Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Uvidět, ucítit i ochutnat a nechat se očarovat… Kroměřížské výstaviště ovládne celostátní zahradnická výstava Floria Léto 2017

07.08.2017
Uvidět, ucítit i ochutnat a nechat se očarovat… Kroměřížské výstaviště ovládne celostátní zahradnická výstava Floria Léto 2017

Autor: Facebook

Popisek: Výstava Floria 2017 začne už brzy

Už jen pár dní zbývá do zahájení celostátní zahradnické výstavy Floria Léto 2017, která bude probíhat na kroměřížském výstavišti od 10. do 13. srpna. V areálu o velikosti čtyř hektarů - ve dvou výstavních halách, na jednom hektaru zastřešených pavilonů a v šesti jedinečných tematických zahradách se bude konat již 41. ročník této prodejní výstavy.

Návštěvníci se mohou těšit na impozantní expozici ze stovek odrůd řezaných květin, tentokrát na téma „Zahrada smyslů“. Příchozí potěší nejen svůj zrak a čich, ale budou mít i ojedinělou možnost ochutnat desítky jedlých květin nebo se projít po speciální haptické – hmatové stezce.

Očarování všech smyslů

„Hlavní myšlenkou letošní výstavy je očarování všech lidských smyslů. Návštěvníci mohou ochutnat koktejly nebo části rostlin z nejrůznějších květin, například aksamitníku, denivky či bohyšky. Budou mít také možnost projít se po haptické stezce se zavázanýma očima. Zde vyzkouší chůzi po nejrůznějších materiálech, jako třeba po kamíncích, květinách či mechu. Sluch návštěvníků potěší líbivé tóny romantického klavíru,“ uvedl ředitel Výstaviště Floria Kroměříž Vojtěch Zahradník.

Kromě řezaných květin se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Zejména mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky. Pro děti bude otevřen Dětský svět, v jehož venkovních i vnitřních prostorech naleznou desítky různých atrakcí.

floria_kvetiny

Na kroměřížském výstavišti jsou k vidění zajímavé věci

Vdolky mezi květinami

Květinová výstava se i letos rozšíří mimo areál výstaviště, kdy přední zahradničtí aranžéři vyzdobí kroměřížský kostel svatého Jana Křtitele a barokní kapli Bolestné Panny Marie u sv. Mořice. Ke kostelům budou lidé dopravováni minibusem přímo od areálu výstaviště.

Výstaviště, které během roku navštíví přes 150 tisíc lidí, se během akce rozezní i hudbou. V rámci doprovodného programu vystoupí Jakub Smolík, Mistříňanka či kapela Stanely´s Dixie Street Band a mnoho dalších. Chybět nebude ani soutěž pro všechny amatérské gurmány. Zájemci se budou moci přihlásit do soutěže o nejlepší vdolek. Upečené vdolky stačí přinést poslední den výstavy 13. srpna do 12 hodin přímo na kroměřížské výstaviště. Tři nejlepší pekaři budou odměněni poukázkami na nákup.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace