Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Místo duchů. I tak mluví lidé z Uherského Brodu o hlavním náměstí

25.04.2013
Místo duchů. I tak mluví lidé z Uherského Brodu o hlavním náměstí

Autor: uhersky-brod.cz

Popisek: Uherský Brod

O hlavním náměstí v Uherském Brodě - Masarykově náměstí - často místní mluví jako o místě duchů. Po zavírací době obchodů se zahalí do ticha a vylidní se. Radnice teď chystá jeho revitalizaci a slibuje, že to na náměstí bude zase žít.

„V posledních letech zmizely z Masarykova náměstí restaurace, což je velká škoda,“ řekl starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL). Vyslovil tím názor mnoha obyvatel slováckého města. Že není kam si v historickém centru vyrazit, kde posedět s přáteli uvnitř, natož venku na předzahrádce s výhledem na okolí, o tom vedení města ví. Změnu by měla přinést plánovaná revitalizace.

Restaurace, kavárny, cukrárny i denní bary do centra města patří

„V rámci úprav chceme na náměstí vybudovat nové elektrické přípojky pro nejrůznější stánky, ale také přípojky vodovodu a kanalizace, aby mohl na volné ploše vyrůst nějaký kiosek nebo předzahrádka restaurace, přiblížil záměr starosta.

Restaurace, kavárny, cukrárny i denní bary podle něj do centra města patří. „Nechceme, aby to u nás po šesté hodině večer na hlavním náměstí umřelo. Budeme rádi, když budou mít lidé důvod sem přijít i večer nebo o víkendu,“ dodal Kunčar.

Částečnou rekonstrukcí by měla projít také funkcionalistická budova, ve které sídlí část městského úřadu. Dům v jejím sousedství, je podle starosty jedním z možných míst, kde by mohla vzniknout restaurace, případně i se zahrádkou.

 Odhadované náklady jsou 35 milionů

 Co všechno lidem na Masarykově náměstí schází nebo vadí, chce teď vedení města zjistit prostřednictvím ankety na webových stránkách.

Jestliže se Brodu podaří získat dotaci, pustí se příští rok do rekonstrukce. Ta bude znamenat předláždění celého náměstí, výměnu mobiliáře, úpravu chodníků a odstranění bariér, instalování nového slavnostního osvětlení a také srovnání výšek obou částí náměstí.

 „Odhadované náklady jsou 35 milionů. Z dotací můžeme získat maximálně 25 milionů, zbytek dokryjeme z vlastních prostředků,“ řekl Kunčar. Do rekonstrukce se podle něj město pustí i v případě, že dotaci nedostane. „Pak bychom upustili od nové dlažby, abychom se vešli do částky kolem deseti milionů,“ uzavřel starosta.

Ivana Fojtů

¨Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na . Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace