Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Víkend v Polešovicích bude patřit vínu

23.08.2013
Víkend v Polešovicích bude patřit vínu

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Slavnostní vyhlášení výsledků šestého ročníku soutěže TOP Víno Slovácka proběhne v sobotu 24.srpna 2013 na Vinařských slavnostech v Polešovicích. Ocenění budou za účasti významných hostů předána majitelům deseti nejlepších vín.

Akce bude spojena s ochutnávkou všech přihlášených vín pro širokou veřejnost. Připraven bude i bohatý kulturní program. Zlínské novinky informovala Sýkorová Dvorníková Gabriela, tisková mluvčí Zlínského kraje.

Soutěž připravuje Okresní agrární komora pro okres Uherské Hradiště a Zemědělský svaz ČR, územní organizace v Uherském Hradišti. Akce je spolufinancována z prostředků Zlínského kraje a za finančního přispění Asociace krajů ČR na podporu ekologického zemědělství a BIO vín. Nad soutěží převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Značkou TOP Víno Slovácka chtějí organizátoři upozornit na kvalitu vín vyrobených na Slovácku a obecně propagovat moravská vína. Pro milovníky i znalce vín je tato značka zárukou kvality. Soutěž prezentuje práci zemědělců, vinařů a je zároveň oceněním jejich záslužné práce. Svou úrovní se zařadila mezi významné vinařské soutěže v České republice.

Pro účast v soutěži musí vinaři splnit dané podmínky

Přihlásit se do ní mohli vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Svatým Antonínkem a Blatnička. Vína musela být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy majících původ na území České republiky. Soutěž se řídí statutem, jehož podmínky musí vinaři a přihlášená vína splňovat. Do jejího letošního ročníku se nakonec přihlásilo 22 vinařů a vinařských podniků, k hodnocení bylo předloženo celkem 98 vzorků. Téměř polovinu z nich tvořila vína polosladká, co do množství vzorků poté následovala vína polosuchá, suchá a sladká.

Hodnocení vzorků vín provedla komise složená z odborníků, držitelů platného osvědčení o degustační zkoušce. Hodnotila se vína ze sklizně roku 2012, a to ve 4 kategoriích podle obsahu zbytkového cukru – tedy vína suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Deseti nejvýše hodnoceným vínům bude předán certifikát a medaile TOP Víno Slovácka 2013, která je zárukou kvality a kterou mohou být oceněná vína označena na obalu.    

Dále bude udělena cena za tři nejlepší kolekce vín (obsahující nejméně pět vzorků). Od hejtmana Zlínského kraje je připravena cena pro víno s nejvyšším počtem bodů, která spočívá v limitovaném odběru vín pro reprezentační účely Zlínského kraje. Vinaři s nejvyšším počtem bodů bude předána také cena starosty města Uherské Hradiště.

Hudební program nesmí u vína chybět

Připraven bude bohatý kulturní program, který začíná ve 13.30 hodin průvodem a koncertem dechové hudby Nedakoňanka. Po vyhlášení výsledků bude program pokračovat vystoupeními Folklorního souboru Kunovjan, cimbálových muzik Kunovjan a Dolňáci, Mužského pěveckého sboru z Kunovic a dalších. Protože k vínu patří i dobré jídlo, připravila pro návštěvníky Okresní agrární komora Uherské Hradiště také ochutnávku specialit – výrobků ze Slovácka od místních firem.

V podvečer od 17 hodin bude pokračovat ochutnávka vín v ulici Vinařská, kde bude otevřeno deset sklepů místních vinařů. Ve stáncích bude připraveno občerstvení, to vše za doprovodu zpěvů a tanců cimbálových muzik. Doprava mezi areálem hřiště a sklepy je od 16 hodin zajištěna vláčkem, nástup bude probíhat před budovou základní školy.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace