Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Další krok k transparentnějšímu hospodaření v Kroměříži

01.07.2013
Další krok k transparentnějšímu hospodaření v Kroměříži

Autor: Profimedia

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Na jednání Zastupitelstva města Kroměříže byla probírána problematika zveřejňování daňových dokladů na internetu. Jedná se o další krok k co nejtransparentnějšímu hospodaření města Kroměříže a občanům otevřenému úřadu.

„Zveřejňování daňových dokladů na internetu je dalším z řady kroků, kterým chceme občanům zpřístupnit hospodaření města Kroměříže a umožnit jim tak vykonávat veřejnou kontrolu. Stejný systém již funguje například ve městě Semily a je skutečně účinný“, uvedla MUDr. Lenka Mergenthalová, MBA, radní města Kroměříže za TOP 09.

Nechceme nic šít horkou jehlou

Transparentní úřad je jedním z hlavních cílů TOP 09. Proto v Kroměříži již v minulosti podpořila například umístění velkoplošné informační tabule, na které je při zasedání patrné, jak hlasovali jednotliví zastupitelé. Podporu získal také již realizovaný návrh na pořizování audiovizuálního záznamu z jednání zastupitelstva. Zveřejňování daňových dokladů na internetu od částky 20 tisíc Kč je tedy dalším z řady kroků, které vychází vstříc občanům.

„Na zastupitelstvu jsem navrhla, aby byla otázka zveřejňování daňových dokladů řešena na nejbližším zasedání, tedy v srpnu. Musíme připravit takový systém zveřejňování, který bude v souladu s principy ochrany osobních údajů. Rovněž se musí opírat o připravovanou novelu Zákona o obcích.“, doplnila Mergenthalová, a dodává: „Nechceme nic šít horkou jehlou. Připravíme v rámci rady legislativně korektní návrh, který předložíme zastupitelstvu. Transparentnost je jedním z našich hlavních cílů, avšak nikoliv na úrok zákonnosti“.

Slib splněný voličům

V Semilech probíhá zveřejňování smluv již několik let. Jsou zde na internetu vyvěšovány všechny uzavřené smlouvy na zakázky nad 30 tisíc Kč od roku 2007. A funguje to. Důslednou kontrolu uzavřených zakázek zajistí konkurence firem, vykonávajících veřejné zakázky, nevládní organizace a koneckonců i sami občané. A zpětně i zadavatel je nucen uzavírat jen opravdu výhodné smlouvy.

„Našim voličům jsme v komunálních volbách mimo jiné předkládali i slib, že se zasadíme o co nejtransparentnější fungování radnice města Kroměříže. Z pozice odpovědného hospodáře dohlédneme na přípravu takového návrhu systému zveřejňování daňových dokladů, který bude transparentní pro občany a zároveň přijatelný pro dodavatele, kterých se zveřejňování bude týkat“, dodal Bc. Emil Sedlařík, předseda místní organizace TOP 09 Kroměříž. Zlínské novinky informovala MUDr. Lenka Mergenthalová.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace