Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prezident Zeman dorazil autobusem, před kostelem se nalévala slivovice. Jak kancléř Mynář vykročil do chomoutu

01.03.2015
Prezident Zeman dorazil autobusem, před kostelem se nalévala slivovice. Jak kancléř Mynář vykročil do chomoutu

Autor: archiv KL

Popisek: Hradní kancléř Vratislav Mynář se v sobotu 28. února oženil v Osvětimanech. Na svatbě nemohl chybět prezident Miloš Zeman, který dorazil s ostatními svatebčany autobusem.

Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář se v sobotu 28. února oženil v Osvětimanech na Zlínsku s moderátorkou České televize Alexandrou Noskovou. Svatební obřad měli novomanželé v místním kostele a za svědka jim šel prezident Miloš Zeman. Mynář v Osvětimanech podniká a působí tam i jako zastupitel.

Příjezd svatebčanů před kostelem sledovaly desítky lidí. Největší část svatebních hostů včetně Zemana přijela společně autobusem. Na uvítanou dostali skleničku slivovice. Zdravotní nezávadnost alkoholu předem zkontrolovala prezidentova ochranka. Slivovici ochutnal i Zeman, který se při chůzi do schodů, vedoucích ke kostelu, opíral o hůl. Nevěstu Noskovou až po chvíli přivezla černá luxusní limuzína. Měla na sobě dlouhé světlé šaty a v ruce držela kytici tulipánů.

Obřad v barokním kostele se kancléři líbil

„Tak první by měli jít (do kostela) svatebčané, ne? A kde máš Alex?“ zeptal se svého kancléře Zeman krátce předtím, než se mezi prvními vydal ke kostelu. Mynář po obřadu přiznal, že před příjezdem nevěsty se svým svědkem a nadřízeným v jedné osobě šprýmovali. „Pan prezident říkal, že tady (na nevěstu) chvíli počkáme. Jídla a pití máme kdyžtak dost a důvod se vždy najde,“ řekl.

Zemanův kancléř se podruhé oženil v kostele v Osvětimanech

Kostel v Osvětimanech, v němž se Zemanův kancléř podruhé oženil

Obřad v barokním kostele se kancléři líbil. „Jeho atmosféra na mě trošku dolehla. Lhal bych, kdybych řekl, že to bylo normální a že jsem byl lhostejný,“ podotkl. Mynář už má představu, jak by jejich manželství mělo fungovat. „Dá se předpokládat, že ze zpráv budu poslouchat Alexandru asi já, to znamená v období Televizních novin. Doufám, že mimoto bude poslouchat ona mě,“ řekl s úsměvem.

Novomanželům se má v létě narodit kluk a Mynář věří, že zdědí jeho zálibu ve fotbalu, avšak nelpí na tom. „Bylo by to nádherné. Budu ale hrozně rád, když bude zdravý a půjde si svou vlastní krásnou cestou,“ řekl. Jedna z místních obyvatelek novomanželům před kostelem darovala pletené bačkorky pro mimino. „Dostali jsme pletené tenisky, tak asi pro fotbalistu,“ míní Mynář.

O vztahu mezi Mynářem a Noskovou média poprvé referovala v listopadu 2013

Do kostela mohli na obřad se svatebčany pouze místní. Dorazilo jich několik desítek. Novináři vesměs postávali před kostelem a příjezdovou cestu lemovaly hloučky několika desítek lidí. Místní ženy se přišly podívat hlavně na nevěstu. „Nevěsta je vždycky největší tahák z celé svatby. Byly jsme zvědavé i na prezidenta. Je to pokaždé vzácnost, když se objeví,“ uvedla přihlížející žena, podle které Osvětimany podobnou veselku nepamatují. „Ani žádný prezident tady zatím nebyl,“ podotkla.

Poté co svatebčané zaplnili kostel, rozdávali organizátoři lidem, stojícím venku, slivovici na zahřátí. Přihlížející důchodkyně novinářům řekly, že kancléře ještě neviděly modlit se v místním kostele. „On má spíš na starost fotbalisty,“ prohodila jedna z nich.

Nevěstu Alexandru známe jako moderátorku Televizních novin České televize. Nyní však má rizikové těhotenství, takže již delší dobu nepracuje.

Nevěstu Alexandru známe jako moderátorku Televizních novin České televize. Nyní však má
izikové těhotenství, takže již delší dobu nepracuje.

O vztahu mezi Mynářem a Noskovou média poprvé referovala v listopadu 2013. V českých novinách se tehdy objevily fotografie hradního kancléře, který se v té době rozváděl, ve společnosti redaktorky veřejnoprávní televize na pláži v Dubaji. Jejich dosud utajovaný vztah se krátce nato stal tématem společenských rubrik. Nosková kvůli poměru s blízkým spolupracovníkem hlavy státu musela opustit moderování zpráv. V televizi sice zůstala, avšak má rizikové těhotenství a již delší dobu nepracuje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tagy
Mynář,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace