Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Kroměříži bude opět probíhat deratizace potkanů

21.10.2013
V Kroměříži bude opět probíhat deratizace potkanů

Autor: cs.wikipedia.org

Popisek: potkan, ilustrační foto

Velkoplošná deratizace zaměřená na hubení potkanů proběhne v Kroměříži ve dnech 23. a 29.října. Boj proti hlodavcům je pravidelným krokem radnice, ke kterému přistupuje hlavně kvůli udržení situace pod kontrolou.

Výskyt hlodavců nedosahuje kalamitních rozměrů, ale přesto jsou návnady na veřejných prostranstvích kladeny každoročně. Celou akci zabezpečí zlínská firma Deratex, spol. s. r. o.

Ukončením velkoplošné deratizace práce firmy ve městě nekončí

Použita bude chemická aplikace, což je dnes nejspolehlivější a nejrozšířenější způsob boje proti hlodavcům. Nástrahy budou kladeny do kanalizační sítě, do nor a do vybraných objektů a vyznačují se vysokou účinností vůči hlodavcům. Ochranná deratizace se provádí především za účelem ochrany lidského zdraví. Potkani jsou přenašeči původců řady nebezpečných onemocnění přenosných i na člověka. Počet těchto onemocnění se pohybuje kolem třiceti a k nejvýznamnějším z nich patří mor, leptospiroza a salmoneloza.

Na druhém místě je snaha zabránit ekonomickým škodám, které hlodavci způsobují na potravinách, objektech, kanalizaci, komunikacích, kabelových rozvodech apod. Ukončením velkoplošné deratizace práce firmy ve městě nekončí. Firma bude provádět čtvrtletní kontroly míst nejvyššího výskytu hlodavců s položením dalších nástrah. Pokud to bude situace vyžadovat, mohou se občané obrátit přímo na pracovníky firmy při jejich činnosti ve městě, nebo nahlásit své poznatky na Městský úřad Kroměříž - odbor služeb.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace