Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lidé jsou zvyklí, že se za zdravotnictví neplatí. Nejlepší podnikatel ze Zlínského kraje na takové řeči nedal. Vsadil na oči

19.02.2015
Lidé jsou zvyklí, že se za zdravotnictví neplatí. Nejlepší podnikatel ze Zlínského kraje na takové řeči nedal. Vsadil na oči

Foto: Zlínský kraj

Popisek: Pavel Stodůlka, majitel společnosti Gemini oční klinika a.s., získal titul EY Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje

Pavel Stodůlka, majitel společnosti očních klinik Gemini, zvítězil v soutěži Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje, kterou organizuje společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka. Přečtěte si, čeho se dočká, pokud vyhraje na celostátní úrovni.

Vítěz letošního krajského kola odbornou porotu zaujal především svou neochvějnou vírou a touhou realizovat svůj sen o špičkové soukromé oční klinice, což se mu nakonec úspěšně podařilo. Dnes je Gemini největší sítí očních klinik v České republiky, která má desítky tisíc spokojených pacientů, jimž pomohla změnit život k lepšímu. Ve Zlínském kraji byl regionální vítěz vyhlášen podruhé. Loňskými vítězi se stali František a Robert Kudelovi, majitelé Chropyňské strojírny a.s.

Strašně chci a milion důvodů ignoruji

„Klíčová je víra, že to dokážu. Že něco strašně chci a věřím tomu. I když je přede mnou spousta překážek a milion důvodů, proč bych se do toho neměl pouštět, pustím se do toho právě proto, že tomu věřím,“ odpovídá Pavel Stodůlka na otázku, co on považuje za klíčové pro úspěch v podnikání. A dodává: „Krásný příklad je zrovna soukromá klinika. Mnoho lidí mě odrazovalo a říkalo, že nemá cenu se do toho pouštět, že tady nikdo nebude chtít platit za operace, když jsou lidé zvyklí, že se za zdravotnictví neplatí. Že nedostanu smlouvu s pojišťovnou, a když dostanu, že mi nebude platit a tak dále. A já jsem se do toho přesto pustil, protože jsem to moc chtěl a věřil tomu.“ Ocenění vnímá jako poctu nejen pro sebe, ale i pro celou oční kliniku Gemini.

Fair play se pro úspěch stále vyplatí, ne že ne

 „Už patnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatele, kteří jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Letošní jubilejní ročník není výjimkou. Opět se potvrdilo, že v Česku je spousta vynikajících podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Většina z nich uvádí, že klíčem k jejich úspěchu byla vždy především odvaha, skvělí lidé a pokora,“ říká Magdalena Souček a dodává: „Představovat veřejnosti ty, kteří podnikají slušně a poctivě, je nesmírně důležité. Těší mě, že i letos soutěž EY Podnikatel roku přináší jedinečné podnikatelské příběhy, které mohou být příkladem a motivací pro ostatní a které potvrzují, že velkého úspěchu lze dosáhnout i při dodržování pravidel fair play," říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

Proč někoho oceňovat? Odpovídá hejtman

„Úspěšní podnikatelé jsou dobrým předpokladem nejen pro další hospodářský rozvoj našeho regionu, ale především jsou i dobrým příkladem pro ty, kteří začínají.  Tito lidé jsou totiž spojeni s pílí, odvahou a vytrvalostí, která je přivedla k úspěchu a prosperitě.  Je to známka poctivě odvedené práce, kterou je nutné všemožně podporovat, propagovat a hlavně vytvářet pro ni dobré podmínky, protože jedině tak mohou vznikat nové ekonomické hodnoty a také nové pracovní příležitosti ve Zlínském kraji,“ uvedl Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje.

Motivací je Monte Carlo

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2014 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 3. března 2015 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul má letos Praha, následují Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 2. června 2015 v Monte Carlu.

Soutěž podporují agentura CzechInvest a sdružení TUESDAY Business Network. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky a hejtmana Zlínského kraje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš