Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hitmaker David, rocker Janda, rapper Rytmus... Jsou nenažraní a stále stupňují své požadavky, říká senátor Valenta. Proč podporuje toleranci alkoholu u cyklistů a proč, proboha, baští jenom zelené?

12.09.2016
Hitmaker David, rocker Janda, rapper Rytmus... Jsou nenažraní a stále stupňují své požadavky, říká senátor Valenta. Proč podporuje toleranci alkoholu u cyklistů a proč, proboha, baští jenom zelené?

Autor: Synot

Popisek: Ivo Valenta

VIDEO Proč se angažuje ohledně poplatků OSA, proč je pro toleranci alkoholu u cyklistů nebo jak si udržuje štíhlou postavu. O tom všem mluvil senátor Ivo Valenta ve videopořadu, který zveřejnil na svém facebookovém profilu.

To, že se začíná zajímat o vymáhání autorských poplatků pro Ochranný svaz autorský (OSA), si prý OSA zavinila sama. Členy orgánů OSA jsou mimo jiné třeba Michal David, Petr Janda, Patrik Rytmus Vrbovský a další známé tváře z oblasti showbyznysu. „Je tak hamižná, že každé tři měsíce zvyšuje své požadavky. Můj zájem vyvolal apel místních folkloristů tady na Slovácku, kteří za mnou přišli a řekli, že musí platit za své písničky a písničky, které nejsou autorské. Tak jsem se o to začal zajímat a zjistil jsem, že mají velkou pravdu, že pro tyto malé spolky mohou tato nařízení být likvidační. Nebo minimálně velmi otravné. Signálem dalším byla zpráva, kdy OSA avizovala, že o 50 procent zvýší zase své další požadavky. Takže naše iniciativa je přichystat novelu zákona o autorských poplatcích, kde se budeme snažit odkrýt konstrukci a kalkulaci těchto plateb, které OSA směřuje na všechny okolo nás. Domnívám se, že podpora v Senátu i ve Sněmovně bude veliká,“ prohlásil Valenta.

Na otázku, proč podporuje toleranci alkoholu u cyklistů, odpověděl, že dosud máme nulovou toleranci, a to je prý špatně. „Jsem přesvědčen, že cyklisté na cyklostezkách mají právo dát si jedno pivo nebo skleničku vína. Protože už sám název vinné cyklostezky nám napovídá, že je to o kultuře vína. A ne o nějakém chlastání. Opilce na cyklostezkách nikdo nechce. A ten zákon je jenom pro slušné lidi.“

Nejlepší způsob, jak zhubnout

Prozradil také, jak bojuje proti přibírání nadbytečných kil. „Jím jenom saláty. Další motivace je, když jsem s dětmi. Pohybuji se s nimi skoro 24 hodin denně. Musím s nimi běhat, dělat ze sebe koně, vyhazovat je do výšky. Doporučuji každému, je to nejlepší způsob, jak zhubnout,“ svěřil se.

Odpověděl i na dotaz, zda si dokáže představit, že by žil na venkově. „Ale jenom teoreticky. Možná by se mi tam líbilo pár týdnů, možná měsíc, a pak bych začal vymýšlet. Určitě bych tu farmu rozšiřoval, nakoupil další zvířata, stroje, a začal bych zase podnikat, byť v jiném oboru. Není to špatný nápad a zkusím o tom přemýšlet, protože mým dětem se na farmě hodně líbí. A kdybych to řekl manželce, ta by to vzala všema deseti. A já bych už neměl cestu zpátky.“

Kdyby se stal hejtmanem, tak by svůj plat věnoval na studijní fond, aby se mohlo posílat víc studentů na stáže. „A myslím, že by se mohlo jednat o 25 až 30 studentů každým rokem,“ dodal Valenta.

Čtěte také:

Chce se mi z vás zvracet. Svobodné fórum skončilo ve ztrátě 442 tisíc. Nebo možná 3 miliony. V dokumentech je chaos, říká mediální expert. Šéfredaktor na otázku, jak to tedy je, odpověděl toto

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace