Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Japonsko ožije v Kroměříži. Ojedinělá expozice vzácných bonsají a suiseki na výstavě Floria Podzim

25.09.2017
Japonsko ožije v Kroměříži. Ojedinělá expozice vzácných bonsají a suiseki na výstavě Floria Podzim

Autor: Pixabay

Popisek: Kouzlo bonsají můžete obdivovat v Kroměříži

Od 28. září do 1. října proběhne na výstavišti Floria v Kroměříži celostátní prodejní výstava Floria Podzim. Výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne výjimečnou mezinárodní expozici vzácných bonsají a suiseki. Expozici vytvoří Česká bonsajová asociace a společnost Bonsaj museum Isabelia. Záštitu nad výstavou převzal předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch.

„Je nám ctí, že můžeme hostit neobyčejnou výstavu unikátních bonsají a kamenů suiseki, a že můžeme tradiční japonské umění přiblížit všem návštěvníkům. Česká bonsajová asociace slaví 20. výročí svého založení a jsme rádi, že můžeme spolu s nimi významné jubileum oslavit na kroměřížském výstavišti. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu desítek bonsají, dozví se veškeré informace o péči a budou probíhat odborné přednášky. Příchozí budou mít samozřejmě možnost si bonsaje nebo suiseki sami pořídit,“ říká organizátor výstavy Vojtěch Zahradník.

Připraven bohatý program

Návštěvníci výstavy Floria Podzim se mohou těšit na ukázku japonského aranžování květin – ikebana, výstavu okrasného ptactva a drobného zvířectva a sobotní závod králíků s názvem Králičí hop, který je zároveň kvalifikací na Mistroství České republiky.

Zajímavostí výstavy bude ukázka výroby a ochutnávka moštů. Proběhne vyhodnocení soutěže nejlepších pálenek „Floria košt slivovice“ a soutěž „O nejlepší domácí štrúdl“.

Součástí bude i výstava zeleniny a ovoce

Český zahrádkářský svaz představí velkolepé aranže zeleniny a ovoce jako oslavu 60. výročí založení svazu. Pro návštěvníky výstavy navíc připraví mimořádnou poradenskou službu ohledně pěstování, či údržby zahrádek.

„Na výstavě návštěvníci nakoupí vše potřebné pro dům i zahradu. Zejména teď na podzim zde můžou pořídit okrasné cibuloviny, ovocné stromy nebo chryzantémy,“ dodává Vojtěch Zahradník.

Zahraje František Nedvěd a další

V doprovodném hudebním programu vystoupí František Nedvěd, cimbálová muzika Réva nebo Dechová hudba Bludověnka a Krojovaná dechová hudba Zdounečanka.

Otevřen bude i unikátní Dětský svět s desítkami vnitřních a venkovních atrakcí pro děti i dospělé.

Partnerem podzimní výstavy se opět staly České dráhy. Návštěvníci výstavy dostanou k základní zakoupené vstupence druhou zdarma, pokud předloží platnou jízdenku Českých drah do stanice Hulín nebo Kroměříž.

Pro předem ohlášené zájezdy je připraveno zlevněné vstupné.

 

Technické informace

Kdy: Od 28. září do 1. října 2017, každý den od 9 do 17 hodin

Kde: Výstaviště Floria Kroměříž, K Výstavišti 4069/8, 767 01 Kroměříž

Vstupné: 90 Kč/osoba, dítě do 12 let zdarma

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace