Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Holešov šikanuje občany. Ve městě nabývají na síle poměry, jaké předcházely tragédii v Uherském Brodě, upozorňuje čtenář Krajských Listů

20.01.2016
Holešov šikanuje občany. Ve městě nabývají na síle poměry, jaké předcházely tragédii v Uherském Brodě, upozorňuje čtenář Krajských Listů

Foto: podnety.cz

Popisek: Záběr z holešovské kolonky Za Cukrovarem

V Holešově pokračuje politika neúspěšné ODS, přestože v posledních komunálních volbách skončila poražena a do MZ se dostali pouze dva členové ODS a k tomu jeden člen TOP09 (starosta). A tak pokračují v šikanování lidí, zejména takových, kteří se k činnosti radnice vyjadřují kriticky. Nemají totiž v lásce občansky iniciativní a angažované občany, nemají ještě 26 let po převratu vžité demokratické návyky, jakoby si mysleli, že my občané jsme jejich podřízení, napsal KrajskýmListům.cz rozzlobený holešovský občan.

Posledním činem, který nás, občany bydlící v MČ Kolonka Za Cukrovarem (KZC), popudil, bylo rozhodnutí Komise životního prostředí a dopravy (KŽPD), která zamítla náš podnět č.20151231212531 (lze jej najít na portálu www.podnety.cz), kterým jsme ve smyslu zákona o obcích č.128/2000 Sb., § 12 o právech občanů, žádali o prosazení postavení KZC jako obytné zóny a v podnětu jsme tento náš požadavek racionálně zdůvodnili. Už i proto, že nám bylo sděleno, že MČ  KZC je na základě schváleného územního plánu Holešova určena k bydlení a nebudou zde umístěny žádné výrobní prostory. Pokud by naše území v KZC bylo 'obytnou zónou', mohla by tudy projíždět auta rychlostí do 20 km/hod a nesměly by sem vjíždět nákladní automobily (viz zák.č.361/2000 Sb.,§39). Znamená to zabudovat za odbočkou k VaK-u DZ dle § 39 uvedeného zákona. A nic víc, snad by bylo možné zabudovat stacionární radar, který by rychlost vozidel monitoroval.

Msta vedení města za naši kritiku

Bydlí zde totiž jen jedna rodina, jejíž synové jezdí KZC nepřiměřeně rychle a zbrkle, čímž ohrožují  děti místních rodin, kterých poslední dobou přibývá. Podnětem jsme tudíž chtěli zvýšit bezpečnost v naší lokalitě a také si vylepšit životní prostředí, které je opět jednotlivci poškozováno. Prostě vytvořit takové podmínky, abychom se cítili dobře a bezpečně. Přes to všechno se (KŽPD) postavila k našemu požadavku odmítavě a vedoucí odboru Ing. Nedbal nám toto rozhodnutí oznámil, ačkoliv má vědět, že rozhodnutí žádné komise, zřízené RM, není pro rozhodování MZ závazné.

Považujeme to za mstu vedení města za naši kritiku zejména odboru životního prostředí (OdŽP). Její referenti totiž cílevědomě odmítají realizovat naše požadavky, samozřejmě bez podpory vedení města by to nebylo možné. Je to skandální, jestliže orgán města, který plní úkoly státní správy, se staví tímto způsobem k požadavkům občanů na  zlepšení životního prostředí zamítavě, aniž by rozhodnutí zdůvodnil. Navíc je zde podezření, že vzhledem k tomu, že v této městské části, tedy v kolonce Za Cukrovarem, vznášíme požadavky především my senioři, k nimž mají mladší funkcionáři OdŽP negativní vztah, takže takto jednají zřejmě záměrně.

Na dopis nikdo neodpověděl dva roky

Připadá nám, že v Holešově nabývají na síle poměry, jaké předcházely událostem v Uherském Brodě, kde, jak bylo v médiích  uváděno, město neřešilo problémy občanů, a tak jeden z poškozených vzal právo do svých rukou a spáchal hromadný zločin. Dnes se říká, že v Uherském Brodě o problémech vraha nevěděli (alespoň nemají žádné podklady). U nás v Holešově je to jinak. Podali jsme mnoho podnětů, které jsou evidovány v registru podnětů na internetovém portálu www.podnety.cz, kde přes vyhledávač lze prohlédnout všechny neřešené podněty, které byly postoupeny podatelně MěÚ Holešov.

V této souvislosti nutno uvést další schválnosti města, například problémy s osvětlením cyklostezky. Cyklostezka, která byla vybudována před více než deseti roky, byla osvětlena až nyní a (zřejmě schválně) tak, že část komunikace je osvětlena a část nikoliv. V naší KZC jsou neupravené místní komunikace, rozbité  chodníky... Problémy jsou uvedeny v požadavku, který se částečně objevil v strategickém dokumentu města. Realizace našich požadavků je však v nedohlednu a v úplně posledních prioritách města. Na náš dopis z 31. 1. 2014 doposud neodpověděl ani starosta. A těch problémů, které máme s městem, je daleko víc. Můžeme je doložit podněty, které jsme městu zaslali.

Prý mám jít na Slovensko

Mám ještě jedno podezření. Vzhledem k tomu, že jsem Slovák, avšak od doby, kdy byla rozdělena Československá republika, jsem občanem ČR, tak mě zřejmě považují za 'migranta', neboť od určitých lidí v Holešově dostávám vzkazy, abych si šel řešit problémy na Slovensko.
V Holešově bydlím a pracoval jsem od roku 1969, mám tudíž právo angažovat se jako občan a kritizovat nedostatky, které vyplývají z nedostatečné kvality práce referentů a vedení města. Máme právo na kvalitní veřejné služby, které jsou pracovníci městského úřadu povinni poskytovat.

Ing. Štefan Haviar

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL