Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zlínské lidovce povede do voleb starosta Strání

22.05.2013
Zlínské lidovce povede do voleb starosta Strání

Autor: Profimedia.cz

Popisek: volby, ilustrační foto

Krajská nominační konference KDU-ČSL Zlínského kraje na svém jednání zvolila Ondřeje Benešíka, starostu Strání a krajského zastupitele, jako svého lídra pro volby do Sněmovny. Serveru Krajské listy.cz to uvedla krajská tajemnice strany Karla Vaculínová. Benešík přednáší univerzitě a dbá také o obhajobu českých zájmů v Bruselu.

Volby se uskuteční na jaře příštího roku. Druhý na kandidátce byl zvolen Miroslav Kašný, náměstek primátora Zlína, třetí se umístil bývalý poslanec a současný ředitel nemocnice s  poliklinikou v  Uherském Brodě Ludvík Hovorka. Ženy na kandidátce zastupuje Šárka Jelínková, ředitelka domova důchodců v  Bystřici pod Hostýnem.

 Neziskový sektor i akademická sféra

„Jsem přesvědčen, že jsme zvolili silný tým, který dokáže oslovit významnou část voličů Zlínského kraje,“ hodnotí výsledky volby lídr kandidátky Ondřej Benešík a dodává, že kandidátka bude doplněna zajímavými osobnostmi z  komunální politiky, z neziskového sektoru, podnikatelské a akademické sféry. 

Šestatřicetiletý Benešík vystudoval na brněnské univerzitě politologický obor Evropská politika, zaměřený na problematiku Evropské unie a mezinárodních vztahů. Program vystudoval v angličtině.

Poradce náměstka hejtmana

Mezi roky 1999 až 2001 vedl jazykovou agenturu zaměřenou na angličtinu, ve které také učil. Od roku 2001 působil na Krajském úřadě Zlínského kraje. Nejdříve čtyři roky pracoval jako odborný pracovník kanceláře hejtmana pro zahraniční vztahy a Evropskou unii a po krajských volbách 2004 se stal uvolněným předsedou Výboru pro záležitosti Evropské unie V roce 2008 mandát v krajském zastupitelstvu obhájil a začal pracovat jako asistent/poradce náměstka hejtmana. Po komunálních volbách v roce 2010 se stal starostou obce Strání. Externě spolupracuje s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, kde přednáší Evropskou integraci.

Do KDU-ČSL vstoupil Benešík v roce 1995. Od roku 1999 je předsedou místní organizace KDU-ČSL ve Strání. Členem obecního zastupitelstva v rodném Strání je od roku 2002. V rámci funkce starosty také zastupuje Českou republiku ve Výboru regionů v Bruselu. Na tuto pozici byl nominován Svazem měst a obcí ČR.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace