Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V pivovaru Černý Orel se nebude vařit jen pivo, ale i adrenalin

23.10.2013
V pivovaru Černý Orel se nebude vařit jen pivo, ale i adrenalin

Autor: Archív

Popisek: Pivo, ilustrační foto

Letošní 11.ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů se opět rozšířil. Tentokrát do 43 měst České a Slovenské republiky a zamíří také poprvé do Ruska. Oficiálně bude zahájen v Ostravě v pátek 4. října a slavnostně ukončen v sobotu 7. prosince v Praze.

Ani letos nebude program outdoorových filmů v Kroměříži chybět. Je tomu již po čtvrté, co se festival bude v Hanáckých Aténách organizovat. Tentokrát však na novém místě, a to v Pivovaru Černý Orel, který se stal novým spolupořadatelem. Ten festival představí v termínu 25. až 28. října 2013.

Filmů, na které stojí za to se přijít podívat je hodně

Festival bude zahájen za přítomnosti zajímavých hostů v pátek 25. října od 17:30 hodin. Produkční David Křetinský krátce uvede a představí program. Diváky čeká kulturní vystoupení v podobě Petra Gregora (klavír) a Tondy Bendíka (trumpeta). Oba zahrají známé filmové melodie. Hosty čeká také pivní překvapení. Po zahájení pokračuje program promítáním filmů.

Promítat se bude každý den ve dvou časech: od 17:30 a od 20:00 hodin. Mezi největší lákadla bezesporu patří filmy: Kongo: Velký projekt Inga – jedinečný film režie Red Bull. Představuje neobyčejný příběh čtveřice extrémních kajakářů v čele se Stevem Fisherem, vyrážejících na africký kontinent do smrtících peřejí Inga, které předchází pověst nejkrutějších bílých vod světa. Film nabízí příběh, drama, kvalitní zpracování a hudbu, extrémní sportovní výkon a také nahlédnutí do těžké historie Konga včetně silného sociálního podtextu.

First Descent (Extrémní Svahy) – pět nejlepších snowboardistů světa přijíždí na Aljašku. Své síly změří v nejnepřístupnějším terénu. Během příprav na první sjezd se skupina sbližuje, poznává své životní příběhy, odlišné názory. Začínají vznikat přátelství, ale také rivalita. Film vypráví o revolučním a kontroverzním vzestupu snowboardingu, který v 80. a 90. letech změnil tvář zimních sportů. Snowboarding se postupně stává celosvětovým fenoménem. Díky účasti profesionálních prknařů nepoužil režisér ve filmu žádné speciální efekty ani kaskadéry. Veškeré záběry extrémních sjezdů jsou skutečné.

„Filmů, na které stojí za to se přijít podívat je hodně. Můžeme třeba zmínit film o nejtěžším cyklistickém závodu na světě „Kdo spí, nevyhraje - Race across America Svati Božáka“, který by mohl zajímat obzvlášť kroměřížáky jakožto vášnivé cyklisty. Nebo také lezecký film „Honnold 3.0“, ve kterém Alex Honnold jako jediný muž světa dokáže zdolávat několik metrů vysoké stěny zcela bez jištění (bez lana)“, dodává David Křetínský, produkční festivalu.

450 km Grand Canyonem po Colorado River

Hostem letošního festivalu v Kroměříži bude známý český horolezec Leopold Sulovský. První Čech, který zdolal Mt. Everest bude povídat nejen o nejvyšší hoře světa. Součástí besedy bude promítání fotografií, video záznamu a mluvené slovo jednoho z našich nejúspěšnějších vysokohorských horolezců.

Od začátku října do ukončení festivalu mohou návštěvníci Pivovaru Černý Orel shlédnout krásnou vodáckou výstavu fotografií Tomáše Mahringa s tematickým názvem „450 km Grand Canyonem po Colorado River“. Zlínské novinky informoval Pavel Zrna, tiskový mluvčí města Kroměříž.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace