Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Víkend v Polešovicích bude patřit vínu

23.08.2013
Víkend v Polešovicích bude patřit vínu

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Slavnostní vyhlášení výsledků šestého ročníku soutěže TOP Víno Slovácka proběhne v sobotu 24.srpna 2013 na Vinařských slavnostech v Polešovicích. Ocenění budou za účasti významných hostů předána majitelům deseti nejlepších vín.

Akce bude spojena s ochutnávkou všech přihlášených vín pro širokou veřejnost. Připraven bude i bohatý kulturní program. Zlínské novinky informovala Sýkorová Dvorníková Gabriela, tisková mluvčí Zlínského kraje.

Soutěž připravuje Okresní agrární komora pro okres Uherské Hradiště a Zemědělský svaz ČR, územní organizace v Uherském Hradišti. Akce je spolufinancována z prostředků Zlínského kraje a za finančního přispění Asociace krajů ČR na podporu ekologického zemědělství a BIO vín. Nad soutěží převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Značkou TOP Víno Slovácka chtějí organizátoři upozornit na kvalitu vín vyrobených na Slovácku a obecně propagovat moravská vína. Pro milovníky i znalce vín je tato značka zárukou kvality. Soutěž prezentuje práci zemědělců, vinařů a je zároveň oceněním jejich záslužné práce. Svou úrovní se zařadila mezi významné vinařské soutěže v České republice.

Pro účast v soutěži musí vinaři splnit dané podmínky

Přihlásit se do ní mohli vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Svatým Antonínkem a Blatnička. Vína musela být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy majících původ na území České republiky. Soutěž se řídí statutem, jehož podmínky musí vinaři a přihlášená vína splňovat. Do jejího letošního ročníku se nakonec přihlásilo 22 vinařů a vinařských podniků, k hodnocení bylo předloženo celkem 98 vzorků. Téměř polovinu z nich tvořila vína polosladká, co do množství vzorků poté následovala vína polosuchá, suchá a sladká.

Hodnocení vzorků vín provedla komise složená z odborníků, držitelů platného osvědčení o degustační zkoušce. Hodnotila se vína ze sklizně roku 2012, a to ve 4 kategoriích podle obsahu zbytkového cukru – tedy vína suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Deseti nejvýše hodnoceným vínům bude předán certifikát a medaile TOP Víno Slovácka 2013, která je zárukou kvality a kterou mohou být oceněná vína označena na obalu.    

Dále bude udělena cena za tři nejlepší kolekce vín (obsahující nejméně pět vzorků). Od hejtmana Zlínského kraje je připravena cena pro víno s nejvyšším počtem bodů, která spočívá v limitovaném odběru vín pro reprezentační účely Zlínského kraje. Vinaři s nejvyšším počtem bodů bude předána také cena starosty města Uherské Hradiště.

Hudební program nesmí u vína chybět

Připraven bude bohatý kulturní program, který začíná ve 13.30 hodin průvodem a koncertem dechové hudby Nedakoňanka. Po vyhlášení výsledků bude program pokračovat vystoupeními Folklorního souboru Kunovjan, cimbálových muzik Kunovjan a Dolňáci, Mužského pěveckého sboru z Kunovic a dalších. Protože k vínu patří i dobré jídlo, připravila pro návštěvníky Okresní agrární komora Uherské Hradiště také ochutnávku specialit – výrobků ze Slovácka od místních firem.

V podvečer od 17 hodin bude pokračovat ochutnávka vín v ulici Vinařská, kde bude otevřeno deset sklepů místních vinařů. Ve stáncích bude připraveno občerstvení, to vše za doprovodu zpěvů a tanců cimbálových muzik. Doprava mezi areálem hřiště a sklepy je od 16 hodin zajištěna vláčkem, nástup bude probíhat před budovou základní školy.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL