Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Psí čenich nemá konkurenci. Desetiletý Cage našel pervitin tam, kde by to člověka ani nenapadlo

20.02.2018
Psí čenich nemá konkurenci. Desetiletý Cage našel pervitin tam, kde by to člověka ani nenapadlo

Autor: Krajské ředitelství policie Zlínského kraje

Popisek: Nebýt čtyřnohého kamaráda, asi by policisté nepřišli na to, jak složitě se dá ukrýt droga.

KRIMI Díky desetiletému psovi jménem Cage, který je cvičený na hledání drog, se podařilo kriminalistům ze Zlínského kraje objevit pervitin na takovém místě v autě, kde by to nikdo nepředpokládal. Z dobře utajované skrýše vytáhli 50 gramů krystalické látky.

V uplynulých dnech zadrželi kriminalisté ze Zlínského kraje 5 osob, které patřily do velkého drogového gangu výrobců a distributorů pervitinu, jež odkryli uplynulý rok v říjnu. Počet zadržených osob v této kauze se tak zvýšil na 37, počet obviněných na 31 a počet vazebně stíhaných na 12.  

Jak to bylo vloni?

Případ výroby a distribuce drog měli krajští kriminalisté společně s kriminalisty z Uherského Hradiště dlouhodobě rozpracovaný. Od 3. do 10. října minulého roku na několika místech Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje policisté postupně zadrželi 26 mužů a 6 žen ve věku od 23 do 57 let. Při zadržení přistihli na dvou místech podezřelé osoby přímo při vaření pervitinu. V jednom domě probíhala poslední fáze výroby pervitinu a v dalším byla výroba drogy zrovna po dokončení. Na některých místech byli dokonce i dběratelé drog, kteří už čekali na dokončení výroby pervitinu.

Během akce kriminalisté provedli 8 domovních prohlídek, při kterých zajistili 5 varen pervitinu a další věci důležité pro trestní řízení jako laboratorní vybavení, velké množství chemických látek, hotový pervitin a také větší množství věcí majetkového charakteru, které mohou pocházet z trestné činnosti.  

Muž z Uherskohradišťska stál v čele

Hlavním organizátorem skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu pervitinu řídil a organizoval. V řadě případů se jednalo o zkušené pachatele s bohatou trestní minulostí a jejich činnost byla velmi propracovaná. Obvinění pervitin vyráběli několikrát týdně a měli desítky odběratelů nejenom ze Zlínského, ale i Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Kromě pervitinu distribuovali i marihuanu a obchodovali i s látkami, které sloužili k výrobě drog. Jaké množství drogy obvinění vyrobili je předmětem dalšího šetření. Jeden z obviněných byl ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost a mezi obviněnými osobami v tomto případě figurují i osoby z minulých drogových kauz, které kriminalisté vyšetřovali kiž dříve.

Vyšetřovatel v této kauze obvinil celkem 26 osob ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který hlavním pachatelům hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

A jak to bylo nyní?

Při letošním lednovém zásahu krajští kriminalisté zadrželi pět osob ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Muži ve věku od 22 do 62 let, z nichž je jeden cizinec, obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a na dva z mužů podali podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval.

Pes v čele

Jednoho z mužů kriminalisté zadrželi ve vozidle Audi A7. Protože měli podezření, že zadržený ve vozidle převáží drogy, auto zajistili a k jeho ohledání přizvali psovoda se služebním psem, který se specializuje právě na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Desetiletý Cage kriminalistům označil v úložném prostoru vozidla místo výskytu drogy, ale zrovna tohle místo se zdálo všem málo pravděpodobné pro její uschování. Přesto kriminalisté pracně rozmontovali část vozidla a objevili velmi dobře utajovanou skrýš. Z ní vytáhli téměř 50 gramů krystalické látky, s největší pravděpodobností pervitinu. Psi jako Cage by zasluhovali opravdu zlatou medaili.

Krajští kriminalisté na vyšetřování tohoto nejrozsáhlejšího případu na úseku drogové problematiky nadále pracují. Třem z pětice obviněných hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, dvěma obviněným trest vyšší  - až dvanáct let.

Zdroj: Tiskové zprávy

Vložil: Dagmar Olbrichová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace