Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Odvolali ředitele. Jediné úspěšné nemocnice v kraji

14.03.2013
Odvolali ředitele. Jediné úspěšné nemocnice v kraji

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Nemocnice, ilustrační foto

O místo ředitele uherskohradišťské nemocnice přišel její dlouholetý šéf, Antonín Karásek.

Osudnou se mu stala protestní akce Děkujeme, odcházíme z doby před dvěma lety. Valná hromada nemocnice tvořená krajskými radními totiž odvolala 11. března dosavadní představenstvo nemocnice a zvolila nové. Ředitele Karáska nahradí čtyřiačtyřicetiletý lékař Petr Sládek.

I když uherskohradišťská nemocnice jako jediná v kraji hospodaří v černých číslech, tvrdý Karáskův postoj k lékařům ho nyní stál místo. Před dvěma lety během celonárodní kampaně Děkujeme, odcházíme se Karásek proslavil tím, že na rozdíl od jiných nemocnic odmítl vzít zpět výpovědi lékařů. Trval na tom, aby se o místo v nemocnici ucházeli za stejných podmínek, jako běžní zájemci o práci. Výsledkem bylo, že z nemocnice odešlo 25 lékařů, tedy 20 procent kvalifikovaného personálu. Celkem tři z osmi primářů a největší kritikové tehdejšího ředitele neuspěli ve výběrovém řízení. Jeho neoblomný postoj k protestujícím lékařům byl v rámci celé České republiky zcela ojedinělý.

Děkujeme, odejdi

„Celá situace měla negativní dopad na náladu v nemocnici. Navíc i v současné době jsme evidovali kritiku na ředitele Karáska ze strany pacientů i lékařů. Víme, že další lékaři se znovu chystali odejít," poznamenal hejtmanův náměstek Lubomír Nečas (Strana práv občanů - zemanovci), který je odpovědný za zdravotnictví v kraji.

Karásek zastával funkci ředitele nemocnice od roku 2005. S nemocnicí se však definitivně neloučí, vrátí se opět na své původní místo lékaře na urologické oddělení.

Ivana Fojtů

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace