišti v Praze a má vynikající renomé odborníka, zvyklého řešit složité případy. Jedna vlastnost mu ale chybí – schopnost komunikovat s lidmi. Jako chirurg, trávící většinu času na operačním sále, ji vlastně ani nepotřeboval. V novém působišti je to ale jinak. Střet jeho povahy s podhorským způsobem života začne brzy vršit řadu nečekaných i úsměvných situací. Svérázní pacienti a přidrzlá zdravotní sestra Irena, kterou Elinger zdědí i s ordinací po zemřelém doktoru Šimkovi, se těžko smiřují s odtaživým a uštěpačným Pražákem. Postupně si ale získává respekt jako zodpovědný profesionál, který rázně řeší zdravotní problémy obyvatel Protějova. Přes řadu konfliktů a nedorozumění si k sobě navzájem přece jen najdou cestu.

Jana Štěpánková a Milan Kňažko

Jana Štěpánková a Milan Kňažko

Každá epizoda nabídne samostatný příběh

Lékařská tematika je u televizních diváků velmi populární, tentokrát ale nejde o složité zdravotní situace v převážně nemocničním prostředí, ale hlavně o mezilidských vztazích a nových výzvách. „Elinger ujde velkou cestu v poznání, v konfrontaci s prostředím a ve vztahu k několika pro něj významným lidem. Těch je tam pro něj poměrně dost, takže je na co čekat. Každý díl je uzavřenou příhodou několika postav. Každý, kdo se na seriál bude dívat, má výhodu, že může vidět třeba první nebo třináctý díl a vždy najde příběh, který má svůj bod A a bod Z,“ říká Miroslav Donutil a kreativní producentka Kateřina Ondřejková dodává: „Seriál tvoří šestnáct epizod vždy s jedním lékařským případem. Zápletka je vyprávěna jako napínavý, někdy téměř detektivní případ. A právě v těchto okamžicích se strohý a napohled arogantní doktor nakonec projeví jako člověk s dobrým srdcem a silným smyslem pro morálku. Mirek Donutil má za sebou desítky, ne-li stovky skvělých rolí, ale myslím si, že jeho doktor Elinger bude role, v níž si jej celý národ bude pamatovat.“

Chybět nebude ani Jitka Čvančarová

Chybět nebude ani Jitka Čvančarová

Takový český doktor z hor

Doktor Martin je volnou adaptací původního formátu Doc Martin britské ITV, který distribuuje společnost DGR. S velkým úspěchem je vysílán již od roku 2004 a byl adaptován ve Francii, Španělsku, Německu, Holandsku a Řecku, pokaždé v hlavní roli s některým ze známých a respektovaných herců. Pro Českou televizi vznikl v koprodukci se slovenskou RTVS, ve spolupráci s producentkou Zuzanou Mistríkovou. Natáčelo se v beskydských exteriérech, převážně ve Velkých Karlovicích a jejich okolí. Doktor Martin vtrhne do našich domovů ‘pilotním‘ celovečerním filmem v pátek 4. září na ČT1 v hlavním večerním vysílacím čase. Šestnáctidílný příběh svedl dohromady známá osobnosti i nové tváře. Vedle Miroslava Donutila se můžeme těšit na Jitku Čvančarovou, Janu Štěpánkovou, Emílii Vašáryovou, Milana Kňažka, Václava Koptu a řadu dalších. Režii svěřila Česká televize do rukou Petra Zahrádky.

Čtěte také:

Chystají se noví Chalupáři. S Donutilem, filmaři vše vsadili na něj. Ale diváci radost nemají, prý z něj mají kopřivku. Kletba českých seriálů, píše kritička

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská