Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Otočení auta na střechu výbuchem nebo proražení hořící stěny s kaskadérem na kapotě… Skaštice zažily adrenalinovou neděli s kaskadéry

19.09.2018
Otočení auta na střechu výbuchem nebo proražení hořící stěny s kaskadérem na kapotě… Skaštice zažily adrenalinovou neděli s kaskadéry

Foto: Zlín Film Office

Popisek: Testovací otočení auta na střechu výbuchem nebo proražení hořící stěny s kaskadérem na kapotě – to je pouze malá ukázka scén, které se odehrávaly ve Skašticích

FOTOGALERIE Do Skaštic zavítal v neděli 16. září netradiční filmový štáb. Před kameru se tentokrát nepostavili známí herci či herečky, ale skupina sedmi kaskadérů. Natáčeli zde akční videa pro crowdfundigovou kampaň, která má za cíl podpořit výrobu akčního seriálu Kaskadéři s. r. o. V případě úspěchu chtějí tvůrci projekt situovat na Moravu. Ve hře je i Zlínský kraj, který na přilákání našich i zahraničních filmařů pracuje dlouhodobě a nutno říci, že i velmi úspěšně.

Testovací otočení auta na střechu výbuchem nebo proražení hořící stěny s kaskadérem na kapotě – to je pouze malá ukázka scén, které se o víkendu odehrávaly ve Skašticích, a to pod taktovkou Petra Stiblíka, experta na automobilové kaskadérství. Kaskadéři z Czech Stunts, Epicture a Lonely Production použijí pořízené záběry do videí, která upozorní na přípravu jejich společně vyvíjeného projektu.

Fenomén českých filmových kaskadérů, kteří patří ke světové špičce

Seriál Kaskadéři s. r. o. se bude věnovat fenoménu českých filmových kaskadérů, kteří patří ke světové špičce. „V každém díle čeká na hlavní hrdiny příprava odlišných akčních scén a řešení s tím spojených realizačních problémů. Ty se, jak už to bývá, stanou zdrojem komediálních situací a současně zajímavým pohledem do zákulisí takového natáčení,“ představuje projekt Jiří Kosorinský, zástupce Czech Stunts s.r.o.

Seriál Kaskadéři s. r. o. se bude věnovat fenoménu českých filmových kaskadérů, kteří patří ke světové špičce

Samotné Skaštice nebyly pro natáčení vybrány náhodně. Štáb si je zvolil díky zapojení do projektu ´Filmová obec‘, a to na doporučení zlínské filmové kanceláře. „Filmaře v naší obci vítáme. Rádi jejich tvorbu podpoříme. Konkrétně v tomto případě jsme kaskadérům poskytli úsek místní silnice, a to bez povinnosti platit zábory. Pro Skaštice je takové natáčení příležitostí ke zviditelnění,“ říká starosta obce Richard Novák.

Filmová burza

Díky spolupráci kaskadérů se zlínskou filmovou kanceláří se ve štábu podařilo vyčlenit také místa pro praxi dvou studentů ze zlínské střední filmové školy. Filmaři si tyto začínající kolegy vytipovali na Filmové burze, kterou pořádala kancelář společně s Univerzitou Tomáše Bati v rámci zlínského festivalu. „Stejným způsobem se nám podařilo zajistit pracovní místa i pro studenty z Ateliéru audiovizuální tvorby UTB, a to například ve štábu, který bude ve Zlíně za dva měsíce točit filmovou pohádku TvMiniUni a zloděj otázek,“ doplňuje Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka filmové kanceláře Zlín Film Office.

Pokud se crowdfundingová kampaň podaří a seriál se začne natáčet, štáb se do regionu s velkou pravděpodobností vrátí. „Aktuálně dokončujeme scénáře jednotlivých dílů. Teprve pak budeme vědět, jaké lokace potřebujeme pro natáčení vyhledat. Už teď ale víme, že chceme situovat maximum scén na Moravu. Se Zlínským krajem máme pozitivní zkušenosti, takže při výběru míst budeme určitě myslet i na něj,“ uzavírá Kosorinský.

Zdroj TK

Vložil: Markéta Vančová