Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Na Baťově kanálu spálil požár na škvarek motorovou loď. Jeden muž byl popálený, do vody unikaly škodlivé látky

14.08.2017
Na Baťově kanálu spálil požár na škvarek motorovou loď.  Jeden muž byl popálený, do vody unikaly škodlivé látky

Autor: HZS

Popisek: Požárem zničená loď

Hasiči museli v neděli zasahovat na Baťově kanálu v Babicích na Uherskohradišťsku. Oheň, jehož plameny šlehaly několik metrů do výšky, tady zcela zničil loď zakotvenou u břehu. Muž, který byl na palubě, utrpěl popáleniny.

„Informace o neobvyklém požáru byla přijata na operační středisko hasičů v 16:20 hodin,“ uvedl mluvčí zlínských hasičů Pavel Řezníček. Ihned po oznámení požáru vyjeli k místu jak profesionální hasiči z Uherského Hradiště, tak dobrovolní požárníci z Babic.

Hasiči nasadili dva proudy s pěnou

Po svém příjezdu objevili kajutovou motorovou loď, která byla již celá zachvácená plameny. Černý hustý dým stoupal vysoko nad hladinu řeky Moravy. „Jednotky okamžitě nasadily dva proudy s pěnou a požár lokalizovaly,“ popsal situaci Řezníček.

Na palubě lodi o rozměrech osm krát tři metry našli hasiči jednoho muže, který utrpěl popáleniny. Přivolaná záchranná služba ho odvezla k dalšímu ošetření do nemocnice.

Celý zásah sledovaly ze břehu, kudy vede cyklostezka, desítky lidí. Kvůli požáru, který loď zachvátil, uniklo do vody palivo i motorový olej. Na místo proto musel být přivolán chemický automobil ze stanice Zlín.

norna_stena

Norná stěna zachycující škodlivé látky

Na hladinu Baťova kanálu tak musely být rozmístěny norné stěny, které škodlivé látky zachytily a zabránily jejich dalšímu rozšiřování po vodním toku.

Vrak vyprošťoval speciální vůz

Aby zasahující požárníci mohli z vody vytáhnout doslova seškvařenou loď, museli na místo povolat vyprošťovací automobil, kterým disponují profesionální hasiči z Otrokovic. „V 19:48 hodin byla loď vytažena a předána majiteli a policii k dalšímu šetření,“ konstatoval mluvčí hasičů Řezníček.

V neděli večer ještě byly z vody vytahovány použité zábrany, které zadržovaly uniklé škodlivé látky. Motorový olej a palivo, které stačilo na hladinu uniknout, odstraňovali přítomní hasiči.

Škoda, která byla ohněm způsobená, ještě není vyčíslená. Co bylo příčinou vzniku požáru motorové lodi, jestli nedbalost nebo technická závada, se teprve prošetří.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace