Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Film, v němž v hlavní roli hraje Kroměříž, vzbudil takový zájem, že musela být v den premiéry přidána ještě jedna projekce. Hudbu pro něj složil Petr Bende

04.04.2016
Film, v němž v hlavní roli hraje Kroměříž, vzbudil takový zájem, že musela být v den premiéry přidána ještě jedna projekce. Hudbu pro něj složil Petr Bende

Autor: mesto-kromeriz.cz

Popisek: Film „Lidé a město“ vznikl v roce 2015 jako součást městského projektu Filmová Kroměříž

Slavnostní premiéra filmu „Lidé a město“, v němž Kroměříž hraje hlavní roli, se uskutečnila v kině Nadsklepí. Vzhledem k velkému zájmu byla ve stejný den přidána také druhá projekce. Autorem námětu, režie, střihu i kamery v jedné osobě je kroměřížský rodák Vladislav Františ.

Snímek na pomezí lyriky a dokumentu vznikl v roce 2015 jako součást městského projektu Filmová Kroměříž. V průběhu celého filmu na diváky působí pouze obraz a podmanivá hudba, které společně oslavují krásy všedního života města.

Film „Lidé a město“ uvedl kromě jeho tvůrců také zpěvák Petr Bende, který se na projektu podílel a je autorem hudby kinotraileru. „První představy a vize o filmu započaly již před několika lety. Vize postupně začaly nabývat reálnějších tvarů koncem roku 2014 při přípravě projektu Filmová Kroměříž 2015. Počátkem roku 2015 začal pracovní tým filmového projektu se samotnou tvorbou filmu,“ upřesnil hlavní tvůrce filmu.

Město Kroměříž je hlavním partnerem filmu a na jeho vzniku se podílelo i finančně.

Petr Bende

Zpěvák Petr Bende na slavnostní premiéře

Soutěž amatérů má dva vítěze

V rámci projektu probíhala i soutěž amatérských 'filmařů'. Před premiérovým promítáním filmu „Lidé a město“ byly vyhlášeny výsledky soutěže a vzápětí oba vítězné snímky byly návštěvníkům akce představeny. Snímky byly hodnoceny hned dvakrát, a to diváky i odborníky, proto jejich autoři byli odměněni ve dvou kategoriích.

V kategorii „Hlasování veřejnosti“ zvítězil dokument Bronislava Dupala s názvem Cesta nahoru. V kategorii „Hlasování odborné poroty“ si prvenství zasloužil dokument Ladislava Ženožičky s názvem Moje město.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace