Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Víkend v Polešovicích bude patřit vínu

23.08.2013
Víkend v Polešovicích bude patřit vínu

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Slavnostní vyhlášení výsledků šestého ročníku soutěže TOP Víno Slovácka proběhne v sobotu 24.srpna 2013 na Vinařských slavnostech v Polešovicích. Ocenění budou za účasti významných hostů předána majitelům deseti nejlepších vín.

Akce bude spojena s ochutnávkou všech přihlášených vín pro širokou veřejnost. Připraven bude i bohatý kulturní program. Zlínské novinky informovala Sýkorová Dvorníková Gabriela, tisková mluvčí Zlínského kraje.

Soutěž připravuje Okresní agrární komora pro okres Uherské Hradiště a Zemědělský svaz ČR, územní organizace v Uherském Hradišti. Akce je spolufinancována z prostředků Zlínského kraje a za finančního přispění Asociace krajů ČR na podporu ekologického zemědělství a BIO vín. Nad soutěží převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Značkou TOP Víno Slovácka chtějí organizátoři upozornit na kvalitu vín vyrobených na Slovácku a obecně propagovat moravská vína. Pro milovníky i znalce vín je tato značka zárukou kvality. Soutěž prezentuje práci zemědělců, vinařů a je zároveň oceněním jejich záslužné práce. Svou úrovní se zařadila mezi významné vinařské soutěže v České republice.

Pro účast v soutěži musí vinaři splnit dané podmínky

Přihlásit se do ní mohli vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Svatým Antonínkem a Blatnička. Vína musela být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy majících původ na území České republiky. Soutěž se řídí statutem, jehož podmínky musí vinaři a přihlášená vína splňovat. Do jejího letošního ročníku se nakonec přihlásilo 22 vinařů a vinařských podniků, k hodnocení bylo předloženo celkem 98 vzorků. Téměř polovinu z nich tvořila vína polosladká, co do množství vzorků poté následovala vína polosuchá, suchá a sladká.

Hodnocení vzorků vín provedla komise složená z odborníků, držitelů platného osvědčení o degustační zkoušce. Hodnotila se vína ze sklizně roku 2012, a to ve 4 kategoriích podle obsahu zbytkového cukru – tedy vína suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Deseti nejvýše hodnoceným vínům bude předán certifikát a medaile TOP Víno Slovácka 2013, která je zárukou kvality a kterou mohou být oceněná vína označena na obalu.    

Dále bude udělena cena za tři nejlepší kolekce vín (obsahující nejméně pět vzorků). Od hejtmana Zlínského kraje je připravena cena pro víno s nejvyšším počtem bodů, která spočívá v limitovaném odběru vín pro reprezentační účely Zlínského kraje. Vinaři s nejvyšším počtem bodů bude předána také cena starosty města Uherské Hradiště.

Hudební program nesmí u vína chybět

Připraven bude bohatý kulturní program, který začíná ve 13.30 hodin průvodem a koncertem dechové hudby Nedakoňanka. Po vyhlášení výsledků bude program pokračovat vystoupeními Folklorního souboru Kunovjan, cimbálových muzik Kunovjan a Dolňáci, Mužského pěveckého sboru z Kunovic a dalších. Protože k vínu patří i dobré jídlo, připravila pro návštěvníky Okresní agrární komora Uherské Hradiště také ochutnávku specialit – výrobků ze Slovácka od místních firem.

V podvečer od 17 hodin bude pokračovat ochutnávka vín v ulici Vinařská, kde bude otevřeno deset sklepů místních vinařů. Ve stáncích bude připraveno občerstvení, to vše za doprovodu zpěvů a tanců cimbálových muzik. Doprava mezi areálem hřiště a sklepy je od 16 hodin zajištěna vláčkem, nástup bude probíhat před budovou základní školy.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace