Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Adresář Ondřeje Suchého

Adresář Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vedení Rožnova pod Radhoštěm jednalo v maďarském Körmendu. Město chystá velký projekt v oblasti kulturního dědictví a kultury

22.08.2015
Vedení Rožnova pod Radhoštěm jednalo v maďarském Körmendu. Město chystá velký projekt v oblasti kulturního dědictví a kultury

Foto: roznov.cz

Popisek: Rožnov pod Radhoštěm

Spolupráce spolků, sportovních oddílů nebo klubů seniorů. A také společné projekty předkládané do strukturálních fondů EU. To byla hlavní témata jednání vedení rožnovské radnice v maďarském partnerském městě Körmend.

Starosta Rožnova Radim Holiš a místostarosta Jan Kučera jednali ve středu 19. 8. 2015 v maďarském Körmendu o spolupráci v řadě oblastí. „S delegací našeho partnerského města v čele se starostou Istvanem Bebesem jsme probírali okruhy možné spolupráce, kterou bychom rádi opět nastartovali,“ uvedl starosta Holiš s tím, že dosud se partnerská spolupráce omezovala pouze na výměny členů folklórních souborů. „Určitě jsme schopni najít i další oblasti, které můžeme společně rozvíjet. Ať už se jedná o oblast sportovní, kulturní, výměnné pobyty seniorů, dětí v rámci činnosti Střediska volného času Rožnova a mnohé další,“ vypočítal Radim Holiš.

Zástupci města při jednání v maďarském

Zástupci města při jednání v maďarském Körmendu

Jedním z hlavích projednávaných bodů ale byla spolupráce v oblasti přípravy a realizace společných projektů, předkládaných do strukturálních fondů EU. „V současnosti existují dva významné programy, ze kterých je možno čerpat významné dotace na investiční i neinvestiční akce. Jedná se o program Interreg Central Europe a také fond Višegrádské čtyřky, který je pro nás ideální,“ doplnil místostarosta Rožnova Jan Kučera a prozradil, že město již nyní chystá velký projekt v oblasti využití potenciálu kulturního dědictví a kultury, který by ve spolupráci s městy Šrem (Polsko), Považská Bystrica (Slovensko) a Körmend (Maďarsko) chtěl Rožnov předložit.

Rožnov nyní připraví jednotlivé návrhy spolupráce různých spolků i další aktivity v připravovaném projektu. Ještě v letošním roce by tak mělo dojít na konkrétní body spolupráce města s partnerským městem Körmend.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL