Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Řidiči se už nebudou muset obtížně orientovat. Nový kruhový objezd zjednoduší cestu do Hostýnských vrchů nebo na Svatý Hostýn

07.07.2017
Řidiči se už nebudou muset obtížně orientovat. Nový kruhový objezd zjednoduší cestu do Hostýnských vrchů nebo na Svatý Hostýn

Autor: www.kr-zlinsky.cz

Popisek: Propojení silnic u Bystřice pod Hostýnem

Smlouvu o dílo na výstavbu nové okružní křižovatky v Bystřici pod Hostýnem podepsalo 3. července Ředitelství silnic Zlínského kraje s vybraným zhotovitelem stavby. Rondel v hodnotě přes 5,5 milionu korun zpřehlední dopravní situaci a přispěje k větší bezpečnosti silničního provozu při jízdě na Svatý Hostýn či do Chvalčova.

Předmětem díla je vybudování nové okružní křižovatky s pěti větvemi ve tvaru elipsy v prostoru nevyhovujícího křížení silnice II/437, III/43730 a místní komunikace. Okružní jízdní pás křižovatky bude široký 5–7 metrů, prstenec křižovatky bude zpevněný, středový ostrov bude proveden jako vyvýšená zatravněná plocha. Tvar větví křižovatky i plocha okružní křižovatky budou vymezeny silniční obrubou, povrchy vozovek budou asfaltobetonové. Okružní křižovatka bude odvodněná pomocí uličních vpustí zaústěných do stávající kanalizace a bude vybavena svislým i vodorovným dopravním značením.

Nová okružní křižovatka místo složité pětiramenné

 „Jde o dlouhodobě připravovanou akci, na které se kromě nás podílí také město Bystřice pod Hostýnem a společnost VAK Kroměříž. Okružní křižovatka by měla zpřehlednit situaci na složité pětiramenné křižovatce, na které se řidiči neznalí místních poměrů obtížně orientovali. Výsledek určité uvítají jak místní, tak lidé projíždějící přes Bystřici do rekreační oblasti Hostýnských vrchů nebo na poutní místo Svatý Hostýn," řekl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

V souběhu s prováděním díla bude probíhat realizace stavebních objektů, jejichž investorem je Město Bystřice pod Hostýnem (stavební úpravy připojení místních komunikací, předláždění stávajících chodníků včetně veškerých betonových obrub, veřejného osvětlení, přeložky sdělovacích kabelů, terénní a vegetační úpravy nezpevněných ploch za vnější betonovou obrubou podél celé stavby a vegetační úpravy středového ostrova). Současně bude VAK Kroměříž realizovat opravu kanalizace v prostoru nového umístění okružní křižovatky a přeložku vodovodu.

Stavba počítá s dopravním omezením

Zhotovitelem stavby je firma COLAS CZ, a. s., Praha. Smluvní cena za tuto zakázku činí 5,556 milionu korun. Silniční stavba bude financována prostřednictvím ŘSZK plně z prostředků Zlínského kraje. Stavební práce na silniční části budou zahájeny 10. července a ukončeny do 31. října.

Během realizace stavby budou uzavřeny větve křižovatky ulice Rusavská a Hostýnská. Doprava ve směru uzavřených komunikací bude vedena po objízdných trasách. Předpokládá se realizace ve třech etapách. Během stavebních prací bude doprava v obvodu stavby řízena světelným signalizačním zařízením pro tři větve. Semafory budou umístěny v ulicích Čs. brigády, Havlíčkova, Školní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace