Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

U nás je běžnou praxí, že pokud trčíš, dostaneš facku. Ale mě nevyprovokují, říká valašský senátor, který posílá politiky poměřit si pindíka ve sklepě

29.06.2015
U nás je běžnou praxí, že pokud trčíš, dostaneš facku. Ale mě nevyprovokují, říká valašský senátor, který posílá politiky poměřit si pindíka ve sklepě

Foto: Archiv I. Valenty

Popisek: Senátor Ivo Valenta se starosty

Dění, které se nyní začalo odehrávat kolem senátora Ivo Valenty, přičítá on sám tomu, že se začal angažovat ve veřejném životě. S nadhledem je ale zhodnotil jako "legrační předehru" a očekává prý další "báchorky".

Předehra a pikantní báchorky

„Jsem přesvědčen o tom, že jde o zatím legrační předehru, na kterou navážou další a jistě o to pikantnější báchorky a cílené útoky,“ domnívá se Valenta. Podle něj je to nicméně přesně to, co očekával, že po jeho vstupu do veřejného života velmi rychle přijde.

„Bohužel je u nás běžnou praxí, že pokud trčíš, dostaneš facku. A pokud nepochopíš, najde se dostatek lidí, kteří se tě budou snažit srazit na kolena a zadupat do bláta,“ posteskl si politik s tím, že nic z toho na něj v životě neplatilo.

Facky umím i rozdávat

„Facek jsem dostal hodně, ale stejně hodně jsem je jako ogar z Valašska uměl rozdávat,“ napsal s tím, že možná i proto celým svým životem vždy procházel s otevřeným hledím, držel slovo a byl si jistý každým krokem, který učinil. „Takže ani dnes mě tyto věci nedokážou vykolejit, natož vyprovokovat,“ dodal.

Mezi Babišem a Šinclem - pindíky si poměřte ve sklepě

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) obvinil před pár dny poslance ČSSD Ladislava Šincla, že je „zlobovaný“ a že už ví, co je tento poslanec zač. Sociální demokrat ale nezůstal pozadu a označil šéfa Agrofertu a hnutí ANO za sedmilháře. Jedna ze lží, kterou měl Babiš o Šinclovi rozšířit, se týkala také kontaktů se senátorem Ivem Valentou, spolumajitelem serveru PatlamentníListy.cz. A protože bylo zmíněno i jeho jméno, rozhodl se pan senátor také vyjádřit.

„Posledních pár dnů jsem svědkem toho, jak si dva koaliční politici symbolicky poměřují ‚pindíky‘. Namísto toho, aby si sedli a své spory si vyříkali, vyměňují si vzkazy přes média a ještě do toho z nepochopitelných důvodů zatahují mne. U nás na Slovácku se spory vždy řešily tak, že si spolu aktéři zašli do sklepa a tam si vše vyříkali. Vřele doporučuji, aby si pánové tuto metodu vyzkoušeli. Možná by sice novináři neměli co psát, ale myslím, že řada lidí by to uvítala...,“  poznamenal člen horní komory Parlamentu.

O co vlastně jde

Babiš měl Šincla na jednání poslanců vydírat informacemi z jeho minulosti, a nakonec mu řekl, že je zloděj. S poslancem se dostal do sporu kvůli zákonu o pojišťovnictví, kdy mu Šincl připadá pojišťiovnami "normálně zlobovaný".

„Sešel jsem se s panem Šinclem, a jelikož jsem ho neznal, zeptal jsem se svého tiskového oddělení, kdo to je a co o něm píší média.“ Zjištěné pak shrnul: „Tu píší, že bydlí v domě, který není jeho, tady zase, že maskoval svůj majetek, tady, že zneužíval příspěvek na kancelář. Nechápu, jak někdo takový může být poslanec,“ kroutil hlavou Babiš. Navíc Šincl podle něj projevoval znaky zlobbování již v minulosti. „Máme s ním zkušenost, když se projednával zákon o loteriích,“ vzpomněl Babiš. 

Občanská iniciativa „Vraťte nám stát“ po těchto peripetiích vyzvala ministra financí Andreje Babiše k okamžité rezignaci. Použití podivně získaných údajných kompromitujících materiálů proti poslanci Šinclovi ze strany Andreje Babiše podle nich představuje mimořádně zavrženíhodné jednání, které nelze u představitele vlády demokratické země tolerovat.


Valašský senátor Ivo Valenta je roku 1991 majitelem hazardní skupiny Synot a od října loňského roku senátor za obvod č. 81 - Uherské Hradiště (nestraník za Stranu soukromníků ČR).

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš