Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kdo chce v tomto kraji založit živnost, měl by to zkusit v nejpřívětivějším místě pro podnikatele. Je na Kroměřížsku

03.12.2014
Kdo chce v tomto kraji založit živnost, měl by to zkusit v nejpřívětivějším místě pro podnikatele. Je na Kroměřížsku

Autor: akce.cz

Popisek: Obec Holešov je nejen přívětivá k podnikatelům ale pyšní se rovněž zámkem.

Nízká daň z nemovitosti, kvalitní webové stránky, nízké poplatky a málo dlouhodobě nezaměstnaných. To jsou hlavní důvody, které dělají z Holešova podnikatelsky nejpřívětivější město Zlínského kraje. Druhá příčka letos patří Zlínu, třetí je Uherské Hradiště. Výzkum Město pro byznys, který již sedmým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky, zpracovala agentura Datank.

Co má Holešov výhodnějšího než Zlín?

Holešov je městem, ve kterém je vůbec nejnižší počet dlouhodobě nezaměstnaných ve Zlínském kraji. Vedení ve snaze udržet nebo ještě zlepšovat situaci v této oblasti podniká různé aktivity. Snažíme se zaměstnávat lidi na veřejně prospěšné práce a podporujeme městské organizace,“říká Rudolf Seifert, nový starosta Holešova.

Město lidí láká nejen na podnikání, ale i pro život. Meziroční populační přírůstek je druhý nejvyšší v regionu a to například i díky výhodné poloze. „Výhodou Holešova je lokalita. Průmyslová centra, jako jsou například Zlín, Otrokovice, Kroměříž a další, jsou od nás dobře dosažitelná, “ dodává nový muž ve vedení města.

Titul pro podnikatelsky nejpřívětivější město si Holešov vysloužil i díky největšímu podílu kapitálových výdajů a město zaznamenává úspěchy i v získávání prostředků z EU.  Objem získaných dotací například za období 2011 až 2013 je třetí nejvyšší v regionu.

Byrokracie je k podnikatelům shovívavá

Radnice zdejším podnikatelům vychází vstříc hned v několika oblastech. Webové stránky úřadu, respektive jejich obsah určený pro podnikatele, byly oceněny jako nejlepší. Daň z nemovitosti a místní poplatky související s podnikáním jsou nastaveny na nejnižší úroveň v kraji. Vedení radnice organizuje pravidelná setkání s podnikateli a starosta plánuje také zřídit poradní týmy pro jednotlivé oblasti podnikání.

Zlín a Uherské Hradiště jsou v závěsu

Druhé místo letos obsadil Zlín. Krajské město má ve svém obvodu největší podíl firem i podnikatelů. Zlínský živnostenský úřad získal třetí místo v testu elektronické komunikace. Třetí příčka patří Uherskému Hradišti, kde rychle roste počet podnikatelských subjektů. Zdejší živnostenský odbor má také největší rozsah úředních hodin v kraji a nejdelší otevírací dobu a nabídku služeb má i místní turistické informační centrum.

 

Celkové pořadí Města pro byznys ve Zlínském kraji:

1. Holešov

2. Zlín

3. Uherské Hradiště

4. Kroměříž

5. Vizovice

6. Bystřice pod Hostýnem

7. Valašské klobouky

8.  Luhačovice

9. Vsetín

10.  Uherský Brod

11. Valašské Meziříčí

12.   Rožnov pod Radhoštěm

13.  Otrokovice

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace