Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Lidovci ze Slovácka chtějí vyštípat Okamuru z klubu. A ten nám řekl…

03.05.2013
Lidovci ze Slovácka chtějí vyštípat Okamuru z klubu. A ten nám řekl…

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Tomio Okamura

Podivnou válku vedou lidovci z Uherskohradišťska proti senátorovi za Zlínský kraj Tomio Okamurovi. Delegáti okresní konference v Uherském Hradišti totiž vyzvali senátory KDU-ČSL, aby podnikli všechny potřebné kroky, aby senátor Tomio Okamura opustil klub Otevřené demokracie KDU–ČSL z důvodu prezentace názorů neslučitelných s lidoveckou politikou. Okamura ale tvrdí, že o ničem neví.

„Nelíbí se nám hned několik Okamurových postojů. Za nejvážnější považujeme jeho postoj k některým sociálně slabším skupinám. Na jejich adresu prohlásil, že některé matky rodí parazity, což se nás velmi dotklo. Také se nám nelíbí, že Okamura se nebrání spolupráci s komunisty," řekl pro server Krajské listy.cz lidovec Zbyněk Král, starosta Bánova. Dodal, že z těchto důvodů podpořili iniciativu pražských kolegů.

V Praze ale s Okamurou o iniciativě nikdo nemluvil. „Zrovna počátkem května jsme v klubu jednali a nikdo se mě na nic v tomto ohledu nezeptal, o ničem nevím," reagoval překvapeně Okamura. „Byl za mnou jen Jiří Čunek, který mi řekl, že o vzniku iniciativy ví a že se od ní písemně distancoval," podotkl Okamura.

Nad argumenty lidovců mu prý zůstává rozum stát. „Už ve svém volebním programu jsem říkal, že budu podporovat veřejně prospěšné projekty napříč politickým spektrem. Například navrženou novelu zákona o exekutorech, kterou připravil Vojtěch Filip, považuji za velmi zdařilou," vysvětlil Okamura.

S bánovským starostou chce schůzku

Stejně tak prý nechápe, jak někdo mohl zkreslit informaci o matkách, které rodí parazity. „Zřejmě se někdo pouští do kritiky, aniž by si zásadní informace dobře ověřil. Tyto fámy vycházejí s největší pravděpodobností ze zkreslených informací otištěných v médiích. Na svém blogu se totiž věnuji tématu integrace menšin mezi majoritní většinu a publikuji tam i názory odborníků a sociologů. Zřejmě někdo něco vytrhl z kontextu, protože jinak by takovou hloupost nemohl nikdo říct," podotkl Okamura.

Sám se podle svých slov hodlá věnovat práci a ne žabomyším válkám uvnitř strany. „Na to nemám čas. Každopádně jsem ale požádal asistenta, aby mi domluvil osobní schůzku s bánovským starostou. Rád bych s ním spolupracoval na konkrétních projektech," uzavřel Okamura.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace