Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lidé jsou zvyklí, že se za zdravotnictví neplatí. Nejlepší podnikatel ze Zlínského kraje na takové řeči nedal. Vsadil na oči

19.02.2015
Lidé jsou zvyklí, že se za zdravotnictví neplatí. Nejlepší podnikatel ze Zlínského kraje na takové řeči nedal. Vsadil na oči

Autor: Zlínský kraj

Popisek: Pavel Stodůlka, majitel společnosti Gemini oční klinika a.s., získal titul EY Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje

Pavel Stodůlka, majitel společnosti očních klinik Gemini, zvítězil v soutěži Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje, kterou organizuje společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka. Přečtěte si, čeho se dočká, pokud vyhraje na celostátní úrovni.

Vítěz letošního krajského kola odbornou porotu zaujal především svou neochvějnou vírou a touhou realizovat svůj sen o špičkové soukromé oční klinice, což se mu nakonec úspěšně podařilo. Dnes je Gemini největší sítí očních klinik v České republiky, která má desítky tisíc spokojených pacientů, jimž pomohla změnit život k lepšímu. Ve Zlínském kraji byl regionální vítěz vyhlášen podruhé. Loňskými vítězi se stali František a Robert Kudelovi, majitelé Chropyňské strojírny a.s.

Strašně chci a milion důvodů ignoruji

„Klíčová je víra, že to dokážu. Že něco strašně chci a věřím tomu. I když je přede mnou spousta překážek a milion důvodů, proč bych se do toho neměl pouštět, pustím se do toho právě proto, že tomu věřím,“ odpovídá Pavel Stodůlka na otázku, co on považuje za klíčové pro úspěch v podnikání. A dodává: „Krásný příklad je zrovna soukromá klinika. Mnoho lidí mě odrazovalo a říkalo, že nemá cenu se do toho pouštět, že tady nikdo nebude chtít platit za operace, když jsou lidé zvyklí, že se za zdravotnictví neplatí. Že nedostanu smlouvu s pojišťovnou, a když dostanu, že mi nebude platit a tak dále. A já jsem se do toho přesto pustil, protože jsem to moc chtěl a věřil tomu.“ Ocenění vnímá jako poctu nejen pro sebe, ale i pro celou oční kliniku Gemini.

Fair play se pro úspěch stále vyplatí, ne že ne

 „Už patnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatele, kteří jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Letošní jubilejní ročník není výjimkou. Opět se potvrdilo, že v Česku je spousta vynikajících podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Většina z nich uvádí, že klíčem k jejich úspěchu byla vždy především odvaha, skvělí lidé a pokora,“ říká Magdalena Souček a dodává: „Představovat veřejnosti ty, kteří podnikají slušně a poctivě, je nesmírně důležité. Těší mě, že i letos soutěž EY Podnikatel roku přináší jedinečné podnikatelské příběhy, které mohou být příkladem a motivací pro ostatní a které potvrzují, že velkého úspěchu lze dosáhnout i při dodržování pravidel fair play," říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

Proč někoho oceňovat? Odpovídá hejtman

„Úspěšní podnikatelé jsou dobrým předpokladem nejen pro další hospodářský rozvoj našeho regionu, ale především jsou i dobrým příkladem pro ty, kteří začínají.  Tito lidé jsou totiž spojeni s pílí, odvahou a vytrvalostí, která je přivedla k úspěchu a prosperitě.  Je to známka poctivě odvedené práce, kterou je nutné všemožně podporovat, propagovat a hlavně vytvářet pro ni dobré podmínky, protože jedině tak mohou vznikat nové ekonomické hodnoty a také nové pracovní příležitosti ve Zlínském kraji,“ uvedl Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje.

Motivací je Monte Carlo

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2014 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 3. března 2015 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul má letos Praha, následují Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 2. června 2015 v Monte Carlu.

Soutěž podporují agentura CzechInvest a sdružení TUESDAY Business Network. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky a hejtmana Zlínského kraje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace