Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Češi jí prý bránili v rozletu, zato Amerika jí leží u nohou. Naivní blondýna považuje harcování autobusem od jedné štace ke druhé za hvězdnou kariéru. Jenže nic není tak super, jak by se mohlo na první pohled zdát

16.06.2016
Češi jí prý bránili v rozletu, zato Amerika jí leží u nohou. Naivní blondýna považuje harcování autobusem od jedné štace ke druhé za hvězdnou kariéru. Jenže nic není tak super, jak by se mohlo na první pohled zdát

Autor: Youtube, repro

Popisek: Ctižádostivá blondýnka z Jankovic u Holešova si plní svůj americký sen v autobusu. Prý je to hvězdná kariéra.

Měla se stát českou hvězdou, která dobude Evropu, nakonec skončila předposlední. Nyní zhrzená exSuperStar, která tvrdí, že jí Češi bránili v rozletu, kočuje v autobusu po Spojených státech a snaží se namluvit světu, nebo spíš především sama sobě, že odstartovala opravdu hvězdnou kariéru.

Před pěti lety jí titul SuperStar unikl opravdu jenom o vlásek a před odjezdem na soutěž Eurovision 2016 se zdálo, že by to díky ní mohlo tentokrát České republice konečně vyjít. Gabriela Gunčíková působila jako opravdu žhavé želízko v ohni, nakonec ale pro ni reprezentace rodné země ve švédském Stockholmu znamenala ještě větší fiasko než pěvecká reality show televize Nova. Sice si odnesla titul nejkrásnější soutěžící, ve finálovým výsledcích jí to bylo houby platné a skončila až na předposlední příčce. Rozčarování lomcovalo celým showbyznysem i médii, dokonce se objevily spekulace, zda ukrajinská interpretka Jamala zvítězila na politickou objednávku.

Na Eurovisdion 2016 byla velkou českou nadějí, nakonec skončila předposlední

Na Eurovisdion 2016 byla velkou českou nadějí, nakonec skončila předposlední

Učila se po síti

Přesto Gabriela tvrdí, že ji ani další neúspěch nemůže zastavit. „Hudba mě vždy bavila, odmalička jsem věděla, že se jí budu živit. Zkrátka to tentokrát nevyšlo, ale nic to neznamená. Otevřely se mi nové možnosti, poznala jsem nové lidi. Už je jenom na mně, jak to zužitkuji,“ prozradila serveru novinky.cz. Makat prý na sobě začala velmi tvrdě ihned po SuperStar, aby s pomocí hlasového kouče Kena Tomlinsona proměnila svůj hlas ve světový. „Přesvědčoval mě, že se vyplatí vydržet a tvrdě pracovat, že se do roka všechno zlomí. A měl pravdu. Samozřejmě jsem musela zapracovat i na své angličtině,“ vysvětlila. Výuka s Kenem probíhala velmi netradičně, dlouhé měsíce si spolu zpívali přes Skype. „Polovině toho, co mi řekl, jsem nerozuměla. Každou lekci jsem si nahrávala a posílala kamarádce, která mi ji přeložila do češtiny. Dnes se tomu jen směju,“ dodala.

V muzikálu Kleopatra

V muzikálu Kleopatra

Americký sen si plní v autobusu

V současnosti je Gabriela jedním z dvacítky interpretů projektu Trans Siberian Orchestra, kteří se pod Tomlinsonovou 'taktovkou' střídají během vystoupení na pódiu a doprovází je obrovská produkce, plná světelných a prostorových efektů. Jejich turné po Spojených státech je prý vyprodáno týdny dopředu. „Mezi státy se přesouváme ve speciálně upraveném autobusu, kde má každý z nás postel. Je tam i obývák, kuchyň, toaleta, koupelna… Prostě dům na kolech,“ prozradila Gunčíková, která si na nedostatek pohodlí nestěžuje, i když takhle naposledy cestovala nepřetržitě celé dva měsíce. „Dá se to zvládnout a já všeobecně nejsem konfliktní, takže to jde,“ dodala. Zřejmě stále ještě poněkud naivní blondýnka, která zazářila v pouhých sedmnácti letech jako objev roku 2011, je totiž přesvědčená, že tímto způsobem odstartovala opravdu skvělou kariéru, takže dokonce prozatím ani neuvažuje o dlouhodobějším návratu domů.

S kolegy z Trans Siberian Orchestra

S kolegy z Trans Siberian Orchestra

Doma je prý na planetě Zemi

„Díky množství šancí, které jsem dostala, se tu už hudbou dokážu bez problémů uživit. V Čechách jsem neměla možnost růst. Rockový styl, který mám ráda, by na našem malém trhu neobstál. Musela bych najít nějakou jinou formu, jak se vtěsnat do vkusu. Každý z nás má nějaký sen, hodnoty, cestu. Jenže doma za mnou přicházeli lidé z branže a chtěli mě nacpat někam jinam, jenom aby vydělali,“ konstatuje dost tvrdě, a když vyjmenovává, kde všude je doma, nejen peciválové jsou šokováni. „U rodičů v Jankovicích, v Praze, v Londýně, na Floridě, v Kalifornii, na Havaji… Mým domovem je planeta Země. Kde jsou moji blízcí, tam je mi dobře,“ tvrdí. Stejné boty z toulavého telete má i její bratr Jan, který se momentálně snaží prorazit ve Velké Británii jako bubeník. „Nejhůř je na tom nyní naše maminka. Otce muzikanta držela doma, aby nalétal po koncertech, a nakonec my jsme vyletěli ještě dál,“ dodala Gabriela. Nelze jí popřát nic víc, než aby rozčarování, které na ni během kočovného života dříve či později zákonitě dolehne, dokázala ustát.

Čtěte také:

Dcera, o níž neměl ani ponětí, převrátí život Ondřeje Vetchého vzhůru nohama. Ještěže existuje Geislerová. „Většinu dní jsme se pořád jen smáli. Naštěstí se vždycky objevila Anna a řekla nám, ať neděláme blbosti"

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace