Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

DiS. a Bc. Takřka najednou, navíc doma na Slovácku. Studenti mohou během tří let získat v Uherském Hradišti souběžně hned dva tituly

04.10.2017
DiS. a Bc. Takřka najednou, navíc doma na Slovácku. Studenti mohou během tří let získat v Uherském Hradišti souběžně hned dva tituly

Foto: Uherské Hradiště

Popisek: Právě podepsaná dohoda mezi Obchodní akademií a Vyšší odbornou školou Uherské Hradiště (OA a VOŠ) a brněnskou Vysokou školou Karla Engliše (VŠKE) studenty ze Slovácka jistě potěší

Studenti ze Slovácka mohou jásat. Díky právě podepsané dohodě mezi Obchodní akademií a Vyšší odbornou školou Uherské Hradiště (OA a VOŠ) a brněnskou Vysokou školou Karla Engliše (VŠKE) budou moci během tří let získat hned dva tituly. Díky nevídaně vysoké možnosti uznání kreditů za absolvované předměty může student během standardní délky studia absolvovat jak vyšší odbornou školu, tak bakalářský studijní program na vysoké škole. Takřka v jeden okamžik tak získá jak titul DiS. (diplomovaný specialista), tak titul Bc. (bakalář). Navíc drtivá část studia se bude odehrávat přímo v Uherském Hradišti.

„Současní i budoucí studenti naší vyšší odborné školy získávají vynikající příležitost, jak maximálně zefektivnit své pomaturitní studium. Během tří let mohou absolvovat jak naši velmi prakticky orientovanou vyšší odbornou školu, tak díky uznání většiny kreditů zároveň dosáhnout na bakalářský titul. Vítám proto dojednanou spolupráci s Vysokou školou Karla Engliše, neboť našim studentům, ale také absolventům přináší možnost pokračovat ve vysokoškolském studiu, zvýšit si svoji kvalifikaci a tedy i schopnost uspět na čím dál náročnějším trhu práce,“ uvedl Ing. Jiří Durďák, ředitel Obchodní akademie a Vyšší odborné školy Uherské Hradiště.

Můžeme uznat rekordních 109 kreditů, říká rektor 

„Na naši vysokou školu se často obracejí absolventi vyšších odborných škol a žádají o uznání kreditů. Díky tomu jsme zjistili, že s uherskohradišťskou OA a VOŠ máme velmi vysoký průnik v obsahu studia a díky tomu můžeme studentům uznat rekordních 109 kreditů. K absolvování bakalářského studia jim tak vyjma bakalářské práce chybí pouze dosáhnout dalších asi 59 kreditů a obhájit bakalářskou práci. A to je ideální příležitost, jak studium na obou školách maximálně propojit a také formálně institucionalizovat, abychom studentům ušetřili zbytečné papírování,“ řekl doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, PhD., rektor Vysoké školy Karla Engliše.

Absolventská práce na VOŠ i bakalářka na stejné téma 

Obě školy proto na začátku října podepsaly v Uherském Hradišti smlouvu o spolupráci, která umožní de facto souběžné studium na obou školách. „V praxi to bude vypadat tak, že studenti ze Slovácka budou první dva roky standardně studovat naši veřejnou vyšší odbornou školu v Uherském Hradišti. Ve třetím ročníku se zároveň stanou studenty Vysoké školy Karla Engliše, kde výuka probíhá pouze v pátek a v sobotu a to také opět hlavně v sídle naší školy. Tím, že velká část kreditů se studentům započte i do bakalářského studia, budou muset zvládnout jen několik málo předmětů navíc, udělat předepsané zkoušky a napsat závěrečnou práci. Velkou výhodou přitom bude také fakt, že jak absolventská práce na VOŠ, tak bakalářská práce mohou být psány na stejné téma,“ upřesnil detaily ředitel Ing. Jiří Durďák.

Jsme prakticky orientovaní 

„Naše vysoká škola je stejně jako OA a VOŠ Uherské Hradiště velmi prakticky orientovaná. Poskytujeme takové vzdělání, které studentů napomáhá k jejich skvělému profesnímu uplatnění s přihlédnutím k jejich dalším zájmům a rozvoji. Klademe důraz na odbornost, a také na vysokou pedagogickou erudici našich akademických pracovníků. Proto jsem přesvědčen o tom, že studenti ocení tuto spolupráci našich škol,“ dodal doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, PhD. 

Krátce o Obchodní akademii a Vyšší odborné škole Uherské Hradiště

OA a VOŠ Uherské Hradiště usiluje být moderní školou se stoletou tradicí, školou, která reaguje na potřeby společnosti i vzdělávaných jedinců, která sleduje dvě hlavní kritéria – kvalitu vnímanou především studenty a inovace.  Absolventy škola připravuje na výkon náročných povolání v oblasti ekonomických a právních činností v době stále rychlejších změny tak, aby nacházeli uplatnění v oboru za  10, 20 či 30 let. Více informací ZDE.   

Krátce o Vysoké škole Karla Engliše

Posláním Vysoké školy Karla Engliše je najít vyváženou relaci mezi teoretickou podstatou vzdělání a nezbytnou praxí, která dává studiu patřičnou komplexnost. Student, který absolvuje vysokou školu, bude schopen uplatnit se v praxi rychleji a souvislosti bude chápat s patřičným nadhledem. Vysoká škola chce poskytovat vzdělání zahrnující jak teoretické přístupy, tak i praktické dovednosti, které jsou v současném turbulentním podnikatelském prostředí a ve veřejných organizacích žádány. Více ZDE

Zdroj: tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

 

Vložil: Štěpán Cháb