Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ministr Kuba: Zóna v Holešově je jediná šance, jak snížit nezaměstnanost

23.04.2013
Ministr Kuba: Zóna v Holešově je jediná šance, jak snížit nezaměstnanost

Autor: Petr Topič / MAFRA /Profimedia.cz

Popisek: Ministr Kuba, ilustrační foto

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba přijel do Holešova na Kroměřížsku prohlédnout si strategickou průmyslovou zónu a spolu se zlínským hejtmanem Stanislavem Mišákem (ČSSD) a starostou Holešova Pavlem Svobodou (ODS) se shodl na tom, že průmyslová zóna v Holešově je jednou z mála šancí, jak regionu s vysokou mírou nezaměstnanosti a podprůměrnou úrovní mezd pomoci.

„Strategická průmyslová zóna je připravena a musí vytvářet pracovní místa a zlepšovat ekonomickou situaci v regionu. Projekt musí podpořit stát, kraj i město Holešov," prohlásil Kuba.

Zónu je třeba oživit

Během společného setkání holešovský starosta Svoboda prohlásil, že město má eminentní zájem na tom, aby obyvatelé měli možnost získat kvalitní pracovní příležitosti, a to nejlépe v dosahu jejich bydliště. „A k tomu je průmyslová zóna ideální. Zóna je vybudována, shodou několika faktorů se ale proces obsazování zasekl prakticky na začátku. Osobně se snažím již delší dobu udělat vše pro její oživení," poznamenal Svoboda.

Ministr Kuba na setkání deklaroval maximální snahu pomoci strategickým projektům, jejichž vznik stát inicioval. Holešovská zóna je jedním z nich. „Agentura CzechInvest, která je zřízena ministerstvem průmyslu a obchodu, zintenzivní činnost při vyhledávání investorů pro průmyslové areály, které mají potenciál pomoci nejen regionu, ale i zlepšit ekonomickou situaci v České republice," přislíbil v Holešově Kuba.

Snažit se musí kraj, stát i místní

Podle hejtmana Stanislava Mišáka prochází ekonomika vleklou recesí. „Odborníci umí vše popsat řadou čísel. Pro nás je ale podstatnější, že krize omezuje možnosti výdělku lidí. Zóna v tomto ohledu může být řešením. Abychom překonali současné obtíže projektu zóny, musíme se snažit všichni - kraj, stát i místní samosprávy," míní hejtman.

Holešov je nejmladší strategickou průmyslovou zónou v České republice. Dokončena byla v době vrcholící světové finanční krize, která s sebou přinesla i pokles ekonomické výkonnosti a propad investic. Tomu odpovídá i současný stav obsazenosti. „Velkým problémem je ale také postoj několika aktivistů, kteří blokují stavební řízení firem, které o vstup do areálu usilují," dodal výkonný ředitel Industry Servis ZK Jakub Černoch.

Zóna totiž stojí na prameništi pitné vody pro asi 30 tisíc obyvatel a protestujícím aktivistům dal za pravdu počátkem letošního roku i soud. Aktivisté tak poukazují na to, že zóna se vlastně pro průmyslovou výrobu vůbec nehodí.

Ivana Fojtů

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace