Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo může být v Čechách celebritou aneb Nečekaná sláva pašeračky Terezy Hlůškové. O kom se mluví

24.07.2022
Kdo může být v Čechách celebritou aneb Nečekaná sláva pašeračky Terezy Hlůškové. O kom se mluví

Foto: Se svolením Terezy Hlůškové (stejně jako snímky v článku, není-li uveden jiný zdroj)

Popisek: „Já bych pořád jen děkovala. A myslím si, že dík je opravdu na místě,“ svěřila se světu na sociální síti Tereza Hlůšková

Pokud si myslíte, že v našich krajích musíte na to, abyste se stali mediální hvězdou, umět hrát, zpívat, malovat, vědecky myslet, případně být aspoň pohledný člověk a vědět, jak to zúročit, jste na omylu. Důležité je totiž umět prodat svůj příběh, protože sledovatelé Instagramu jsou hladoví po senzacích.

Tak se v posledních měsících stala hvězdou Instagramu Tereza Hlůšková s více než třiceti tisíci sledovateli. Nevíte, kdo to je? To jste tedy pěkně pozadu, protože jak už to bývá, když sledovanost influencera překročí jakési magické číslo, chopí se ho bulvární média a rázem je z něj to, čemu se říká celebrita. Může se jí tedy klidně stát i bývalá luxusní společnice, která si odseděla čtyři roky v exotickém kriminálu za pašování drog.

V tuto chvíli musíme učinit zadost ruce zákona, protože bychom mohli být nařčeni, že Terezu Hlůškovou poškozujeme. Po několikaletých soudních sporech byla nakonec osvobozena, takže v očích zákona je nevinná. Je také konečně z Pákistánu doma, a protože je to šikovná mladá žena, začala hned intenzivně pracovat na tom, aby neupadla v zapomnění.

 

HlůškováV komentáři k zveřejněné fotografii Tereza píše: „Je to zvláštní, když opouštíte brány věznice a na druhý den vám příjde, že jste nikdy v base nebyli. Že to byl jen sen, taková nepovedená noční můra.“

Devět kilo heroinu v kufru

Tím to začalo. Do ledna 2018 byla Tereza Hlůšková jen pěkná holka z Moravy, která si vydělávala tím, že poskytovala svou společnost zámožným pánům. Údajně jako modelka cestovala až do exotických krajin, kde se jí jakýmsi záhadným nedopatřením v pákinstánském Islámabádu dostalo do kufru devět kilo heroinu. Váhového rozdílu zavazadla si tak nějak nevšimla, a tak drogu odhalili až celníci na letišti. Pašování drog je jeden ze společensky nejsledovanějších trestných činů nejen v západních zemích, a tak chudák holka, která o obsahu svého zavazadla neměla ani tušení, byla zatčena a souzena. V březnu 2019 byla mladá Češka odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě 800 dolarů (asi 17 500 korun).

V dubnu se proti verdiktu odvolala. Rozsudek byl podle ní „v rozporu s fakty“ a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy. Soud jí na začátku listopadu 2021 dal za pravdu a byla zproštěna obžaloby. Propuštěna byla 20. listopadu 2021, tím to ale neskončilo. Celníci se odvolali, Tereza neměla platný pas, a tak měla až do ukončení nového řízení zůstat v Islámabádu. Český zastupitelský úřad dělal, co mohl, aby mohla odcestovat domů, než se to podařilo, uběhlo ale ještě půl roku. Summa summarum zaměstnala mladá nezodpovědná Češka spoustu lidí, aby se nakonec s vítězoslavným úsměvem objevila v Praze na letišti. Brzy se přesunula do svého domovského Uherského Hradiště a od té doby pilně zásobuje veřejnost podrobnostmi o svém pákistánském příběhu.

 

Hlůšková„Když někdo příjde na pivo, automaticky se mě jde zeptat, jestli jsem to já. A jestli si můžeme tykat," prozradila mimo jiné v komentáři k fotografii, pořízené v práci

Čtyři roky nepromarnila

Pravda je, že čtyři roky v pákistánském vězení rozhodně neproflákala. Téměř nikdo tu nemluvil anglicky, což ji přimělo naučit se na slušné komunikativní úrovni jazyk urdu. Evidentně byla ze zastupitelského úřadu zásobována časopisy a knihami, takže četla  a četla. A psala si deník, kam si lepila výstřižky z časopisů, a udržovala si tak kontakt s vnějším světem. „Deníčky. To byla taková moje zábava. Lepila jsem si dopisy, fotky, psala seznamy knih, které jsem přečetla (když je tam ‚srdíčko‘, tak to znamená, že se mi líbily). Měla jsem úchylku na vystřihování a lepení jídla z časáků, nad kterýma jsem po večerech slintala. Nojo, čtyři roky bez vepřového není žádná sranda pro masařku, jako je Hlůšková,“ napsala k fotografii deníčků, které v Pákistánu vytvořila. Podobnými příspěvky krmí svůj Instagram a radostně diskutuje s těmi, koho její příběh zajímá.

Přirovnávají ji ke Kajínkovi

Ti, kdo Terezu nemusí, ji často přirovnávají k jinému kriminálníkovi, který ze sebe dokázal udělat celebritu. I to umí influencerka zúročit. Z komentářů, kde ji lidi urážejí a přirovnávají ke Kajínkovi, si nic nedělá, ba naopak. Ukazuje, že si sama ze sebe umí udělat legraci. Na Instagram přidala fotografii, na níž je Kajínek ve svém ikonickém neonově zeleném tílku, a na druhé fotografii je Tereza, na níž je i ona v zeleném tílku, na kterém je ovšem nápis Chanel. „Když už to tady párkrát zaznělo, tak proč si z toho neudělat legraci,“ napsala k fotografiím a ukázala tak, že je nad věcí povznesená.

 

HlůškováNa Instagramu se prý Tereza odmlčela kvůli médiím a místo toho nyní píše knihu

Vztah být musí, jinak je to nuda

Mladá žena si je vědoma, že svůj příběh musí rozvíjet, jinak by historky z Pákistánu začaly sledovatele nudit. A protože se chystá napsat knihu a tu dobře prodat, dovídáme se vše z jejího každodenního života. Po nějaké době sehnala práci servírky a hned zveřejnila fotografie s velkým dekoltem, díky kterému prý dostává dobrá dýška. Co by to ovšem bylo za příběh bez love story. Tak se do centra pozornosti dostal MMA zápasník Michal Kotalík. I on má za sebou čtyři roky ve vězení, které vyfasoval za ublížení na zdraví. Bijec má ovšem momentálně jiné priority, protože se pokouší o návrat do arény a vše zaměřuje na trénink. S Terezou si začal psát na Instagramu, vyměňovali si zkušenosti z vězení a našli vzájemné porozumění i stejný smysl pro humor. Oba si totiž umí zavtipkovat dost ostře, aniž by se ten druhý urazil.

Média hned vypustila teorii o začínající lásce, jenže Michal Kotalík to odmítá: „Já jsem překvapený z toho boomu, co to způsobilo. Vůbec jsem to nečekal. Vyměnili jsme si pár zpráv, ale nic jsem si od toho nesliboval. Věděl jsem, o koho jde, protože jsme koukali v base na zprávy, ale nechodíme spolu. Jenom si píšeme,“ vysvětlil hned z úvodu. S Terezou si ale podle svých slov víc než rozumí. „Kdo neseděl, tak to nepochopí, ale rozumíme si. Je to fakt zajímavý. Bavíme se o tom, jak je to se soudy u nás a v Pákistánu, i o historkách za mřížemi.“ Pár má dokonce stejný smysl pro humor a Michal se nebojí z Tereziny minulosti vystřelit. Například když se bavili o společné dovolené. „Dělal jsem si z ní srandu: Kdyby se stalo, že pojedeme na dovolenou, tak že kufry balím já. Máme podobný smysl pro humor. Vím, že byste nás chtěli dát dohromady, ale bydlíme daleko.“

 

Michal KotalíkZápasník Michal Kotalík v K. O. magazínu, pořadu o bojových sportech; foto se svolením TV Nova

Proč zrovna Tereza

Jak vidno, stále je o čem psát. Proč se z mladé kriminálnice stane tvář bulváru, je trochu záhada. Už proto, že kdo se ve velkém zapletl s drogami, má v našich krajích zpravidla utrum ve všech směrech a jeho veřejná rehabilitace je téměř nemožná. Přesto to Tereza Hlůšková velice rychle zvládla. Dokáže vyvolat stejnou míru dojetí a sentimentu, jako pobavit svérázným humorem. Prostě všemi mastmi mazaná pěkná holka si v životě poradí. To z ní ovšem ale ještě nedělá osobnost, hodnou veřejného zájmu. A tak věřme, že se jí jako servírce bude dařit, bude mít normální život a jednou co vyprávět vnoučatům.

Pro nás ostatní by snad její sláva mohla vyšumět s koncem léta. Ostatně ona sama si nejspíš už uvědomila, že se stala tak trochu nedobrovolnou hvězdou bulváru. Na Instagramu se rozloučila před dvěma dny: „Na pár dní se odmlčím, protože se mi ani mé rodině nelíbí, co se děje. Myslím tím to, že pokud si dám nějaký příspěvěk s popisem na Instagram, hned se toho chytnou média. Neberu jim to za zlé, je to jejich práce, ale je to nevhodné. Už jsme si toho prožili dost a tak nějak chceme klid. Instagram jsem založila ne za účelem zviditelnění, ale chtěla jsem vám všem nastínit situaci v Pákistánu a také povědět nějaké ty srandovní příběhy. Bohužel, nedopadlo to úplně dle našich představ. Tak doufám, že to pochopíte, a o to více se budete těšit na knihu, na které už pracuji. Děkuji za vaši podporu, vážím si toho moc!!“

(zdroje: Instagram, iDnes, eXtra.cz)

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková