Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Uherském Hradišti zřejmě vznikne babybox

21.05.2013
V Uherském Hradišti zřejmě vznikne babybox

Autor: Jaroslav Šnajdr / MAFRA /Profimedia.cz.

Popisek: Zakladatel babyboxů Ludvík Hess

Uherské Hradiště se možná zařadí mezi další města v České republice, kde bude zřízen babybox. Jejich zakladatel a předseda Nadačního fondu pro odložené děti Statim Ludvík Hess totiž projevil přání v Hradišti schránku zřídit a zástupci nemocnice, města i sponzorů s jeho nápadem souhlasili.

„Uherské Hradiště si babybox zaslouží. Před lety jsem se už jednou snažil myšlenku zřídit zde schránku prosadit, ale marně. Je ale pravdou, že tehdy bylo babyboxů málo a názory na ně byly různé,“ prohlásil Hess. Tentokrát se nemocnice k záměru postavila kladně. „Nebudeme se bránit osobnímu jednání. Spolupráce je v tomto ohledu otevřená,“ řekl mluvčí uherskohradišťské nemocnice Ludvík Valouch. V nejbližších dnech se Hess s vedením nemocnice setká.

Hessův projekt se zalíbil také uherskohradišťskému starostovi Květoslavu Tichavskému (ODS). „Na radnici jsme se ničím takovým nezabývali, ale osobně si myslím, že pokud se podaří zachránit jakýkoliv život, je to dobře. Proti tomu nemůže nikdo nic mít,“ prohlásil Tichavský, který je příznivcem babyboxů.

Nejbližší babybox je ve Zlíně

Pokud by zoufalá matka z Uherskohradišťska chtěla využít služby babyboxu nyní, musela by absolvovat cestu dlouhou několik desítek kilometrů. Nejbližší schránka je totiž ve Zlíně, Kroměříži či z opačné strany v Hodoníně. „To je špatné. Matka většinou dítě odkládá ze sociálních důvodů. Nedá se tak očekávat, že bude mít na cestu peníze. Sotva také bude vědět, kde se v kterém městě nemocnice nachází,“ podotkl Hess.

Na Slovácku se už také ozvala první firma, která by měla zájem o sponzoring babyboxu. „Chystáme schůzku, tak doufám, že vše vyjde,“ dodal Hess.

Za téměř osm let existence vzniklo v České republice 56 babyboxů, které zachránily 83 dětí.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace