Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Loterijní zákon bude řešit Evropský soud, vyhrožuje majitel Synotu

19.04.2013
Loterijní zákon bude řešit Evropský soud, vyhrožuje majitel Synotu

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Rozhodnutí Ústavního soudu, které pozměnilo dosavadní český loterijní zákon, pobouřilo Iva Valentu, jednoho z největších producentů a provozovatelů hracích automatů a videoloterijích terminálů (VLT) v Česku a majitele holdingu Synot sídlícího v Uherském Hradišti. Bránit se chce u Evropského soudu.

Podle Valenty Ústavní soud porušil jeho práva coby podnikatele, když na návrh Klatov zrušil paragraf umožňující provozovat VLT povolené ministerstvem až do roku 2014 i přes nevoli radnic. Vedení měst a obcí teď nově může tento hazard na svém území zrušit v podstatě ze dne na den.

Verdikt soudu Valentu zaskočil. „Byli jsme ze strany státu ujišťováni, že obce budou hranici určenou na konec roku 2014 respektovat. Že je to nyní jinak, vnímám jako politické rozhodnutí,“ řekl Valenta, který se rozhodl bránit se soudní cestou.

Soudní spory o náhrady škod

„Máme jen v České republice více než 700 zaměstnanců. Vynaložíme proto veškeré úsilí k tomu, abychom si svá práva i po 22 letech podnikání v této zemi udrželi,“ sdělil Valenta. Důsledky rozhodnutí ústavního soudu mohou podle něj ohrozit desetitisíce pracovních míst, ale i majitele nemovitostí, s nimiž mají provozovatelé loterie uzavřeny dlouhodobé nájemní smlouvy. „Logickým vyústěním pak budou soudní spory o náhrady škod,“ upozornil majitel holdingu Synot.

Těmi, kdo na verdikt Ústavního soudu doplatí, budou přitom podle něj paradoxně především neziskové organizace, kultura a sport podporované z výtěžků loterie.

Licence na Maltě

„Zvažujeme zřídit internetovou licenci na Maltě, abychom odsud mohli spustit internetové loterie a sázky,“ prozradil své plány Valenta. Stát ani Ústavní soud v České republice totiž dosud zahraniční provozovatele prakticky nijak neomezil.

„Věřím ale, že představitelé obcí mají zdravý rozum a upřednostní přiměřenou regulaci před prohibicí, která pouze otevře loterní trh nelegálnímu chování a připraví obce a města o značné prostředky do rozpočtů,“ dodal podnikatel.

Ivana Fojtů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace