Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak okrást křečka o noční košili! Bez přehánění horror, devítistránková studie o křečkovi stála dva miliony bez DPH. Máme fakturu i tu studii, podívejte

24.02.2015
Jak okrást křečka o noční košili! Bez přehánění horror, devítistránková studie o křečkovi stála dva miliony bez DPH. Máme fakturu i tu studii, podívejte

Foto: Biolb.cz

Popisek: Křeček polní

Zakázku s názvem Monitoring výskytu křečka polního v lokalitě Třebětice-Alexovice vypsalo podle zjištění Práva ŘSD proto, aby se konečně mohla rozhýbat výstavba rychlostní komunikace R 49 z Hulína do Fryštáku a dál ke slovenské hranici. Tu stát slavnostně zahajoval už v září 2008, ale nedostatek peněz a opakované protesty ekologů z ní udělaly takříkajíc ležák, napsaly před časem Novinky.cz. A Tomáš Pajong ze Svobodných nyní napsal otevřený dopis majiteli firmy, která se na Zlínsku proslavila zmíněnou studií „Průzkum lokalit s výskytem křečka polního“. Ta obsahuje 9 stran a byla fakturována za bezmála 2.000.000 Kč bez DPH.

Dobrá zpráva – stavět se může

Nyní prý má investor vyhráno. Již totiž nabyla platnosti výjimka řešící problematiku křečka, kterou vydal zlínský krajský úřad. „Byla to poslední velká překážka k realizaci dané stavby,“ potvrdil Právu mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Podle mluvčího výjimka obsahuje podmínky přesunu hlodavce na jinou lokalitu, čímž padá rozpor výstavby komunikace se zákonem o ochraně přírody a krajiny. Křeček polní je totiž v Česku chráněný zákonem jako silně ohrožený druh, jak napsaly Novinky.cz.

Špatná zpráva – stálo to majlant

„Právě to jsou věci, které prodlužují a prodražují stavby,“ řekl Právu bývalý ministr dopravy, dnes šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Připustil, že většinou nikdo o těchto věcech spojených s výstavbou nic neví a běžnému člověku se tomu nechce ani věřit. „Myslím, že by měl nastoupit zdravý rozum, zatím vítězí až zaslepená ochrana přírody, v tomto případě křečka,“ uvedl Stanjura s tím, že považuje za neuvěřitelné za dva milióny studovat, kudy se křeček pohybuje. „To se nedá vysvětlit a nezávidím nikomu z ŘSD, který to bude muset hájit,“ dodal.

Zlínský kraj uvádí filmový horor s názvem „Jak okrást křečka o noční košili"

Místopředseda Svobodných Ing. Tomáš Pajonk napsal otevřený dopis majiteli firmy, která se na Zlínsku proslavila svou studií:  „Průzkum lokalit s výskytem křečka polního“. Ta obsahuje 9 stran a byla fakturována za bezmála 2.000.000 Kč bez DPH.

„Vážený pane doktore Vladimíre Ludvíku, dostala se mi do rukou Vaše práce „Průzkum lokalit s výskytem křečka polního“. Má 9 stran, úvod, závěr a několik málo obrázků. Fakturoval jste za ni Ředitelství silnic a dálnic 1.968.800,- Kč bez DPH. Žádám Vás, o jedinou věc. Vydělte tu částku deseti, jeden díl si nechte a 1.771.920,- Kč pošlete na účet 123123/6000. Jde o nadační fond Miloše Zemana na snížení státního dluhu.

Přece Vás nemůže nechat klidným, že jste si například s čistým svědomím nechal zaplatit 128 000,- Kč za „Návrh detailních a reálných managementových opatření.“ Tato opatření mají půl strany A4 v sedmi bodech. Nad tím jste strávil 160 hodin práce? To má být Vaše reference? Víte, žiji ve Zlínském kraji. Ano, to u nás jsou ti křečci. A 20 000,- Kč hrubého je zde celkem pěkná mzda. Vy jste si za 9 stran obrázků a textu naúčtoval takové mzdy 100-násobek! To je neuvěřitelný výsměch do tváře všem pracovitým lidem, kteří se snaží vyjít s korunou. Stát nemá na odškodnění lidí postižených výbuchy ve Vrběticích, ale Vy si s klidným svědomím dovolíte takto naši republiku „podojit“.

Je to jistě odpovědnost úředníků a politiků, že Vám takovou věc proplatili. Opravdu se ale i díky Vám se budeme muset stát zemí, kde bude na každý poslední výdaj 50 kontrol, komisí, nezávislých ověření? Stačila by přece základní lidská slušnost. Možná mi odpovíte, ať to dám k soudu, nebo ať si stěžuji u zadavatele. Možná si řeknete, kdybyste to neudělal Vy, udělá to stejně někdo jiný. Ne. Neudělal. Já bych třeba nic takového nikdy neudělal! Styděl bych se říci svým dětem, že má práce je „dojit stát“. Já chci říci svým třem synům, ať se naučí něco pořádného. Bohužel Vaše práce ukazuje, že ti, kdo poctivě pracují, dělají chybu a jsou tu za blbce.

Proto Váš žádám, ohodnoťte se spravedlivě. Peníze navíc pošlete na úhradu dluhu naší země. Nevěřím, že můžete klidně spát s vědomím, o kolik jste své spoluobčany natáhnul. Děkuji a jsem s pozdravem, Ing. Tomáš Pajonk.

A tady si prohlédněte tu studii, ať se sami přesvědčíte co nejen politika ze Svobodných tak nadzvedlo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                        

 

Vložil: Anička Vančová